Přejít na hlavní obsah

Perfektní make-up pro ty, co se nebojí stárnout. Vyzkoušíte?

30. 5. 2023

Iva Davies

Čtení na 4 minuty

Snažíte se ze zaběhnutých beauty rituálů vymanit, ale návody na Instagramu nebo TikToku vypadají dobře na holce těsně po střední? Máme pro vás tipy na to, jak vypadat skvěle a svěže, i když vám už není „-cet“.

Stárnutí je privilegium. Ne každému se totiž poštěstí to, že může řešit vrásky a šedivé vlasy. Stárnutí je zábava. Sice vás možná po ránu bolí kolena, ale v klidu odpružíte prkotiny, co vás ve dvaceti štvaly. A už taky víte, že krása není všechno a dospěla jste do bodu, že je úplně v pořádku o sebe dbát. Jak nalíčit zralou pleť, abyste vypadala jako nejlepší verze sebe sama?  

Vytvořte zářivé plátno 

S přibývajícím věkem má pleť tendenci být sušší, tvoří se vrásky a místa se změnou pigmentace. Proto je absolutním základem skvělá skincare rutina, na které se rozhodně nevyplatí šetřit. Neobejdete se bez kvalitních odličovadel, exfoliantů, sér, krémů proti vráskám a SPF ochrany.   

Na noc si klidně namažte hutný noční krém, ale pod make-up se hodí lehké hydratační produkty, které pleť rozzáří. Můžete také použít podkladovou bázi, pleť rozjasní a vypne.  

Jak na líčení zralé pleti 

Vrásky se nedají zakrýt make-upem. Můžete jít na botox nebo facelift, ale není v silách make-upu ani korektoru je zakrýt. Čím víc se o to budete snažit, tím víc budou vylézat. Bestie. Zkuste tedy pro sjednocení tónu pleti místo krycího make-upu zkusit tónovací krém nebo lehounký hydratační make-up pro zralou pleť

Naneste ho prsty, štětcem nebo navlhčenou houbičkou. Na zakrytí pigmentových skvrn nebo kruhů pod očima použijte lehký krémový korektor a pro barevnou korekci se nebojte sáhnout i po barevných korektorech, které různá zabarvení v pleti neutralizují. 

Přečtěte si a podívejte se na video, jak zakrýt kruhy pod očima! 

Pro líčení zralé pleti použijte

S krémem vyhrajete 

Jak s přibývajícím věkem pleť ztrácí schopnost vytvořit pro sebe dost vláhy, pudrové produkty začínají dělat neplechu. Sáhněte tedy po krémových produktech, které jí dodají potřebnou hydrataci, a pleť bude vypadat mladistvěji a přirozeněji. Vyzkoušejte tedy krémové tvářenky, bronzery i rozjasňovače. Splynou s pletí a přizpůsobí se každému jejímu pohybu. Mějte ale na paměti, že krémové produkty bývají velmi pigmentované, takže začněte zlehka.  

Upravte si obočí 

S přibývajícím věkem bohužel ubývají chloupky tam, kde je chceme (obočí) a rostou tam, kde si je nechceme ani představit (zdravíme bradu). Zatímco těch na bradě se nenápadně zbavíte třeba pinzetou, řídnoucí obočí rychle prozradí věk. Můžete kvůli němu vypadat mnohem starší, než ve skutečnosti jste.  

A pokud jste si doteď obočí nedokreslovaly, s tužkou na obočí nebo fixem opatrně. Rozhodně nestojíte o jednu tlustou čáru. Vykreslete si poctivě jednotlivé chybějící chloupky lehkými tahy. Samotné chloupky pak zafixujte řasenkou na obočí, budou vypadat přirozeněji.  

Na zralou pleť potřebujete

Nezapomeňte na rty 

S mizícím obočím bohužel většinou balí kufry i rty. Najednou v zrcadle místo krásných plných rtů vidíte dvě přísné tenké čárky. Vaší nejlepší kámoškou by se měla stát konturovací tužka na rty, kterou rty celé vykreslíte. Pro zvětšující efekt se nebojte lehce přetáhnout svou linii rtů. Pak na ně naneste krémovou rtěnku tak o dva odstíny tmavší, než je barva vašich přirozených rtů. A trocha lesku na rty ještě nikomu neuškodila, tak šup tam s ním.   

Mladistvé líčení očí   

To nejdůležitější, co pro mladistvé oči potřebujete, jsou dvě věci. Kvalitní kleštičky na řasyřasenku. Kleštičkami natočte horní řasy co nejblíže kořínkům a uvidíte, jak se vám krásně otevře oko. Řasenka by zase měla maximálně prodloužit vaše řasy. Zhušťující řasenky mohou vaše křehké řasy hodně slepit, a tak vypadat nechcete. 

Pro extra zvýrazněné oči vysoustruhujte nad horní řasy tenkou oční linku a na spodní vnitřní linku použijte tužku na oči v tělové barvě. To bohatě stačí. Oči budou větší a zářivější.  

Zkusíte naše tipy na lehké základní líčení zralé pleti?