Přejít na hlavní obsah

Nejlepší IPL epilátory pro domácí použití

4. září 2020notino.cz
Patříte mezi ty ženy, které usilují o co nejhladší pokožku bez chloupků? Pak už nejspíš máte vlastní zkušenost s depilací voskem, klasickým epilátorem nebo laserovým ošetřením. Možná tak nastal čas na IPL epilátor! Jeho použití je snadné, rychlé a bezbolestné. Navíc se už po čtvrtém ošetření můžete těšit na dokonale hebkou pokožku, která vám vydrží až 8 týdnů.

Jak funguje IPL epilace?

IPL technologie pracuje na principu intenzivního pulzního světla. Toto světlo působí přímo na pigmentové buňky nebo pigment obsažený v kořínku chloupku, který ničí bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Tak dochází k redukci pigmentových skvrn i k vypadnutí chloupků a postupnému zamezení jejich růstu.

Proto je IPL epilátor nejúčinnější při použití na světlé až středně světlé pokožce s tmavě blond, hnědými nebo černými chloupky.

Výhody fotoepilátoru

 • Hotovo raz dva. Domácí IPL epilace je vůbec nejrychlejší způsob, jak se zbavit nechtěných chloupků.
 • Nebolí. IPL je šetrná metoda, proto se nemusíte bát žádné bolesti, kterou vám v minulosti působila klasická depilace nebo nechtěné pořezání žiletkou.
 • Vyplatí se. Zdá se vám pořizovací cena IPL epilátoru vysoká? Zkuste si spočítat, kolik vás odstranění chloupků každý rok vlastně stojí.
 • Je skladný. Sametově hebkou pokožku si můžete dopřát i na cestách. Fotoepilátor se vejde do každého zavazadla.
 • Dlouhotrvající účinky. Některé IPL epilátory vás od chloupků osvobodí až na 6 měsíců.
 • Pro stydlivé povahy. Nechávat si někým druhým odstranit chloupky z intimních míst je pro mnohé lidi zcela nemyslitelné. S vlastním IPL epilátorem tento problém řešit nemusíte.

Který IPL epilátor si vybrat?

Základní varianta

Jestli si vystačíte s nejjednodušší verzí IPL epilátoru, určitě nic nezkazíte pořízením modelu Philips Lumea Advanced SC1994/00.

Na tělo i obličej

Ráda byste se kromě chloupků na těle zbavila i těch na tváři? Sáhněte po IPL epilátoru Philips Lumea Advanced SC1997/00. Kromě nástavce na tělo s ním získáte i přesný nástavec na obličej.

Pro náročné

Philips Lumea Prestige BRI956/00 je doslova králem mezi fotoepilátory, dokáže omezit růst chloupků až na půl roku. Další jeho výhodou jsou hned 4 nástavce: na tělo, podpaží, oblast bikin a obličej.

Náš TIP: Jako cenově přívětivější verzi tohoto IPL epilátoru na obličej, tělo, podpaží a oblast bikin doporučujeme Remington i-Light Prestige IPL6750.

Kdy se fotoepilátoru vyhnout?

 • Pokud právě řešíte zánětlivé akné nebo ekzém.
 • V případě, že jsou v místě ošetření velké vystupující jizvy.
 • Když máte přirozeně bílé, blond nebo zrzavé ochlupení, anebo velmi tmavý odstín pokožky.

Jak používat IPL epilátor?

 1. krok: Buďte připravená. Dva týdny před fotoepilací se vyhýbejte:
 • přímému sluneční světlu
 • soláriu
 • depilaci voskem
 • chemickému peelingu
 • kolagenovým injekcím
 • léčivům, která snižují srážlivost krve (aspirin, ibuprofen a dalším)
 • krémům a sérům s obsahem retinolu, AHA a BHA kyselin
 1. krok: Holte se. IPL epilátor působí přímo na kořínky chloupků. Den před ošetřením se proto můžete klidně oholit. Není třeba, abyste chloupky nechávala narůst do určité délky jako například při depilaci voskem.
 2. krok: Nastavte správnou intenzitu. Podle návodu zjistěte, jaká intenzita světla je pro vaši pokožku a chloupky ideální, a na svém IPL epilátoru ji nastavte.
 3. krok: Nebuďte zbrklá. Samotná IPL epilace je velmi rychlá, proto spěchejte pomalu a postupujte podle návodu. I tak obě lýtka stihnete ošetřit do 10 minut.
 4. krok: Neomezujte se. Po ošetření se můžete vrátit ke svým běžným aktivitám, jen s opalováním počkejte alespoň dva dny a používejte ochranu proti slunci s vysokým SPF.
 5. krok: Opakujte. První čtyři ošetření proveďte v rozmezí dvou týdnů. Pak stačí, když po svém fotoepilátoru sáhnete jednou za měsíc.
 6. krok: Už neholte. Jakmile si všimnete, že chloupky přestaly růst, můžete skoncovat se žiletkou a plně se spolehnout na IPL epilátor.

Dělila vás od sametově hladké pokožky časově náročná práce nebo péče o rodinu? Stačí jen pár „blesknutí“, a svůj cíl máte na dosah!

Přečtěte si více