Přejít na hlavní obsah

Parfémy pro ni i pro něj, ze kterých se podlomí kolena

29. 1. 2024

Jana Krajčová

Čtení na 4 minuty

Láska na první pohled? Podle mnohých odborníků spíš na první přičichnutí. Náš perfektní protějšek nám prostě musí vonět. Tak tomu pojďte naproti! Víme, jaké složky v parfémech vám při snaze okouzlit vysněného partnera pomohou a zvýší vaše šance na úspěch.

Ingredience, které bodují u mužů:

Populární vanilka 

Pokud chcete dostávat do kolen muže po celém světě, vsaďte na vanilku. Podle studií jde totiž o nejoblíbenější vůni na světě, napříč různými zeměmi a kulturami. Možná je to proto, že ji máme spojenou se sladkými dezerty, možná pro její schopnost vyvolat pocity radosti a zvednout náladu. A dost možná v tom mají prsty i její afrodiziakální účinky! Teď už víte, proč vanilku najdete v každém druhém dámském parfému

Nesmrtelné kouzlo jasmínu 

Představujeme podle mnohých odborníků nejsmyslnější vůni ze všech – jasmín. Za vším hledejte obsažený indol, chemickou látku, kterou rostlina produkuje, aby přilákala opylující hmyz. A protože indol najdeme i v našem těle, funguje to i u lidí (a důkazem jsou stovky let, kdy se jasmín v parfémech využívá). Tahle bohatá, hřejivá a svůdná vůně s kapkou exotiky, to je prostě sázka na jistotu. 

Jemná a omamná konvalinka 

Kouzlo konvalinky, oblíbené květiny Christiana Diora, spočívá v její jemnosti. Zatímco mnohé květinové vůně mohou být trochu silné (a pro některé muže až příliš), konvalinka v sobě nese zelené tóny a náznaky citrusů, které jí dodávají svěžest a evokují první jarní dny nebo nové začátky. Tak se konvalinkovým parfémem navoňte a zjistěte, jestli to s těmi novými začátky skutečně funguje… 

Výlet za pohodou s bergamotem 

Že muži u žen preferují jen květinové vůně? Ale vůbec ne! Bergamot, citrusové ovoce pěstované v jižní Kalábrii, v sobě nese italskou pohodu, hravost a nenucenost – a to jsou přesně ty vlastnosti, kterými můžete zaujmout. Připomíná sluneční paprsky, a okamžitě tak odhání špatnou náladu. A ještě něco – podle studií zvyšuje bergamot množství aminokyselin v mozku, což vede ke zvýšení množství hormonů a to zase ke zvýšení libida. Existuje důvod, proč bergamot nezkusit?     

Parfémy, ze kterých se mu podlomí kolena

Ingredience, které bodují u žen: 

Pižmo: instantní dávka sex-appealu 

Když bude žena muži vybírat parfém, vsadíme se, že v devíti případech z deseti v něm bude pižmo. Pižmový neboli mošusový parfém je vůně plná překvapení a taková aura rozhodně není k zahození. Pro její živočišný původ (dříve se pižmo získávalo z pohlavních žláz kabarů pižmových, ale to už je naštěstí dávno pryč a vyrábí se synteticky) nejspíš očekáváte výraznou a silnou vůni, ale opak je pravdou. Pižmo je jemné, s pudrovými, sladkými, zemitými nebo dřevitými podtóny a spoustě lidí připomíná vůni lidské kůže. Taky cítíte tu neuvěřitelnou smyslnost?  

Drahé a vzácné santalové dřevo 

Santalové dřevo bylo oblíbené tak moc, že se jeho zásoby začaly povážlivě tenčit. Mnohé země si jej začaly hlídat a neudržitelnému způsobu těžby učinily rázný konec. I díky tomu jeho teplé, dřevité a zemité akordy se sladkými podtóny vzbuzují dojem sofistikovanosti a luxusu. A to jsou věci, kterým ženy málokdy odolají. A už jsme zmínili, že parfémy s vůní santalového dřeva navíc působí jako afrodiziakum? 

Sentiment skořice 

Má něco z vanilky, něco z pepře, něco z ovoce, něco z květin – a to celé vytváří neuvěřitelně hřejivý mix s tóny pikantního vzrušení. A jedním nadechnutím nás umí vrátit do dětství, kdy skořice provoněla celý dům na znamení toho, že se v kuchyni chystá oblíbený dezert. Sentiment v kombinaci s pocitem útulna evokuje také období Vánoc a dělá ze skořice jasného favorita zimních měsíců.  

Nepodceňujte svěžest máty 

Že máta voní jako žvýkačka nebo pasta na zuby? A je to vlastně špatně? Vyvolává to asociace se skvělou péčí o hygienu a za to ještě nikdo nikdy body neztratil. Kromě toho máta působí svěže a energicky a stejné vlastnosti propůjčí i svému nositeli. Ale nebojte se, protože má docela sílu, objevuje se v parfémech pro muže v decentní míře a nejlépe vyniká po boku dalších sexy tónů.   

Parfémy, ze kterých se jí podlomí kolena

Co říkáte, zkusíte si získat pozornost přes parfémy, nebo vsadíte na svou přirozenou vůni?