Nejlepší tipy, jak se zbavit celulitidy (a nezbláznit se při tom)

15. ledna 2018Katka

Jak na celulitidu?

Období kolem začátku nového roku je pro mě vždycky trochu rozpačité. Vánoční ozdoby jsou už uklizené zpátky v krabici na půdě a jaro se pomalinku blíží. Možná i vás už trápí představa, že za pár měsíců vezmete na koupaliště kromě svých nových plavek i svoji celulitidu. Já jsem se uchýlila jako každoročně k novoročnímu průzkumu, jak se zbavit celulitidy, s nadějí, že někdo už vymyslel zázračnou pilulku, kterou zapiju a celulitida bude fuč. A taky stejně jako každý rok na mě útočí články, které mě chtějí „zmenšit“, „vyhladit“ a možná i „zmizet” a já – jako každý rok – panikařím při pomyšlení, jak stihnu svůj problém s celulitidou vyřešit letos.

Jak přijmout svoji celulitidu

Tento rok je to ale přece jen trošku jiné. Ze západu vane čerstvý vítr změny a modelky jako Ashley Graham či Iskra Lawrence přinášejí jasnou zprávu: akceptujme a milujme se takové, jaké jsme. Celulitida nás nedefinuje ani nezmenšuje naši hodnotu.

Celulitida o nás neříká, že jsme líné, nehezké, že máme kila navíc, že nejsme dost dobré nebo že bychom neměly nosit tohle a tamhleto. To si říkáme my samy. Řadu let pro mě celulitida znamenala obrázek štíhlé paže držící pomeranč a pod ním dramatický, bojovný a místy až výhružný titulek slibující věčné zatracení, pokud s vaší celulitidou nezatočíte. A pak samozřejmě pocity viny, když jsem plnila všechna ta doporučení, rady, tipy a triky a celulitida tam v zrcadle byla pořád.

Snad poprvé v životě se na sebe dívám v roce 2018 a z odrazu na mě sice koukají hrbolky a nerovnosti, ovšem bez obvyklého pocitu nenávisti. Jasně, celulitida se těžko akceptuje či dokonce miluje. A opravdu je dobré se o ní starat, aby nepřerostla větší zdravotní problém, stejně tak je dobré udržovat zdravý životní styl, odličovat pleť, čistit si zuby, hodně pít a občas se i pěkně zapotit. Ale k čemu celulitida neslouží, je vytrvalá nenávist a trápení u zrcadla či schovávání se pod dlouhými rukávy za krásného dne.

Jak vzniká celulitida?

Celulitida rozhodně není jen záležitost lidí s nadváhou. Celulitida se týká i hubených, mužů i žen všech typů a velikostí a je naprosto normální. Jde totiž o přirozený způsob, jakým tělo ukládá tuky. Ale v kombinaci s ochabnutím pojivosti spojovacích vláken, která přitahují kůži k podkladovému svalu – přičemž tuk leží mezi nimi, se tukové buňky tlačí se nahoru na kůži a vytváří tak nerovný povrch neboli „pomerančovou kůži“. Na pokročilosti celulitidy se také promítá zdraví lymfatického systému, který se stará o odbourávání přebytečného tuku z podkoží a vyplavování škodlivin z těla.

Nejlepší péče proti celulitidě

Já osobně jsem si tento rok konečně slíbila, že místo války vyhlásím celulitidě příměří a místo marných snah ji vyzmizíkovat se naučím o ni správně pečovat. Místo následku se snažím odstranit příčinu. Proto kromě zlepšení pitného režimu, stravy a pohybu věnuji daleko více času prevenci: pravidelné masáži náchylných partií, rozproudění látkové výměny, nabuzení kůže přírodním peelingem z rozemleté kávy, mořské soli a organického kokosového oleje.

Přírodní značka Weleda nabízí pro tyto účely skvělý balíček proti celulitidě s masážní houbičkou, sprchovým peelingem a olejem s výtažky z břízy. Další prevence je samozřejmě redukce stresu, který negativně působí na naši hormonální hladinu, tudíž i na estrogen, který potřebujeme k optimálnímu spalování tuků. Takže znovu - klid a žádné stresování v koupelně. Naše nerealistická očekávání nám totiž sabotují jakoukoli snahu na zlepšení.

Krémy proti celulitidě

Vyzkoušela jsem samozřejmě i nespočet krémů na celulitidu ze všech možných cenových kategorií. Nějaké zabírají a zlepšení se dostavilo, nějaké méně. Výběr je dnes opravdu široký. Od Avonu, Eveline, či dermokosmetiky jako Biotherm, Eucerin, Vichy nebo Collistar, přes korejskou kosmetiku Missha se zahřívacím efektem, až po luxusní péči od Elancyl a mnoho dalších. Co ale opravdu pomáhá jak s přijmutím, tak se zlepšením, je pravidelný rituál. Pokud o sebe pečujete každý den, stane se to příjemným a zdravým návykem. Toho „svého“ spojence v tubě si pak klidně vyberte třeba v naší kategorii proti celulitidě.

Když jsem se ptala i svých kamarádek a kolegyň na jejich zkušenosti s krémy na celulitidu, byla jsem překvapena, kolik z nich nějaký ten gel, sérum nebo krém proti celulitidě na poličce má. Mimochodem, i ty hubený. Sestavili jsme pro vás list našich nejoblíbenějších produktů, které doporučujeme zkusit. Mise? Mít radost z pečujícího rituálu. Minisukním zdar. ??

Nejlepší krémy proti celulitidě: otestovaly jsme!

Pokud preferujete svěřit svoji celulitidu do péče dermatologů, jistě vás zaujmou produkty od značek Collistar a Elancyl. Obě se zaměřují na cílenou zpevňující péči. Elancyl team přišel jako první v roce 1978 s nápadem použít v péči o celulitidu kofein a využívají v péči tzv. chronobiologii, která se zabývá využitím účinných přírodních látek v souladu s biorytmy. Nám se osvědčila péče do sprchy s výtažky jeřábníku a břečťanu, která skvěle pracuje dohromady s tělovým krémem proti celulitidě Fermeté.

Italská značka Collistar ve své speciální podkolekce Special Perfect Body zahrnuje kvalitní produkty od chladivého gelu proti celulitidě, po intenzivní zeštíhlující séra či bahenní zábal na doma. Collistar nabízí vše, na co si vzpomenete na každou kontroverzně-problematickou část těla, k čemuž používá rostlinné výtažky z echinacey a zelené kávy a mořských řas.

A rada na závěr? Buďte na sebe hodné a nechtějte po sobě nemožné. Budete tak o dost šťastnější. A šťastná = krásná.

A jaký je váš tip, jak se zbavit celulitidy? Diskutujte s námi v diskusi pod článkem.

Přečtěte si více