Přejít na hlavní obsah

Znáte nejlepší pánské niche parfémy 2023? Tady jsou!

26. 7. 2023

Jana Potužníková

Čtení na 3 minuty

Pánské niche parfémy jsou jako otisk toho, co muži milují nejvíc. Voní tabákem, kůží, kávou, dřevem. Připomínají atmosféru luxusního jazzového klubu stejně jako napětí na dostizích, a když je nosíte, padnou vám jako sako ušité na míru. Které niche vůně pro muže jsou TOP?

Urbanistické skvosty a moderna 

Do městské džungle i večer do společnosti se hodí parfémový extrakt LM Parfums Black Oud plný vzácného oudového (agarového) dřeva. Kadidlo přidává sofistikovanost, cibetka podtrhuje unikátnost. Má sílu, která vychází z hlubokého nitra. Stejně jako poctivé mužské sebevědomí.  

Totálně dynamická pánská niche vůně je vedle toho chyprový parfém Roja Parfums Reckless. Začíná levandulí, pelyňkem, přidá cist, růži a pak i skořici, mech, kadidlo a spoustu dalších ingrediencí, které symbolizují tu lehkomyslnost, tu trochu sobectví. Protože to má přece i v názvu. 

Maison Margiela REPLICA Jazz club vás vezme do světa zahaleného tabákovým kouřem, opojnou vůní kvalitního rumu a chill out „jamování“ během sobotní noci. Pulzuje životem (citron + růžový pepř), ale také kolébá rumem, šalvějí a sladkou vanilkou. Je nekonečně plná tajemství a hříchů…  

Nejlepší niche parfémy pro muže z velkoměsta

Pryč z rušných ulic… 

Uhrančivá jako divočina za noci ozářené měsícem v úplňku je parfemovaná voda NOVELLISTA Deep Moon. Intenzivně orientální a dřevitá, s grepem, zázvorem, šalvějí nebo mechem… Slibující zážitek pro všechny smysly! 

Irský venkov. Spousta zelené přírody, kopců… a tvídu! Creed Green Irish Tweed voní svěží mátou, citronem a verbenou. Pak zněžní do fialek, kosatců a zesládne ambrou. Ten, kdo nosí tuto niche vůni pro muže, umí otevřít dámě dveře, stejně jako se postarat o rodinu. Je chlap každým coulem. 

A pokud vás opravdu lákají dálky a cestování, pak musíte přijmout pomyslné pozvání do Bhútánu. Přesně tam míří Amouage Figment, stojící na cedrovém dřevě, ke kterému vás dovede pepř s citronem nebo vetiver doprovázený živočišnými tóny. Ustojíte skutečné dobrodružství? 

Síla legendy 

Parfums De Marly Byerley vypráví legendu o plnokrevníkovi, hřebci jménem Byerley, který stál u zrodu anglické dostihové tradice. Prý se ničeho nebál a stejně nebojácná je i tahle kořenitá vůně s bergamotem, cedrem, guajakovým dřevem nebo vetiverem.  

Nepatří do žádné škatulky, vymyká se běžným očekáváním a umí překvapovat, když to nikoho ani nenapadne. Zahalený do oblaku tabákové orientální vůně Teatro Fragranze Tabacco se živoucí mužnou legendou stane každý z vás! Možná to bude tou skořicí, hřebíčkem, nebo snad palisandrem? 

Do divočiny i na cestu mezi legendy se hodí

Nejlepší pánské niche parfémy 2023. Některé tradiční, jiné vonící novotou – ale všechny do jednoho osobité jako skutečný muž!