Přejít na hlavní obsah

Letní slunovrat má magickou moc i na vaši krásu! Zkuste tyhle beauty rituály

12. 6. 2024

Jana Krajčová

Čtení na 4 minuty

Jako by vám bylo znovu pět a bosí jste běhali po trávě – takovou náladu má letní slunovrat. Slunce v ten den vstupuje do znamení Raka, den je nejdelší a noc nejkratší v celém roce. Je v něm plno magie, příroda ukazuje svou moc a pojí se k němu plno zvyků a rituálů. Vyzkoušejte, jakou sílu mají!

Magie letního slunovratu 

Skákání přes oheň, tančení naboso s květinovými věnci ve vlasech, meditace, jógový pozdrav slunci – letní slunovrat, který letos vychází na 20. června, se po světě slaví různě. Cíl je ale stejný: vzdát poctu Matce přírodě a dvěma živlům – vodě a ohni. Že se zrovna na skákání přes plameny necítíte? Nevadí. Máme pro vás beauty rituály, kterými můžete nejdelší den v roce oslavit! 

Všechno nepotřebné pryč 

Slunovrat je chvílí, kdy je na čase rozloučit se se vším, co už nám neslouží. A vztáhnout to můžete na celé tělo. Tím, co nás zaručeně očistí po psychické i fyzické stránce, je voda. Začít tak můžete dlouhou koupelí. Doporučuje se vyhledat přírodní zdroj vody, ale pravda je, že ve vaně bude všechno přece jen o kapku příjemnější než v jezeře nebo potoce. Můžete si totiž celý rituál výrazně vylepšit.  

Pro váš očistný rituál

Zapalte svíčky, abyste se propojili s elementem ohně. S každým zažehnutým knotem si stanovte nějaký cíl do budoucna. Na chvíli opatrně přiložte ruce blíže z každé strany svíčky a vnímejte její teplo. Do vany přihoďte bylinnou sůl do koupele nebo čerstvé či sušené květy a odpočívejte. Na závěr se zbavte ještě odumřelých buněk z povrchu pokožky důkladným peelingem celého těla.  

V péči přírody 

Po pořádné očistě bude vaše pokožka žádat výživu. Vezměte si na pomoc produkty s přírodními složkami, ty k tomuto svátku neodmyslitelně patří. Může jít o bylinky a rostliny, jako je heřmánek, měsíček, levandule nebo sedmikráska, ale také třeba o med. Právě pro včely je totiž slunovrat také důležitou událostí, protože se v tento den začínají připravovat na zimu.  

Revitalizující péče

S kvalitním pečujícím krémem na obličej se počítá, ale pro dnešek přihoďte také masku nebo sérum. Jejich účinek podpořte masážním válečkem z krystalů, což je další symbol energie. Vedle toho, že usnadní vstřebávání důležitých pečujících látek, také podporuje cirkulaci krve, zmírňuje napětí a uvolňuje svaly tváře pro větší pružnost.   

Nezapomeňte ani na zbytek těla a odměňte pokožku revitalizačním tělovým krémem a ruce a nohy potěšte výživnou maskou. Nechte produkt konat svoji práci a vy si zatím užijte chvíli ticha a relaxu.  

Nalaďte se na slunce 

Je čas vyrazit ven – nejlépe do přírody, o samotě nebo ve společnosti dobrých přátel. Cílem je užít si do sytosti slunečních paprsků a jejich síly. Samozřejmě s opalovacím krémem na obličeji a dalších odkrytých částech těla, ať své kůži zbytečně neubližujete.  

Vzdát hold slunci a jeho moci můžete i tím, že zvolíte líčení v jeho barvách. Žlutá, oranžová, zlatá, to všechno jsou tóny, které k dnešnímu dni patří. Zkuste třeba zlatou rtěnku nebo žluté oční stíny.  

Líčení inspirované sluncem

Meditace na závěr 

Během slunovratu nastává také ta správná doba k zamyšlení a novým začátkům. Buďte přítomní v daném okamžiku. Alespoň na chvíli se zastavte a přemýšlejte nad tím, jak můžete vnitřně růst nebo nastartovat hravost a kreativitu, kterou s postupem let ztrácíme. Uvědomte si vděčnost za každou malou radost svého života. Energie ze slunce a propojení se s přírodou vám k tomu pomůže. 

A teď už jenom meditujte. Nechte svoje bosé nohy pocítit příjemný chlad země a hebkost trávy, zaposlouchejte se do ptačího zpěvu a třeba si zacvičte jógu. Chvilku se procházejte nebo jen seďte a vnímejte současnost. A náš tip? Na pulzní body naneste esenciální olej se svou oblíbenou vůní, který celou atmosféru dokreslí. 

Taky vás napadlo, proč nemůže být slunovrat každý den? Tak si ho klidně udělejte, kdykoliv budete potřebovat!