Přejít na hlavní obsah

Niacinamid: zázračná ingredience pro vaši pleť

31. 3. 2021

Adrián

Čtení na 4 minuty

Máte na své beauty poličce tolik kosmetiky, že už pomalu padá do všech stran? Zkuste si denní rutinu spíš zjednodušit a dát šanci velice šikovnému pomocníkovi – niacinamidu. Proč? Protože v kosmetice asi nenajdete složku, která by toho obstarala víc než právě tento zázrak. S niacinamidem by se měl setkat rozhodně každý, kdo chce poctivě pečovat o svou pleť. Prozradíme vám, proč jsme z něj tak nadšení!

Co je niacinamid?

Niacinamid je vitamín ze skupiny vitamínů B, konkrétně vitamín B3. Vyskytuje se přirozeně v našem těle a potřebujeme ho, aby všechny tělesné procesy, od těch zažívacích až po ty nervové, fungovaly správně. Na doplnění vitamínu B do těla ale můžeme pracovat i sami tou nejjednodušší cestou, a tou je pestře složený jídelníček. Pokud se vydáte na lov potravin s vitamínem B3, jděte po játrech, luštěninách nebo například drůbežím mase.

Niacinamid v kosmetice

Jakmile se do vaší skin care rutiny niacinamid dostane, vsadíme se, že už tam zůstane. Při výběru ale nezapomínejte věnovat pozornost složení a správné kombinaci dalších aktivních látek. Pokud si zvolíte tu pravou skin care, nemůžete čekat nic jiného než úžasné výsledky. Čím vším se tedy může niacinamid kosmetika chlubit?

Má protizánětlivé účinky

Seznamte se se skvělým spojencem v boji proti akné! Pomůže vám zredukovat pupínky, které už se na pleti objevily, a zároveň působí jako prevence proti dalším nezvaným hostům. Stahuje také rozšířené póry a snižuje produkci kožního mazu. Pokud chcete vaší pleti ulevit od akné a všech problémů s ním spojených, vyzkoušejte péči La Roche-Posay Effaclar Duo (+). Účinky niacinamidu proti akné podpoří kyselina salicylová, procerad pomůže s redukcí pigmentových skvrn po akné a termální voda vaši pleť krásně osvěží.

Chcete zvládnout nedokonalosti, ale máte hodně mastnou pleť? Pak vyzkoušejte niacinamid sérum Revolution Skincare 10% Niacinamide + 1% Zinc. Skvěle redukuje tvorbu kožního mazu, zmírňuje akné i rozšířené póry a díky obsahu zinku nebudete cítit žádné podráždění.

Zabraňuje vysoušení pleti

Nejen, že si niacinamid poradí s mastnou pletí, ale s přehledem zvládne i suchý nebo smíšený typ. V pokožce totiž zvyšuje hladinu kolagenu, ceramidů i mastných kyselin a lépe vás tak ochrání před působením volných radikálů.

Mějte na paměti, že i mastná pleť může být zároveň vysušená a potřebuje důkladnou hydrataci. Abyste hydratovali opravdu pečlivě, sáhněte po hydratačním séru Revolution Skincare Niacinamide 15% – pomůže vám snad se vším, co niacinamid slibuje, a hydratační účinky navíc podpoří propanediol.

Bojuje proti vráskám

Ať už bojujete s jakýmikoli problémy, při aplikaci niacinamidu na pleť budete zároveň pomáhat prevenci vzniku vrásek. Jelikož zvyšuje produkci kolagenu v těle, dokáže si s nimi hravě poradit a naši pleť udržet déle pevnou. Zkuste teď říct, že se nejedná o tu nejlepší složku!

Sjednotí tón vaší pleti

Aby toho nebylo málo, další skvělou vlastností niacinamidu je to, že dokáže potlačit hromadění melaninu v pokožce. Působí tedy jako prevence hyperpigmetace a pomůže vám zesvětlit již existující pigmentové skvrny. Celkově se zkrátka zaslouží o sjednocení tónu vaší pleti.

Pokud vám jde tedy hlavně o sjednocení barvy, svěřte se do péče niacinamid krému Collistar Pure Actives Anti-Dark Spot Concentrate Glycolic Acid + Niacinamide, který pleť krásně rozzáří díky spolupráci niacinamidu a kyseliny glykolové.

Se složkou jako je niacinamid by se vaše pleť měla rozhodně seznámit, a to raději dříve než později. Takže neváhejte!