Přejít na hlavní obsah

Parfémy, které voní ženskostí: Jaký vystihne vaše pravé já?

4. 3. 2024

Petra Vachoušková

Čtení na 4 minuty

Milujete kořeněné, aromatické nebo dřevité vůně? Nedáte dopustit na ty květinové či ovocné? Pomůžeme vám vybrat parfém, kterým podpoříte svou osobitou ženskost a bude k vám pasovat jako ten nejdůležitější dílek puzzle.

Možná máte dávno vyhraněný vkus, ale dost možná v tom ještě stále nemáte úplně jasno. Prozkoumejte proto jednotlivé typy vůní a zjistěte, jaká z nich se k vám nejvíce hodí. Vidíte se v aromatické divě, květinové víle, dravě kořeněné Amazonce nebo snad v některé z dalších…? Vyberte si parfém, který podtrhne vaše ženské já natolik, že si na něm vybudujete zdravou závislost. 

Aromatická diva 

Pro aromatické vůně je typická kombinace bylin a různého koření. V aromatických parfémech proto často hrají prim levandule, rozmarýn nebo šalvěj okořeněné pepřem, kardamomem, případně kmínem. V těchto parfémech můžete ucítit i vůni čerstvě posekané trávy nebo sena. Bylinky a koření mohou doplňovat také citrusové tóny, které tyto druhy parfémů příjemně odlehčí a zároveň jejich finální vůni ještě zpestří a zatraktivní. 

Ať už je tedy vašemu srdci blízká francouzská oblast Provence, která je neodmyslitelně spjatá s poli pokrytými levandulí, anebo věříte v sílu bylinek, právě v aromatických vůních patrně objevíte kousek sebe samé.  

Síla božských bylinek v oblíbených vůních

Citrusová grácie 

Z citrusových parfémů čiší neutuchající energie, o kterou se starají zejména dominantní tóny pomeranče, limetky, citronu, grepu, mandarinky či bergamotu. Tyto klíčové složky se pak často doplňují květinami, vzácným dřevem, kořením, …, nejčastěji však ovocem.  

Citrusové vůně jsou k mání v jakékoliv intenzitě. Proto mezi nimi vyberete vůni prakticky pro každou příležitost. Dominanci citrusů ocení všechny z vás, které jsou od přírody veselé a zároveň akční. Takovým totiž zpravidla vyhovují osvěžující vůně plné radosti a pozitivní energie, která je jim vlastní. Možná jste to právě vy. 

Nejkrásnější citrusové vůně

Vonné dřevo jako základ 

V dřevitých vůních se zpravidla objevuje některé z bohaté palety vonných dřev. V parfémech patří k těm nejčastěji využívaným cedr, jalovec, santal a palisandr. Populární je i ebenové dřevo a oud. Vůně dřeva se nejčastěji kombinuje s pryskyřicemi, různým exotickým kořením a květinami. Díky tomu patří tyto vůně k výraznějším a mnohdy mívají i lehce orientální nádech. 

Dřevité parfémy uvítají především ty z vás, které milují unisex vůně nebo vysloveně ty pánské. Nepůjčujete si tajně partnerův parfém zrovna vy? Jestli ano, tak vám voní zemité vůně se sympaticky teplým, přírodním základem. 

Dřevité parfémy, které vás okouzlí

Květinová víla 

Pokud milujete květiny a ráda na sobě vůně měníte, květinové parfémy jsou pro vás jako stvořené. Díky nepřebernému množství druhů květin, které návrháři parfémů využívají, budete moct vůně na sobě obměňovat i různě testovat až do nekonečna. Právě květinové vůně patří k nejširší skupině dámských parfémů a současně k té nejpopulárnější.  

Navíc existuje řada možností, jak květ ve vůni zobrazit. Můžete dát přednost čerstvým květinám, těm sušeným či zapudrovaným. Proměnlivý je také základ květinových vůní. Může být dřevitý, aldehydový či zelený. Jasným evergreenem jsou květinové vůně v kombinaci s ovocem

V něžném objetí květin

Kořeněná Amazonka 

V kořeněných parfémech většinou dominuje pepř, hřebíček, skořice či kardamom. Pro co nejdokonalejší efekt se tyto hlavní složky dále kombinují s květinami, dřevinami nebo různými bylinami.  

Jedná se o velmi pikantní vůně s výraznými akcenty, které mají za úkol podtrhnout ženskou osobitost, zdravé sebevědomí i ctižádostivost. Ať už jste přesně taková, nebo v sobě potřebujete tyto charakterové rysy teprve probudit, kořenité vůně budou pro vás jako stvořené. 

Pro milovnice pikantností

Každá z nás jsme jiná, přesto jsme si v něčem vždy podobné… S jakým druhem vůně si nejvíce zanotujete právě vy a stane se pro vás dokonalým ztělesněním ženskosti?