Odstranění chloupků v obličeji? Zvládnete ho i doma

25. března 2021notino.cz
Kdo by nechtěl krásně hladkou pleť bez jediné chybičky? Na Instagramu přece dokonale hladké tváře vidíme v jednom kuse, ale ve skutečnosti i ty nejjemnější chloupky často odhalí jen lehká vrstva make-upu a pudru. Abyste nemuseli nic retušovat, vyzkoušejte raději depilaci nebo epilaci obličeje. Jaké máte pro odstranění chloupků z obličeje možnosti?

Epilace nebo depilace obličeje?

Existuje více způsobů, jak odstranit chloupky na tváři. Jako první byste se měli rozhodnout, jestli zvolíte depilaci nebo epilaci.

O depilaci se jedná, pokud odstraňujeme jen viditelnou část chlupů a vlastně je jen zkracujeme. Tento způsob je rychlejší a pohodlnější, ale výsledek má mnohem kratší trvání. Depilovat se můžete žiletkou, depilačním strojkem, nebo například depilačním krémem.

Epilace je efektivnější, jelikož chloupkům trvá daleko déle, než znovu narostou. V tomto případě totiž odstraňujete chloupky i s kořínky a krásně hladkou pokožku můžete mít až několik týdnů. Oproti naprosto bezbolestné depilaci vás při tomto způsobu asi párkrát kůže zaštípe, ale myslete přitom na ten dokonalý výsledek! Epilaci můžete provádět pinzetou, voskem, cukrovou pastou, epilačním strojkem, nebo třeba IPL epilátorem.

Holení obličeje

Pokud se nechcete pouštět do žádných větších akcí, klasické holení není vůbec špatnou volbou. Musíte však vzít v úvahu, že chloupky narostou už do 2 až 3 dnů a jejich návrat bude doprovázet klasické strniště. To samozřejmě nebude tak viditelné jak u mužů a okolí pravděpodobně nic nepozná, půjde spíš o váš pocit a sebevědomí.

Jestli se chystáte na klasickou žiletku, vezměte si na pomoc pěnu na holení Saffee Face & Body, kterou zjemníte chloupky a holení si tak usnadníte.

TIP: Není vám ostrá žiletka na tváři úplně příjemná? Zvolte ještě jemnější variantu – depilační krém na obličej. Stačí ho nanést, nechat ho působit (podle instrukcí u produktu) a potom odstranit všechny chloupky plastovou stěrkou.

Dermaplanning

Když už jsme u holení, nemůžeme tento trend nezmínit! Dermaplanning je speciální způsob holení pomocí čepele podobné skalpelu, která má kromě odstranění chloupků odstranit i odumřelé kožní buňky. Jedná se tedy o holení a peeling v jednom. Pleť má být po této proceduře ještě více hladká a rozjasněná a má zvýšit produkci kolagenu.

Je ale třeba vzít na vědomí, že tahle metoda není vhodná pro každého. Doporučuje se provádět jednou za 3 až 5 týdnů, což může být problém u tmavých chloupků, které dorůstají o hodně viditelněji. Dermaplanning není vhodný ani v případě, že máte akné, citlivou nebo jakkoli problematickou pleť. Rozhodně je to další ze zajímavých metod, ke které je alespoň ze začátku vhodné přizvat odborníka.

Voskové pásky na obličej

Ti odvážnější z vás, kteří se chloupků chtějí zbavit na delší dobu, by měli vyzkoušet odstranění voskem. Tuhle proceduru zvládnete i doma, ale doporučujeme zvolit méně riskantní variantu v podobě voskových pásků. Voskové pásky na obličej stačí jen přiložit a po chvíli strhnout proti směru růstu chloupků.

Pásky Veet Wax Strips jsou menší a přizpůsobené přímo použití na tvář. Díky obsahu mandlového oleje a vitaminu E se postarají o hydrataci a eliminují podráždění. Více citlivé pleti jsou uzpůsobené voskové pásky Veet Easy-Gel, které díky speciální technologii Easy-Gelwax™ odstraní i ty nejjemnější chloupky.

TIP: Strukturu podobnou vosku má cukrová pasta, s níž by epilace měla být ještě méně bolestivá. Pokud s ní ale nemáte zkušenosti, doporučujeme navštívit odborníka, nebo zkusit epilaci na méně citlivém a viditelném místě a cukrovou pastu na obličej aplikovat, až nasbíráte zkušenosti.

Epilátor na obličej

Epilace obličeje patří rozhodně k těm spolehlivějším a dlouhodobějším metodám, jak na odstranění chloupků v obličeji. Je ale velice důležité vsadit na kvalitní přístroj!

Braun Face 830 zvládne zachytit i opravdu jemné chloupky a udržet tak vaši pleť hladkou až 4 týdny. Není to ale jen epilátor obličeje – když vyměníte hlavici, promění se v čisticí pleťový kartáček, který pleť zjemní, a samozřejmě perfektně vyčistí!

Dalším z kvalitních elektrických epilátorů na obličej je určitě Remington Smooth & Silky EP7070, který má dokonce speciální nástavce pro oblasti čela, brady, obočí a oblast nad horním rtem. Pro rychlé doladění se vám bude hodit i zastřihovač, čisticí kartáček využijete pro každodenní rutinu a nástavec s masážní hlavicí dopřeje vaší tváři po epilaci dokonalé uvolnění.

Jestli se chcete nejen zbavit chloupků, ale zároveň bojovat proti vráskám, dejte šanci multifunkčnímu systému Braun FaceSpa Pro 911 a udělejte si doma malé soukromé lázně. Čisticí kartáček zbaví pleť všech nečistot, epilační hlavice se postará o hladkou tvář a celé dílo završí masážní nástavec.

TIP: Velkým trendem posledních let je i speciální druh epilace, tzv. threading. Při této proceduře se chloupky vytrhávají nití ze 100% bavlny, která se kolem chloupku obmotá a rychle ho vytrhne i s kořínkem. Je to skvělá technika pro citlivou pleť, jelikož ji tolik nedráždí, a navíc při pravidelném opakování růst chloupků celkově oslabuje.

Vyzkoušejte IPL epilaci

Chcete návrat chloupků co nejvíc oddálit? Pak je IPL epilace přímo pro vás. IPL neboli intenzivní pulzní světlo přitahuje tmavý pigment v chloupcích, proměňuje se v teplo. Při jeho působení se chloupky přehřívají a samovolně vypadnou. IPL proceduru je ale nutné podstoupit několikrát a v pravidelných intervalech, aby měla opravdu dlouhodobější efekt. IPL epilátory už se vyrábí i pro domácí bezpečné použití, což se teď opravdu hodí.

IPL epilátor na obličej i tělo Philips Lumea Prestige BRI956/00 zabrání návratu chloupků až na dobu 6 měsíců a jeho velkou výhodou jsou nástavce přizpůsobené tělu i obličeji. Můžete si dokonce zvolit intenzitu světla a pro to největší zjednodušení můžete přistroj propojit přes aplikaci s vaším telefonem. Existuje snad pohodlnější způsob?

Precizní odstranění chloupků na tváři zaručí taky epilátor Remington i-Light Prestige IPL6750, který se může chlubit speciálními režimy pro malé a velké plochy. Takže si můžete epilační proceduru přizpůsobit konkrétní oblasti jako je tělo nebo právě obličej.

Způsobů, jak se zbavit chloupků na tváři, je opravdu hodně. Stačí si vybrat jeden z nich, a hlavně se nestydět za to, že si tuhle proceduru občas dopřejete.

Přečtěte si více