Přejít na hlavní obsah

Několik osvědčených tipů, jak prodloužit letní opálení až do zimy!

26. srpna 2015Martina
Taky jste celé léto dřeli na krásném opálení a teď máte každý den pocit, že vaše pokožka pomalu ale jistě ztrácí bronzový nádech? To naštve. Když už se vám jednou podařilo se tak pěkně opálit, tak proč byste měli tak rychle zase zblednout? Naštěstí víme, jak na to, aby vám opálení vydrželo až do Vánoc, nebo ještě lépe až do dalšího jara. Tady je pár osvědčených tipů:

Studená sprcha

Jedna z klíčových věcí pro to, aby vám opálená pokožka vydržela co nejdéle, je dostatečná hydratace. Jen dokonale hydratovaná pokožka dokáže udržet opálení. A horká sprcha dehydratuje. Proto si nastavte vodu ve sprše na pokojovou teplotu nebo klidně i nižší. Nejenže chladná voda při sprchování pomáhá zachovat vaše opálení déle, ale zároveň vás parádně osvěží. Důležitá je i změna klasického sprchového gelu nebo mýdla na sprchový olej, který hydratuje intenzivněji.

NÁŠ TIP: Pro extrémní hydrataci použijte hydratační sprchový krém s arganovým olejem Argan Oil Hydrating Nourishing Cleansing.

Nezapomeňte na peeling

Slyšeli jste, že peeling se po opalování nedoporučuje, protože po něm pokožka bledne? Tak to je omyl! Je pravda, že peeling odstraňuje odumřelé buňky a tak by mohl odkrýt vrstvu neopálené pokožky. Pokud ale peeling používáte střídmě (to znamená maximálně dvakrát až třikrát týdně), může vám naopak pomoci. Zejména tím, že vyrovná sluncem nerovnoměrně zbarvená místa (především na kolenou a loktech). Dbejte ale na to, aby peeling, který používáte, pokožku zároveň i hydratoval.

NÁŠ TIP: Vyzkoušejte šetrný přírodní peeling Saloos Bio.

Speciální přípravky na prodloužení opálení

Po sprše a peelingu vyměňte klasické tělové mléko, které používáte běžně, za takový produkt, který prodlouží trvání vašeho opálení a dodá vaší pokožce efekt zlaté kůže ještě dlouho po tom, co jste se opalovali. Vyzkoušejte speciální produkty na prodloužení opálení, které pokožku jednak regenerují a hydratují (díky tomu se opálená kůže neloupe), zároveň podporují pigmentaci, takže pokožka nebledne.

Pokud chcete své stávající opálení opravdu zvýraznit, potom doporučujeme samoopalovací přípravky, které nejenže dodají vaší pokožce bronzový nádech, ale zároveň vám pomohou sjednotit více a méně opálená místa. Navíc dnes už téměř všechny samoopalovací přípravky mají tak dokonalou recepturu, že zaručují velmi přirozený efekt opálení. Sami si můžete zvolit sílu vašeho opálení – volbou samotného produktu (na trnu jsou nejrůznější produkty pro dosažení různé intenzity opálení) a také četností jeho použití. Pokud chcete opravdu jemný efekt, doporučujeme samoopalovací přípravek smíchat s klasickým tělovým mlékem. Výsledek bude vypadat velmi přirozeně.

NÁŠ TIP: Mléko pro zvýraznění a prodloužení opálení Lierac Sunific Apres-Soleil nebo jedny z nejkvalitnějších samoopalovacích produktů Xen-Tan.

Zvýrazněte své opálení make upem a oblečením

Využijte kontrastů, které pomohou opálení opticky zvýraznit. Co se make upu týče, tak volte světlé pastelové barvy a nebojte se ani rozjasňovačů. Například pastelové nehty na rukou i nohou neskutečně opticky zvýrazní bronzový tón vaší pokožky. Stejně tak díky pastelovým očním stínům nebo ostře růžovým a oranžovým rtům vaše opálení krásně vynikne.

Nic nedokáže poukázat na to, že jste se krásně opálili tak jako bílé oblečení. Tak se nebojte vsadit na kontrast a vzít si na sebe světlé šaty. Zvlášť, když už teď víte, jak na to, abyste zůstali krásně opálení až do zimy.

NÁŠ TIP: Velký výběr pastelových odstínů laků na nehty má třeba Sally Hansen. A ten správný odstín rtěnky si určitě vyberete ze škály hydratačních rtěnek Astor Soft Sensation Lipcolor Butter.

Přečtěte si více