Osvědčené tipy pro objem a sílu jemných vlasů!

19. dubna 2021notino.cz
„Já bych si tak přála husté, objemné vlasy. Kéž by mi objem vydržel alespoň do druhé dne, vlasy mám hned zplihlé“, slýcháváme často. Nemusíte ale zoufat, i s jemnými vlasy se dá udělat velká paráda, obzvlášť se správně zvolenou péčí!

Jak se starat o jemné, zplihlé vlasy?

Až 60 % žen, které trápí jemné vlasy, se zároveň potýká s poškozením vlasů. Pro tento typ vlasů je tedy důležitá právě účinná vlasová péče, která vlasům nejenom dodá objem, ale v první řadě je vyživí, regeneruje a dodá jim hydrataci.

Přípravky pro objem vlasů

Prvním a naprosto zásadním krokem pro dosáhnutí vytouženého objemu vlasů je výběr správných vlasových přípravků. Měly by to být produkty speciálně určené na objem vlasů, s lehkým složením, které vlasy zbytečně nezatíží.

Skvělým pomocníkem k vysněnému objemu, navíc s přírodním složením, je vyplňující melounová řada Hair Food od Garnier Fructis, Tato novinka je obohacena o výtažky z melounu a je nabitá živinami tak, aby jemným vlasům poskytla hydrataci a objem, po kterém tolik touží! Kompletní vlasová řada Hair Food, složená z vyplňujícího šamponu , balzámu a 3v1 masky, poskytuje až 97 % ovocných složek přírodního původu a je bez silikonů, tak aby vlasy nezatěžovala.

Vyzkoušet můžete také osvědčené přípravky Elseve Fibralogy od L´Oréal Paris. Šampon z této řady dodává vlasům objem a zanechává je posilněné a vyživené.

Úprava a styling vlasů

Vysněného objemu můžete dosáhnout nejenom správným výběrem produktů při mytí vlasů, ale zároveň pečlivou úpravou vlasů. Po umytí vlasů je vždy nechte částečně uschnout, až zhruba v poslední třetině schnutí je začněte tvarovat a tepelně upravovat. Nejdříve je vysoušejte v předklonu a poté pomocí kulatého kartáče dosušte tak, aby především u temena hlavy získaly větší objem.

Co dělat po umytí vlasů?

Po vysušení vlasů pak můžete kýženého objemu dosílit také použitím natáček, nebo kulmy a vykouzlit tak objemnější vzhled i od přírody rovným vlasům. Nezapomínejte, že ideální je natáčet vlasy v obou případech co nejvíce proti směru růstu od hlavy. Tím si zajistíte objem přímo od kořínků vlasů.

Pozor na přehnaný styling

Obzvlášť u stylingových výrobků platí, že méně znamená více. Pěnové tužidlo i lak na vlasy jsou skvělým pomocníkem pro finální styling, avšak velké množství obou přípravků může vlasy nadměrně zatěžovat a způsobit, že budou opět působit zplihle. Zkuste začít s menším množství pěnového tužidla, speciálně určeného pro objem vlasů od Syoss, Volume Lift. Stejně opatrní buďte i s lakem na vlasy. Menší dávka, aplikovaná na vlasy zespoda, vám nejenom dopomůže k vysněnému objemu, ale zároveň vás zbaví statického náboje ve vlasech. Zkuste například Elnett Satin od L´Oréal Paris, , speciálně určený pro objemnější vzhled vlasů.

Jak vidíte, tak z jemných, zplihlých vlasů si už hlavu lámat nemusíte. I když bezpochyby vyžadují jemné vlasy důkladnější a pečlivější péči, není to nic, co byste nezvládly. Stačí si těchto pár tipů zahrnout do vaší pravidelné vlasové rutiny a brzy se budete moci i vy pochlubit krásnými, objemnými a silnými vlasy!

Přečtěte si více