Přejít na hlavní obsah

Nejlepší štětce na make-up: Vše, co o nich potřebujete vědět

14. října 2020notino.cz
Jaký štětec na make-up použít, když chcete docílit plného krytí? Kdy šáhnout po houbičce? Věděli jste, že většina štětců je multifunkčních? Když vyberete takové náčiní, se kterým je radost se líčit a budete se o něj správně starat, vydrží vám několik let. Ty nejlepší štětce na líčení posunou vaši make-up rutinu o úroveň výš a líčení tak bude ještě o krok zábavnější.

Kabuki štětec: Nejlepší pro krycí make-up

Pokud preferujete make-up s vyšším krytím, pak potřebujete štětec, který hutnější texturu podkladu snadno zapracuje. Krycí make-upy mají tendenci rychleji zasychat, proto si líčení usnadněte štětcem s hustým svazkem štětin. Říká se mu kabuki. Štětec může být vyprofilovaný, plochý, nebo zaoblený. Jednoduše si najděte svého oblíbence, výběr je individuální. Nám se osvědčily kabuki štětce BrushArt Professional a Notino Wooden Collection.

Štětec kabuki nemusí být nikterak velký. Pamatujte, že menší štětec padne lépe do ruky a docílíte s ním preciznějšího nalíčení. Make-up si naneste nejprve na hřbet ruky nebo do dlaně, poté nabírejte štětcem malé množství a precizně ho zapracovávejte do pleti. Nedělejte táhlé pohyby, ale ťupejte.

Duo fiber: Štětec, který musíte mít

Řeč je o make-up štětci, který odlehčí vaší kosmetické tašce, a navíc vám usnadní práci. Líčení s ním se promění v opravdovou zábavu. Duo fiber neboli stippling štětec má dvě délky štětin. Má střapatější štětiny a je opakem hustých kabuki štětců.

Tyto kosmetické štětce obvykle poznáte podle dvoubarevných štětin. Jejich velkou výhodou je multifunkčnost, jsou určeny na make-upy s lehkou texturou, tónovací krémy, ale můžete s nimi také nanášet podkladové báze, krémové rozjasňovače a tekuté i krémové tvářenky. Zkrátka jeden stippling štětec musíte ve své kosmetické taštičce mít. Doporučujeme vyzkoušet Smashbox Stippling Foundation Brush a skvělý Sigma Beauty F50.

Jak s takovým štětcem správně pracovat? Naneste tónovací krém nebo tekutý make-up na hřbet ruky, do dlaně, nebo přímo na pleť. Mějte lehkou ruku, držte štětec na konci rukojeti a produkt zapracovávejte krouživými pohyby. Nikdy nenatírejte podklad, jako byste malovali na papír. Zůstaly by vám na pleti stopy tahů štětcem.

Tip: Jak s duo fiber štětcem na tvářenku? Využijte svou oblíbenou rtěnku na místo růže na tvář. Otřete štětec o rtěnku a naberte malé množství produktu. Poté jemně nanášejte na střed tváří, tzv. jablíčka. Čím lehčí ruku máte, tím přirozenějšího efektu docílíte. Poté můžete zbytek produktu ze štětce nanést na nos a kontury čela. Celé líčení se tak přirozeně propojí a pleť bude vypadat šťavnatě.

Klasický make-up štětec: Sázka na jistotu

Ostřílená klasika, kterou nic nezkazíte, je typický plochý štětec na make-up. Tento typ štětců si poradí jak s krycími make-upy, tak s těmi více hydratačními, tónovacími i bb krémy a dalšími tekutými produkty. Krásně čistého finiše docílíte precizním zapracováním, proto nanášejte podklad po malém množství a dělejte štětcem drobné pohyby, jako byste chtěli make-up do pleti vtlačit. My zbožňujeme Bobbi Brown Foundation Brush.

Houbička na make-up: Precizní výsledky

Výhodou houbičky na make-up je výsledný efekt nalíčení. Díky svému tvaru dokáže houbička dokonale kopírovat záhyby tváře, a proto se s ní dostanete precizně kolem nosu, nebo také pod oči pro zapracování korektoru. Skvěle vám poslouží na problematickou pleť. Jestli máte suchá místa nebo šupinky, make-up vám bohužel tyto nedostatky většinou zvýrazní. To ale není případ houbičky, se kterou produkt doslova vtlačíte do pleti a s výsledkem tak budete nadmíru spokojeni. V Notinu nedáme dopustit na make-up houbičku BrushArt Face Easy Blend.

Tip: Nezapomeňte houbičku před použitím vždy namočit a vyždímat vodu. Nasucho vám neposlouží.

Dalším trikem, který s houbičkou vykouzlíte, je tzv. baking efekt. Potřebujete k tomu transparentní sypký pudr. Po nanesení make-upu a korektoru naberte na vlhkou houbičku pudr a naneste pod oči ve tvaru vějířků. Nebojte se množství, a naopak pudrem nešetřete. Stejný princip aplikujte na čelo a pod lícní kosti, čímž podpoříte efekt konturování. Pudr nechte působit, zatím co si líčíte obočí. Poté produkt oprašte štětcem na pudr. Efekt uvidíte okamžitě.

Štětec na pudr: Méně je více

Když se řekne štětec na pudr, určitě si představíte velký hustý štětec, kterým si zapudrujete celý obličej. Zkuste obměnit svou rutinu a zvolte na pudr menší detailnější štětec. Cílem totiž není zmatnit celý make-up, ale především t-zónu a místa kolem nosu a pod očima. Lícní kosti a tváře by naopak měly zůstat se zdravým leskem. Menší štětec na pudr má navíc tu výhodu, že ho využijete i na rozjasňovač. Chybu neuděláte s Notino Wooden Collection i Real Techniques Original Collection Finish.

Zkosený štětec: Konturování nebylo nikdy zábavnější

Pro snadné a přirozené vykonturování jsou nejlepšími pomocníky zkosené štětce. Jejich štětiny jsou totiž přizpůsobeny směru, kterým vedete ruku, proto neuděláte chybu. Lehce s nimi vykonturujete čelo a lícní kost. Tahy štětcem veďte až k vlasům, aby bylo líčení přirozené, čímž docílíte opáleného nádechu. Většina konturovacích štětců je vhodná na krémové i pudrové textury. A také vám poslouží jako štětec na tvářenku. Skvělé konturovací štětce jsou BrushArt Professional a Sigma Beauty – F23.

Tip: Pořiďte si váš oblíbený konturovací štětec dvakrát. Jeden na konturování a druhý na tvářenku. U štětců je tohle velmi praktický krok, z hlediska času a pohodlí.

Jaký kosmetický štětec používáte na make-up vy? Máte nějaké tipy, jak ho používáte? Napište nám do komentářů.

Přečtěte si více