Přejít na hlavní obsah

Nejlepší líčení pro hnědé oči? Máte nekonečné možnosti!

30. 1. 2019

notino.cz

Čtení na 3 minuty

Hnědé oči má většina populace… ale že jsou obyčejné? Ani omylem. Na rozdíl od ostatních barev očí si u nich můžete dovolit nejširší paletu vhodných stínů, které můžete použít při líčení. Ale víc už v článku, v němž vám i Maria Boichenko, finalistka soutěž Miss Czech Republic 2019, prozradí svoje tipy a triky pro líčení pro hnědé oči!

Líčení pro hnědé oči dovoluje… vlastně všechny odstíny. Jen musíte vědět, co který udělá s výsledným lookem. Pro denní líčení, do práce nebo na první „opatrné rande“ se můžete pohybovat ve světlých tónech béžové, meruňkové, (staro)růžové nebo zelené. Hnědé oči krásně vyniknou, ale neprovokují. Čtyři fantastické barvy nabízí třeba Gucci Eye Magnetic Color Shadow Quad, odstín Serpentine Envy. Vybírat můžete od zlatavé po zelenou a ani s jednou neuděláte chybu.

Stíny pro hnědé oči pro bledulky i opálenou pleť

Pro den se skvěle hodí také líčení tón v tónu, protože hnědé oči vůbec nevylučují používání nude a hnědých odstínů - co třeba Max Factor a jeho paletka Smokey Eye Matte Drama Kit? Má to jen malé „ale“. Tmavě hnědou, nugátovou, ale také tmavě šedou vynechte v případě, že máte světlou pleť, pak takové barvy vzbuzují dojem, že jste unavená.

Nicméně kombinace hnědých očí, hnědých vlasů a zlatavé pleti si s dramatizací v podobě tmavě hnědých odstínů dokonale rozumí. To můžete vidět i na Marii Boichenko, která si vybírala teplé tóny na super paletce očních stínů pro hnědé oči Maybelline The Nudes. Na celé víčko nanesla světlou barvu, nadočnicový oblouk vykreslila od poloviny směrem ven tmavším odstínem, a pro „cat eyes look“ přidala gelové oční linky L´Oréal Paris Super Liner.

Hravé a odvážné oční linky pro hnědé oči

Když už jsme u linek: nemusí být jen tmavé. Zkuste provokativní zlatou! Zlaté odstíny jsou pro hnědé oči něco jako polibek slunce, perfektně je rozzáří, a oční linky v téže barvě vám nabídne třeba Rimmel Ink Me Eye & Body Liner. Pokud by se vám chtělo provokovat, pusťte se do oranžových, žlutých nebo třeba tyrkysových či zářivě modrých odstínů. Hlavně v létě je to super hra barev, protože bronzové pokožce vážně sluší. Pokud ji teď nemáte z hor, pomozte si bronzujícím pudrem! Tak si zářivé tóny můžete dovolit i v zimě. A kde brát správné odstíny? Na paletce I Heart Revolution Mermaids Heart nebo u Makeup Revolution by Petra, kde se dopracujete i ke kouřovému líčení, až vás zářivé barvy přestanou bavit.

Zbývá nám řasenka. Jaká? Hnědá, modrá, fialová nebo klasická černá. Hlavně však zahušťující, aby líčení pro hnědé oči dostalo finální hloubku, jakou umí vykouzlit třeba Mascara Volume Effet Faux Cils od YSL, kterou použila i Maria Boichenko!