Přejít na hlavní obsah

Péče o blond vlasy: znáte základní pravidla?

14. 2. 2019

notino.cz

Čtení na 3 minuty

Muži milují blondýnky, a možná právě proto my ženy alespoň jednou v životě chceme pohazovat světlou hřívou. Ale jak se pak o odbarvené vlasy starat? A jakou péči ocení přírodní blond vlasy?

Silver šampon: dejte sbohem žluté

Asi nejčastější potíží, která trápí odbarvené blond vlasy, jsou nažloutlé nádechy. Znáte to: jdete si pro zářivě studené tóny nebo platinovou blond, a najednou se díváte na barvu slámy. V takovou chvíli je čas na silver šampon, tedy speciální šampon na blond vlasy, který žluté odstíny neutralizuje, vlasy rozzáří a podpoří studený blond odstín.

Perfektní je Maria Nila a její šampon Sheer Silver, který je čistě přírodní a díky výtažkům z ostružin navíc blond vlasy vyživí. Za zkoušku stojí také novinka Color Extend Blondage od značky Redken, který díky obsaženým fialovým pigmentům typickým pro silver šampon opět dokonale neutralizuje nežádoucí nažloutlý nádech (i u přírodních vlasů).

Zářivý lesk pro vaše blond vlasy

Aby blond vlasy (přírodní i odbarvené) zářily na dálku, pomůže jim rozjasňující šampon pro blond vlasy, jako je L’Oréal Professionnel Série Expert Blondifier, který jim dodá také vítaný objem (ano, je to důležité, protože blond vlasy bývají jemné a zplihlé). Ideálně funguje, když jej doplní ještě kondicionér a maska na blond vlasy z téže řady.

Nebo zkuste Klorane Chamomile, přírodní rozjasňující šampon s výtažky heřmánku, který je pro péči o blond vlasy zásadní. Právě díky heřmánku je tento šampon velmi jemný a blond vlasy po něm zůstanou báječně lesklé!

Radost vám udělá i Sexy Hair Blonde. Šampon, který bez sulfátů vlasy zbaví nečistot, ale také posílí a prodlouží trvanlivost barvy i „ubrání“ světlost vašich vlasů! K mání je k němu i stejný kondicionér.

Pozor, křehké vlasy a suché konečky

Krásu svých blond vlasů podpořte i pořádnou dávkou výživy. Platí to i u přírodních blond vlasů, ale mnohonásobně více u odbarvených. Vinou zesvětlování dostanou vlasy zabrat, jejich konečky se snadno třepí, vysušují a lámou. V délce pak mají odbarvené vlasy sklony ke krepatění… A ani jedno dojem sexy hřívy nepodpoří.

Zato Collistar Magica CC, vyživující tónující maska na blond vlasy, už dobrou podporu představuje. Prodlužuje životnost barvy (opravdu oddálí návštěvu kadeřníka!), blond vlasy regeneruje po celé délce a také usnadňuje jejich rozčesávání. Což je TOP bonus!

A pokud hledáte čistě přírodní výživu pro (přírodní) blond vlasy, je tu olej pro světlé odstíny vlasů, Bione Cosmetics Keratin Argan. Dokonale vyhladí vlasové vlákno, vlasům dodává pružnost a keratinový hydrolyzát posílá vlasovou strukturu a vlasy zpevní.

Cože? Ještě chcete něco navíc? Žádný problém. Nahlédněte do naší speciální sekce pro blond vlasy. Tam totiž najdete opravdu VŠECHNO!