Přejít na hlavní obsah

Perfektní domácí manikúra krok za krokem

20. 3. 2020

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Patříte do týmu domácí manikúry nebo se raději svěřujete do péče někoho jiného? Podle nás zvládne úpravu nehtů doma každý, stačí pár základních pravidel a správné pomůcky! Udělejte si z manikúry chvilku pro sebe a proměňte hektickou rutinu v osobní rituál krásy.

Usaďte se

Kde se doma cítíte pohodlně? Máte svůj kosmetický koutek nebo si zkrátka sednete za kuchyňský stůl se sklenkou dobrého vína? Ať tak či tak, jde hlavně o to udělat si manikúru doma co nejpříjemnější.

Začínáme

Přesvědčte se, že máte všechny pomůcky u sebe, ať nemusíte zbytečně vstávat. Ať už je to pilník nebo telefon. Není horší pocit, než si s čerstvě nalakovanými nehty vzpomenout, že jste zapomněla něco v kabelce!

Čisté nehty jsou základ

Nejdříve zbavte nehty zbytků předešlého laku, pokud je to potřeba. Doporučujeme odlakovač na nehty bez acetonu Dermacol Express – bude k vašim nehtům šetrný a zabrání jejich nadměrnému vysušování.

Jde se tvarovat

Ať už máte radši krátké nebo delší nehty, tvarovat by se měly pravidelně. Pro perfektní výsledek nejdříve zastřihněte nehty pomocí nehtových kleštiček Sally Hansen Clip-n-catch. Po zastřihnutí do vytouženého tvaru je třeba ještě pilovat k dokonalosti. Pokud jste zvyklá na písečný pilník, vyhovovat vám bude Magnum Feel The Style. Ze stejné řady je ale i skleněný pilník Magnum Feel The Style, který vyhovuje spíše křehkým nehtům, a navíc se jen tak neopotřebí.

Jak pilovat nehty správně? Je to jednoduché – pilujte nehet v jednom směru, dokud nedosáhnete požadovaného tvaru a délky. Pokud budete pilovat v obou směrech, zbytečně tak nehet narušíte a přispějete k jeho třepení.

Co si počít s nehtovou kůžičkou?

Stříhat či nestříhat? Toť otázka. Pokud chcete nadbytečnou kůži odstranit, tak hlavně opatrně. Nedoporučujeme používat nůžky na nehty – snadno jimi zajedete někam, kam nemáte, a vznikají tak nepříjemné jizvičky nebo záděry. Pro bezpečnější stříhání zvolte například kleštičky Diva & Nice Cosmetics Accessories.

Pokud chcete kůži jen zatlačit a vyhnout se tak stříhání, vyzkoušejte tyčinku na odstranění kutikuly (tedy nadbytečné kůže) Artdeco Cuticle Remover Stick.

Jak nalakovat nehty?

Teď přichází na řadu ta nejlepší část, stačí jen vybrat odstín laku a jdeme na to! Nehty máme připravené, umyté a vysušené, aby nám na nich lak perfektně držel. Správný postup je ale i v tomto případě důležitý. Jak si nalakovat nehty tak, aby lak vydržel co nejdéle?

  • Použijte podkladový lak, který chrání nehty před zabarvením.
  • Vyberte si odstín laku na nehty!
  • Štěteček s lakem přiložte doprostřed lůžka těsně nad kůžičku a veďte ho ke špičce nehtu.
  • Poté opakujte a roztáhněte lak do stran.
  • Počkejte, až lak úplně zaschne a pak nalakujte druhou vrstvu.
  • Prodloužení trvanlivosti manikúry pomůže svrchní lak.

Chcete si vytvořit gelové nehty doma? Vyzkoušejte například sadu Le Mini Macaron Gel Manicure Kit Rose Creme, kde najdete dokonce mini LED lampu na nehty. Ideální řešení pro ty z nás, které baví barevné laky, ale nechceme si manikúru hned zničit třeba u domácích prací.

V případě, že vám vyhovují spíše nude odstíny, nebo dokonce sáhnete jen po bezbarvém laku, nezapomínejte, že i tak jsou dobré alespoň dvě vrstvy. Lak náš nehet nejen zdobí, ale taky chrání před vnějšími vlivy a poškozením.

NÁŠ TIP

Vychytávky na domácí manikúru jsou sice šikovné, ale opravdu drobné. Mějte je vždy pohromadě například ve stylovém pouzdru Notino Elite Collection Manicure Kit.