Přejít na hlavní obsah

Pánové, sportujete? Tohle nutně potřebujete do koupelny i sportovní tašky!

20. 3. 2023

Jana Potužníková

Čtení na 3 minuty

Co se k tomu může hodit, ať už jste začátečník, nebo zdatný sportovec? Co vás zachrání před pocením, zápachem z bot, co vám ohlídá pitný režim během sportu, s čím bude po tréninku sprcha ještě více osvěžující a čím vyřešíte péči o pleť?

Sportování není jen o skvělých sportovních botách, fitness hodinkách a oblečení! Víte, že ještě potřebujete… 

…něco proti pocení 

Ještě, než vůbec odejdete cvičit, vyběhnete ven či sednete na kolo, chce to perfektního parťáka proti pocení. Zvlášť když třeba cvičíte v tandemu nebo celá parta. Navíc se pak hodí nejen výkonný pánský antiperspirant do podpaží, ale ošetřit můžete vhodně také „nádobíčko“ (však vy víte!) a nezapomeňte také na něco na chodidla.  

Pro úspěšný boj proti zápachu oceníte

…něco na doplnění energie 

I když rýsujete, i když shazujete, i když se jen potřebujete rozhýbat po zimě plné kancelářské práce, je skvělé tělo na sportovní výkon připravit dobrou sportovní výživou. Například už je všeobecně známé, že se spalováním vám pomůže karnitin a s regenerací magnézium. To by mělo být úplné minimum. 

A myslete také na to, že i během pohybu je optimální udržovat správnou energii. To mimo jiné znamená, že si s tebou vezmete vhodné sportovní nápoje, energetické tyčinky, výživné gely (například s kofeinem) a podobně. Nejde totiž o to padnout vyčerpáním, ale dát tělu to nejlepší.  

…něco do sprchy 

Sprchový gel, který použijete po sportování, nemusí být pravda speciální. Ale může! Ty s mátou, rozmarýnem, koriandrem či šalvějí vám pomohou získat zpátky energii. Třeba abyste večer zvládli i rande, na které se těšíte. Pořídit si dokonce můžete i sprchové gely obohacené o energizující vitamín C, hodit se může i sprchový gel s obsahem kofeinu. 

A jde-li vám hlavně o to dobře vonět, podívejte se, jestli ke svému parfému neseženete právě i odpovídající sprchový gel. Prostě jen pro větší intenzitu vůně, kterou milujete.  

Pro superosvěžující sprchu použijte

…něco pro péči o pleť 

Stejně jako dáte zabrat svalům, zamaká si i vaše pokožka. Metabolismus celého těla směřuje během pohybu ke spalování, spalování znamená toxiny a toxiny se vyplavují skrze pokožku, mimo jiné. Takže až si dáte tu báječnou osvěžující sprchu, věnujte pozornost také své pleti.  

Udělejte po sportu maximum pro svou pleť

Právě po sportování je skvělý čas na to stihnout i peeling, dát si masku (když nikam nespěcháte) a dopřát pleti vyživující nebo hydratační krém pro muže. Ne, tohle už dávno nejsou holčičí věci... 

Hotovo. Máme nakoupeno. Jak se cítíte? A co teprve, až fakt vyběhnete a dotáhnete do konce správnou přípravu před sportem, péči během pohybu i po něm. Pánové, užijte si jaro plné pohybu!