Přejít na hlavní obsah

Nejlepší krémy proti vráskám

9. 1. 2020

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Patříte k těm šťastným, které už si hýčkají dokonalého bodyguarda své pleti, nebo ho stále hledáte? Objevit účinný krém na vrásky, který bude přesně sedět vaší pleti, je totiž jako najít zlatý grál. Náš manuál vás provede těmi nejlepšími, rozdělenými podle typu pokožky a věku.

Na výběru záleží

Aby krém na vrásky s pletí správně spolupracoval a přinesl očekávané výsledky, je třeba přistoupit k výběru s rozmyslem. Například natírat se v mládí výrobky na zralou pleť nemá žádný smysl, protože tím silnějších účinků nedosáhnete – tyto krémy jsou totiž ušité na míru pleti, která prochází třeba i hormonálními změnami v menopauze. Mladá tvářička si z takového produktu nedokáže vzít všechny účinné ingredience, ale jen tu část, která je vhodná i pro její nízký věk.

Nezapomeňte na oči a krk

Krém patří pouze na vyčištěnou pleť a nanáší se na obličej i krk. Ano, tvář je sice vaše vizitka, ale jemná kůže na krku zase velmi rychle prozradí věk. Pokud se naučíte věnovat jí stejnou péči jako obličeji, budete i v pozdějším věku hrdě vystavovat atraktivní dekolt – a to za trochu námahy přece stojí! A jestli to myslíte s úsilím o pokud možno trvalé zachování mladistvého vzhledu skutečně vážně, postupně do své výbavy zařaďte i oční krém proti vráskám.

Nejlepší krémy na vrásky podle věku

30 let

Díky regeneračnímu krému Mizon Multi Function Formula k vám budou první vrásky přicházet tempem unaveného hlemýždě – obsahuje totiž filtrát hlemýždího sekretu, jedné z nejpopulárnějších korejských kosmetických ingrediencí. Jen ho zkuste a zvířátko v ulitě si přitom nepředstavujte! Díky svému složení je vhodný i pro smíšenou pleť se sklonem k akné, protože ji zjemní, vyhladí a neucpává póry. A jen tak mimochodem funguje i jako skvělý podklad pod make-up!

35 let

Kolem 35. roku je nejvyšší čas zvolit si svůj nejlepší krém na vrásky a přijmout ho za svého každodenního společníka. Může se jím stát L’Oréal Paris Hyaluron Specialist, který hloubkově hydratuje, vyhlazuje drobné vrásky a díky ochrannému faktoru SPF20 pleť stráží celý den.

Naopak během noční regenerace produkty se SPF pokožku zbytečně zatěžují – vystřídat je může třeba krém proti vráskám Biotherm Blue Therapy Accelerated, který zvyšuje obranyschopnost pokožky, a tím oddaluje vznik známek stárnutí. Zázračnou ingrediencí tu není žádný plazivý živočich, ale takzvaná řasa mládí Algae.

40 let

Značka Lancôme se již několik let pyšní populární řadou Rénergie, která cílí na péči proti vráskám a ztrátě pevnosti kontur obličeje. Díky ní budete zaručeně vypadat jako Heather Locklear ve filmu Čtyřicítka na krku! Za nás je nejlepší krém proti vráskám Lancôme Rénergie Multi-Lift Ultra, který rozjasní a zpevní pleť, vypne drobné vrásky a sjednotí tmavé skvrny v obličeji.

Do náročného dne se vypravte s krémem Neutrogena Cellular Boost se SPF20, který zpomaluje stárnutí kůže přímo v samotných buňkách a obsahuje vitamin C podporující rychlejší regeneraci. Vaši kolegové z vás nespustí oči!

50 let

Padesát odstínů šedi? Kdepak, zářit jako neonka budete se značkou Perricone MD, dlouho očekávanou novinkou na českém trhu, jejíž výrobky jsou známé pro své unikátní účinné složení. High Potency Classics je intenzivní gelový hydratační krém, který molekuly kyseliny hyaluronové dostává do nejhlubších vrstev kůže. Vaše tvář bude vyhlazenější a jemnější a s vráskami se vesele rozloučí i suchá pokožka.

60 let

Jistě víte, že si zasloužíte to nejlepší. Luxusní omlazující krém pro zralou pleť Decléor Orexcellence s výtažky z pivoněk a magnolie poskytuje neodolatelný hedvábný pocit jemné a vyhlazené pleti. Rozzáří tvář, vyzmizíkuje jemné vrásky, a především udrží kontury. Se správnými asistenty šedesátka rozhodně nevylučuje atraktivní vzhled!

Hledáte péči pro vypnutí pleti? Seznamte s nejlepšími liftingovým krémy a séry!