Přejít na hlavní obsah

Objevte nové letní vůně 2024. Šťavnaté, květinové, opojné!

6. 6. 2024

Petra Vachoušková

Čtení na 3 minuty

Milujete květinovou vůni jasmínu, orchideje, baví vás osvěžující citrusy, černý rybíz i jablko? S jakou vůní prožijete nadcházející léto, záleží jen na vás. Vyberte si tu, která dokonale splyne s vaším nejniternějším já a po prvním přičichnutí k ní si budete jisti, že tohle jste prostě vy!

K letním dnům neodmyslitelně patří květinové a svěží ovocné vůně, které vám dodají energii, odvahu a nabudí ve vás touhu po novém dobrodružství. Přesně takové jsou i naše aktuální novinky a nejlepší vůně na léto, které jsme pro vás tentokrát vybrali. Zapojte svou fantazii, mírně přivřete oči a zkuste si představit tu svůdnou vůni prázdnin, která v sobě skrývá nepopsatelnou dávku chtíče, odhodlání i sex-appealu. Tak totiž podle nás voní léto a tak můžete vonět i vy. Stačí si správně vybrat ty nejlepší letní parfémy

Osvěžující květinovo-ovocné letní vůně pro ženy 

Ve voňavých letních novinkách, při jejichž tvorbě světoví parfémáři mysleli výhradně na ženy, se často objevuje příjemný odér bílého květu jasmínu. Ten zpravidla doplňuje exploze dalších květin, mezi nimiž se opakují orchideje, růže, magnólie, kosatec či frézie.  

V základu dámských letních vůní vás často pohladí dřevité tóny, kterým vévodí cedrové dřevo. Své místo si v nich ovšem našla i exotická rostlina pačuli, ambra nebo například netradiční hnědý cukr.  

Letní vůně 2024 pro dámy

Z ovoce, do kterého se budete mít chuť po prvním přivonění okamžitě zakousnout, se můžete těšit na černý rybíz, jablko i hrušku, broskev nebo červené bobule. Chybět samozřejmě nebudou ani tradiční citrusy, mezi nimiž jako obvykle kraluje aroma pomeranče, citronu i příjemně osvěžující mandarinka.  

Nakonec vás budou jistojistě bavit také flakony v pastelových letních barvách, něžných tónech růžové anebo ve všech možných odstínech letní vodní hladiny. 

Letní vůně pro muže, které berou dech 

Ani letním vůním vytvořeným primárně pro muže (i když si je řada z nás od svých partnerů potají velmi ráda vypůjčuje…) nechybí v srdci odér jasmínu doplněný o skořici, šalvěj, růžový pepř či poměrně netradiční papriku. V základu potom opět dominují dřevité tóny v čele s cedrem nebo dokonce kašmírovým dřevem. Opakuje se ovšem i oblíbená vanilka, bílé pižmo či lanýž. 

Podobně jako u ženských novinek převládá v hlavě pánských vůní ovoce, a to především jeho svěží druhy, které jsou neodmyslitelně spjaté s létem. Jedná se hlavně o meloun, grep, ananas, mandarinku, švestku, broskev či jablko navrch doplněné o lístky máty, levandule a lístky fialky.  

Letní vůně 2024 pro pravé gentlemany

Co se týče stylu flakonů, návrháři tentokrát vsadili na jistotu a osvědčenou klasiku vhodnou pro všechny gentlemany. Elegance, ležérnost a ikonicky čisté linie, které patrně nikdy nevyjdou z módy, prokázaly svou letní nadvládu nad jakoukoliv výstředností a okázalostí.  

Voňavé letní novinky jsou přímo nabité skvostnou kompozicí květinových tónů v kombinaci se šťavnatým ovocem. Vyberte si jednu zbrusu novou nejlepší vůni na léto pro sebe a o další se nezapomeňte zmínit své drahé polovičce.