Přejít na hlavní obsah

Nejoblíbenější složky parfémů aneb 6 TOP esencí

6. března 2019Jana P
Vybíráte parfémy podle značky? Napovídá vám snad jméno parfuméra nebo barva flakonu? Je pravda, že my ženy si své vůně volíme někdy velmi specifickým způsobem. Ale úplně nejjednodušší je výběr parfémů podle složek. Které esence jsou TOP?

Růže

Růže je jemná, ale také podmanivá. Když se setká s dalšími květinami, jako jsou fialky nebo frézie, hraje na romantickou notu a v mužích vzbuzuje ochranitelské pudy. Umí se ovšem i rozvášnit. To když se do složení parfémů přidá třeba afrodiziakální jasmín.

TOP růžové parfémy:

Přes den zkuste Guerlain: Aqua Allegoria Rosa Rossa. Růže se v jejím srdci půvabně snoubí s pivoňkou. A pro speciální příležitosti je tu vůně parfému Lancôme Trésor Midnight Rose. Velmi nekonvenční!


Jasmín

Vůně, v nichž se jasmín ozývá, rezonují sex-appealem, radostí, živočišným temperamentem v nejčistší podobě. A pro jarní svádění jsou jako dělané!

Nezapomenutelné jasmínové vůně:

Velmi moderní a radostí naplněná je JOY by Dior, skvělá hlavně pro den. A chcete-li jasmín nosit i v noci, sáhněte třeba po Hugo Boss: Boss Nuit…


Vanilka

Jakmile se ve složení parfémů objeví vanilka, muži jsou „paf“! Proč? Je to opět přírodní afrodiziakum a vyvolává až euforické pocity. Vanilka flirtuje, koketuje, ale také hřeje a harmonizuje. A pokud se ocitne ve společnosti dřevitých tónů, je dokonale osudová!

Oblíbené vanilkové vůně:

Yves Saint Laurent Black Opium Intense má hlavu plnou absinthu, srdce z jasmínu a lékořice a v základu se vedle vanilky prolíná santal s kávou. Chcete-li něco jemnějšího, je tu Jil Sander Simply Poudrée.


Hruška

Šťavnatá hruška je voňavým synonymem optimismu. Je svěží, k nakousnutí, do složení parfémů přináší po zimě spoustu energie. A když se k ní přidá pár pikantních tónů, je neskutečná svůdná!

Nejlepší parfémy s hruškou:

V podání Armani Sì Passione se hruška mísí hned v úvodu s černým rybízem a pikantním růžovým pepřem a zamotala hlavu nejedné z nás! Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh je pro změnu krásně hravá…


Pomerančový květ

Esence z květů pomerančovníků je v aromaterapii používaná k projasnění myšlenek, zklidnění nervozity. A v parfémech udělá z každého okamžiku nádherný prožitek a pro muže opět funguje jako afrodiziakum.

Nej parfémy s pomerančovým květem:

Montale Orange Flowers je osvěžující jako siesta pod košatým pomerančovníkem a vyvede z omylu všechny, kdo si myslí, že niche vůně jsou „těžké“.


Santalové dřevo

Jakmile se uprostřed vůně parfémů ocitne santal, ozývá se Orient, koření, ale také zemité tóny kůže nebo kapradí. A přesto není santal ani omylem výsadou mužů. V dámských parfémech vyvolává pocit sebejistoty, vnitřního klidu a harmonie.

Okouzlující parfémy se santalovým dřevem:

Cacharel Yes I Am Pink First se sice odráží od malin, přechází do růží, ale vedle toho si hraje se zázvorem a v základu spoléhá právě na santalové dřevo. Opojnou auru pak kolem vás hlavně večer rozprostře Jean Paul Gaultier a jeho Scandal By Night.Netradiční esence

…a jestli od svého parfému čekáte spíš netradiční ingredience, je tu trocha výjimečné inspirace také pro vás. Protože v dámských vůních najdete i hodně zvláštní věci, jako je kmín (Elizabeth Arden: Green Tea), šlehačka (Zaldig & Voltair: This is Her), cukr (Burrbery Brit for Her), kaviár (Mugler: Womanity) nebo například včelí vosk (Kim Kardashian: Pure Honey) a curacao (Beyoncé: Pulse).

P.S.: Máte z toho hlavu zamotanou? Pro snadnou orientaci při výběru vůní pro vás máme skvělou možnost vybírat si podle jednotlivých ingrediencí, podle vůně parfémů. Zkuste to!

Přečtěte si více