Přejít na hlavní obsah

Nejlepší parfémy pro rok 2019

25. 1. 2019

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Pokud se jen trochu pohybujete ve světě vůní, víte, že nový rok odstartoval opravdu omamnou sezónu. Ano, i parfémy mají své trendy, a ty letošní vás doslova uhranou!

Nejlepší dámské parfémy 2019

Dior Joy a reedice Miss Dior

Začalo to vlastně už na podzim. Světlo světa spatřila například vůně Dior Joy by Dior, naplněná radostí, světlem, skrývající ve svém srdci jasmín a vzácné růže z Grass. A právě květinové esence, růže obzvlášť, se stávají naprosto zásadními. I proto už teď, v lednu, představil Dior další lahůdku: reedici toaletní vody Miss Dior, která opět těží z růží z Grass. A původní parfém z roku 2013 překonává.

Kenzo Flower by Kenzo Eau de Vie

Mezi nejlepší parfémy pro ženy roku 2019 se chystá také Kenzo, s novou interpretací své „makové“ vůně. Ponese jméno Flower by Kenzo Eau de Vie a oslavuje život, radost, vášeň. A pozor, ani tady nechybí růže, tentokrát bulharské…

Oscar de la Renta Bella Rosa

Únor si vybral Oscar de la Renta, právě tehdy vám ukáže svou Bella Rosa: jak jinak než plnou růží, svěžesti a jemnosti. A i on touto vůní navazuje na svou předchozí krásku: Bella Blanca. Pokud ji ještě neznáte, nadchne vás křehkostí a vyvolá pocit, že jste se ocitli uprostřed zahrady pokryté čerstvou rosou. Kromě bílých růží v jejím srdci voní jasmín, lístky fialky i omamné konvalinky.

Burberry Her

Přivoňte i k Burberry Her, nespoutané a živelné vůni, která vás lapí na ovocné tóny rybízu, malin a ostružin, aby vám v srdci ukázala fialky, jasmín, a nakonec dřevitý základ s pižmem a ambrou.

JOOP! Wow! for Women

A protože ovoce je další zásadní esencí vůní tohoto roku, můžete dát prostor ještě Wow! For Women od JOOP!, v níž se prolíná malina s růží, pivoňkou a bílým pižmem v základu a tvoří opravdu smyslnou květinovou vůni pro sebevědomou ženu. Protože květinová neznamená jen něžná a křehká!

Nejlepší pánské parfémy 2019

Za hřích budou stát i pánské parfémy roku 2019. Oblíbenými esencemi se stávají citrusy nebo máta, vůně jsou čisté, energizující a jako stvořené pro muže, kteří vědí, co chtějí.

Burberry Mr. Burberry Indigo

Grep, citron, bergamot a rozmarýn skrývá Mr. Burberry Indigo. Srdce mu tluče po mátě, šalvěji, vodních tónech, čaji nebo fialce. A základ? Dubový mech a unikátní esence Iso E Super. Je svůj a na nic si nehraje. Prostě osobnost mezi top parfémy pro muže!

Hugo Boss Hugo Reversed

Hugo Boss už ukázal Hugo Reversed a minimalistickým flakonem vybočil dokonale ze svých klasických vizuálů. Vrchní noty naplňuje grep, kalábrijský bergamot, po chvíli se přidává rozmarýn a jedinečná molekula Pamplewood, která pokračuje v dřevitě-citrusových tónech, a celé to „podpírá“ exotický haitský vetiver. Velmi progresivní!

Salvatore Ferragamo Uomo Signature

S citrusy pracuje také Salvatore Ferragamo a jeho Uomo Signature. Tentokrát je ale vede k Orientu, přidává růžový pepř, skořici, kardamom, pačuli nebo pražená kávová zrna. Což z této vůně dělá ideální kombinaci pro večerní nošení.

Armani Code Absolu

A úplná pecka? Za mě v kategorii nejlepší parfémy pro muže roku 2019 vítězí Armani Code Absolu. Už proto, že se jeho tváří stal kanadský polobůh Ryan Reynolds, je to TOP vůně. Zelenou mandarinku s jablkem po chvíli střídá pomerančový květ, semínka mrkve a nugát a v základu brnká na srdce nás žen vanilka, fazole tonka a pár dřevitých tónů. Luxus! Vychází už teď, v únoru… ??

Nej parfémy roku 2019 už znáte. Seznamte se i s top parfémy roku 2020!