Přejít na hlavní obsah

Recenze: Nejlepší voděodolná řasenka k moři i na večírky

29. 6. 2024

Jana Krajčová

Čtení na 5 minut

Horko, pot, slzy, voda – to všechno jsou pro běžnou řasenku až příliš velké výzvy, ale ty voděodolné je zvládají s přehledem. K tomu ale chceme i objem, prodloužení, oddělení řas a taky snadné odlíčení. Existuje vůbec ta nejlepší voděodolná řasenka?

Důležitá věc: voděodolné řasenky nečekají na svou šanci do chvíle, kdy se rozhodnete potápět. Naličte se s nimi i na den na pláži, svatbu nebo (letní) party. Večer si poděkujete, že jste se mohli celý den bavit bez obav z toho, že máte řasenku obtisknutou všude možně. A nenechte se odradit složitějším odličováním. Jak zjistíte, vůbec to nemusí být tak horké.  

Nejlepší voděodolné řasenky

Nejlepší voděodolná řasenka: recenze 

Clinique High Impact™ Waterproof Mascara 

Co se mi nejvíc líbilo: Jestli hledáte opravdového držáka, pořiďte si Clinique High Impact™ Waterproof Mascara, které dávám rovnou titul nejlepší voděodolná řasenka k moři. A stejně tak ji oceníte i v případě, že máte citlivé oči nebo nosíte kontaktní čočky. V popisu práce má také dodávání délky (potvrzuji) a objemu. Ten by sice za mě mohl být klidně výraznější, ale na druhou stranu umí kartáček řasy krásně rozčesat a ani při více vrstvách nedovolí jejich slepování.  

Výhody: Sedí na svém místě po celý den i večer, bez šmouh a drolení, a k tomu řasy hezky prodlouží. A vrstvit ji můžete dle libosti. 

Nevýhody: Objem a celkové zvýraznění by mohly být lepší.  

Bobbi Brown Eye Make-Up No Smudge 

Co se mi nejvíc líbilo: Co slibuje, to řasenka Bobbi Brown Eye Make-Up No Smudge plní. Má řasy hlavně oddělit a natočit a přesně to jí jde nejlépe. Ohromující zahuštění a řasy à la mrkací panna nečekejte, tahle dáma zařídí spíš přirozený výsledek s decentním prodloužením. Vyzdvihnout musím praktické kompaktní balení, které vám nebude překážet ani v té nejmenší kabelce! 

Výhody: Nejdřív jsem chtěla řasenku šoupnout do kategorie „neurazí, nenadchne“, ale při odličování jsem odhalila její nezanedbatelnou přednost. Navzdory více než solidní výdrži jde dolů snadno a to se večer vždycky počítá. 

Nevýhody: Řasence by se dalo vyčíst leda to, že neumí vyložený wow efekt.  

Jeffree Star Cosmetics Gothic Beach BeachProof Mascara 

Co se mi nejvíc líbilo: Nejsem největší fanoušek zahnutých kartáčků, protože se mi s nimi častěji barva obtiskne, kde nechci. U řasenky Jeffree Star Cosmetics Gothic Beach BeachProof Mascara je kartáček sice také lehce do oblouku, ale nanášení bylo naprosto pohodlné. A to i při více vrstvách, které v tomto případě vytváří výraznější (a dlouhotrvající) efekt bez slepování. 

Výhody: Pohodové vrstvení, prodloužení a budování objemu je hlavní chloubou řasenky. A líbilo se mi i to, že kartáček nenabírá přehnané množství barvy, ale přesně tak akorát.   

Nevýhody: O chvilku déle jí trvá, než zaschne, tak na to myslete, než se vrhnete do vln! 

Další nejlepší voděodolné řasenky

MAC Cosmetics M·A·C Stack Waterproof Mascara 

Co se mi nejvíc líbilo: Řasenka MAC Cosmetics M·A·C Stack Waterproof Mascara slibuje neskutečnou délku, objem a žádné slepování řas. A v tomto případě můžu všechna tvrzení s čistým svědomím podepsat! To prodloužení mě dostalo už v prvním tahu kartáčkem a i po druhé vrstvě zůstala oddělená snad každá jednotlivá řasa. K tomu všemu řasy krásně natočí (a to i ty moje, které normálně trčí zásadně rovně). Finální hodnocení této voděodolné řasenky? Test za mě vyhrála na plné čáře. 

Výhody: Efekt téhle řasenky je bezkonkurenční a chci ji nosit pořád, i na suchu. Protože ten vějířek, který umí z řas vytvořit, je top. A v porovnání s ostatními šlo odličování poměrně hladce. 

Nevýhody: Večer jsem si všimla, že se řasenka začala lehce drolit. Nic dramatického, ale zmínit se to musí. 

Lancôme Monsieur Big Waterproof 

Co se mi nejvíc líbilo: Řasenka už svým sebevědomým názvem Lancôme Monsieur Big Waterproof vzbuzuje velká očekávání, a k tomu má podle popisu zajistit až 12× větší objem a dramatický vzhled díky superčerné barvě. U mě se ohromující efekt co do objemu nedostavil, řasenka zařídila spíše přirozený výsledek, ale ten se na pláž nebo k bazénu hodí. A hlavně – na očích spolehlivě drží.  

Výhody: I po celém dni zůstala řasenka přesně na svém místě a se stejným efektem. Voda ani pot ji opravdu nerozhodí a řasy jsou stále natočené a prodloužené.   

Nevýhody: Ze všech testovaných řasenek jsem s touto při odličování svedla největší boj. Asi daň za to, že řasenka drží jako přibitá.  

Víte, jak to s řasenkami je: žádná nikdy nesedí všem. Ale ať už hledáte objem, přirozenost, nebo téměř nekonečnou výdrž, snad vám náš test voděodolných řasenek pomohl!