Přejít na hlavní obsah

Nejlepší oleje na vousy

15. 12. 2019

notino.cz

Čtení na 2 minuty

Pánským trendem posledních let jsou bohaté, pěstěné vousy. Mužská brada by zkrátka neměla působit tak, že na ní nezůstane ani chlup, když trochu víc prásknete dveřmi. Nic ale není zadarmo, a tak je třeba starat se o hustý porost se stejnou pravidelností jako třeba o hygienu zubů. Nezastupitelnou roli zubní pasty a kartáčku zastanou v tomto případě kvalitní oleje na vousy.

Proč používat olej na vousy

Jestli si lámete hlavu, jak změkčit vousy, olej tento problém vyřeší. Díky němu porost snáze upravíte a vytvarujete, a protože navíc dodává výživu a podporuje růst, budou mít vousy zdravý lesklý vzhled i v případě, že vám už vyrašily první šediny. Nezanedbatelným bonusem je příjemná esenciální vůně, k níž se budou ženy slétat jako včely na květinku.

Méně je více

S olejem na vousy raději šetřete – mnohem snazší je během dne přidat než vypadat, že jste hned po ránu spořádali pečenou husu. Dvě až tři kapky rozetřete a zahřejte v dlaních a vmačkejte je do vousů – nejprve na tváře, pak na bradu, a nakonec do knírku. V rámci péče o plnovous přidejte dalších pár kapek. Úprava vousů končí pročesáním hřebenem.

Jak často používat olej na vousy?

Máte suchou pokožku a tvrdé vousy? Pak je dobré se s olejem na vousy v koupelně pozdravit každé ráno. Mastnější pleti stačí ošetření jednou za dva až tři dny. A pozor, jakoukoli péči o vousy je třeba každý večer vymýt jemnou masáží za pomoci čisticího gelu a teplé vody, aby se vám neucpávaly póry.

Top 5 nejlepších olejů na vousy

  • House 99 Softer Touch proniká až do hloubky, kde opravuje poškozené folikuly, vyživuje, brání ztrátě vlhkosti a výborně se vstřebává.
  • Captain Fawcett Beard Oil doporučujeme náročnějším a vytíženým mužům, kteří ocení přípravek, který hydratuje, vyživí a provoní jak vousy, tak pokožku pod nimi.
  • Be-Viro Men’s Only Vanilla, Tonka Beans, Palo Santo brání krepatění a jemné dřevité vůni s vanilkou neodolá žádná krasavice!
  • L’Oréal Paris Barber Club se skvěle postará o pěstěný plnovous. Rychle se vstřebává, nezanechává mastnotu a zjemňuje pleť.
  • TONI&GUY Men nejen vyživuje a hydratuje, ale také zabraňuje podráždění a svědění, takže žádné drbání!