Přejít na hlavní obsah

Nejlepší metody bělení zubů

17. 3. 2017

Lucka

Čtení na 4 minuty

Kdy přesně jsme se rozhodli, že bílé zuby jsou známkou zdraví a krásy? V každém případě je to otázka kraje a zvyklostí. Některé národy si tradičně zuby začerňují, jiné jejich barvě nepřipisují žádnou důležitost. V naší společnosti je ale standardem zářivě bílý úsměv. Jestliže po něm také toužíte, dávejte dobrý pozor, aby bělení vaše zuby zbytečně nepoškodilo.

Ideální způsob bělení? Přijde na to

Než zkusíte konkrétní metodu, položte si otázku, čeho přesně chcete dosáhnout. Pokud máte na zubech skvrny způsobené kouřením, pitím kávy nebo černého čaje a obecně konzumací potravin nebo nápojů, i základní způsoby bělení zubů by měly přinést zřetelný výsledek. Stačí si dát pozor na to, abyste nenarušili zubní sklovinu a nepodráždili si dásně.

Naproti tomu zuby s přirozeně nažloutlým odstínem se bělí o něco hůře. Barvu, se kterou jste se narodili, jen těžko změníte s pomocí mechanického bělení. To samozřejmě neznamená, že byste si zuby neměli čistit – pravidelné čištění je zásadní pro zdraví zubů a pomůže i jejich celkovému vzhledu. Zesvětlení ale bude vyžadovat opatrný a účinnější přístup, někdy i s profesionální pomocí.

Každodenní bělení: Bělicí zubní pasta

Shrňme si tedy, co můžete sami podniknout doma. Možností je spousta, ale bělicí zubní pasty budou zřejmě to první, co vás napadne, a v obchodech jich najdete nepřeberně. Představme si některé konkrétně.

Jedním z našich favoritů je například Swissdent Crystal regenerační a bělicí pasta, kterou nabízíme ve dvou velikostech, takže si s sebou můžete vzít menší balení na cesty. Pokud máte radši bio kosmetiku, bude vám sympatická bělicí pasta Korres Anisum and Eucalyptus, která je čistě přírodní a má perfektně vyvážené složení. Bělicí pasty pro vás nemusí být tabu ani pokud máte citlivé zuby, stačí si vybrat například Mediblanc Sensi-Relief. Jako levnější alternativa pak poslouží Pearl Drops Hollywood Smile, jejíž výhodou je praktické balení vhodné pro snadné skladování.

Všechny tyto produkty jsou při správném použití ideální pro bezpečné každodenní bělení. Nemůžete pochopitelně čekat obrovské rozdíly v bělosti zubů po pár dnech, nicméně časem k určitému zesvětlení dojde a nové skvrny se nebudou tvořit tak snadno. Jenom pamatujte, že není radno na zubní kartáček příliš tlačit a obecně při čištění zubů používat sílu. K čistšímu chrupu vám to nepomůže a zaděláte si spíš na nové kazy nebo problémy s dásněmi.

Bez dlouhého čekání: Bělicí pera a bělicí sady

Myslíte, že vaše zuby snesou intenzivnější bělení? Nespoléhejte se na vlastní úsudek, vždycky je lepší se nejprve poradit s vaším zubařem nebo zubařkou a vyřešit všechny potenciální problémy, které by mohly proces zkomplikovat. Jakmile budete vědět, že jsou vaše zuby zdravé, můžete začít vybírat tu správnou sadu pro bělení zubů.

Sady pro domácí bělení zubů obvykle nefungují na principu obrušování, ale chemického zesvětlování. Příkladem může být třeba White Look Teeth Whitening System, který zahrnuje intenzivně bělicí pastu a speciální bělicí gel. Během použití se držte přiloženého návodu, který mj. zahrnuje i barevnou škálu pro kontrolu dosaženého odstínu.

Hledáte ještě praktičtější řešení, které se hodí i na cesty? Zkuste sadu dvou bělicích per Swissdent Extreme. Účinné bělicí pero je skvělé jako rychlý pomocník do tašky nebo kabelky, protože nevyžaduje složitou aplikací a nezabere příliš místa. A nejen to – dnes už jsou k dostání i multifunkční bělicí sady v jednom balení, jako například Colgate Max White Expert White. Tento produkt kombinuje speciální kartáček s bělicím perem a jeho použití je velice snadné. Stačí se podívat na naše instruktážní video.

Bělicí ústní voda jako poslední krok

Pokud jsou vaše zuby už krásně bílé, zbývá najít šetrný způsob, jak jejich bělost co nejdéle zachovat. Tady přicházejí na řadu bělicí ústní vody. Doporučujeme zejména takové, které neobsahují žádné agresivní chemikálie a při tom vám zajistí trvale bílé zuby a svěží dech. Obzvlášť dobře funguje G.U.M Original White, jemná a nedráždivá ústní voda s příjemnou chutí a překvapivým účinkem. Milovníci klasiky zase ocení ústní vodu Advance White od Listerine, ta se ovšem hodí především pro ty, kdo netrpí na přílišnou citlivost zubů.

Zajímají vás další tipy? Přečtěte si náš rádce, jak si vybělit zuby! Nezapomeňte, že základem pro bílé zuby je jejich správné čištění. Zjistěte, jak si správně čistit zuby!