Přejít na hlavní obsah

Proč hydratovat pleť, a hlavně jak? Odpověď najdete v nové řadě KORIKA HI-TECH LIPOSOME 

19. 1. 2023

Veronika Kučerová

Čtení na 4 minuty

Asi víte, že je celé naše tělo tvořeno vodou zhruba z šedesáti procent. Voda napomáhá správnému fungování orgánů, díky ní vylučujeme škodliviny a taky dokážeme ovlivnit vzhled naší pleti. Kůže je přece taky orgán, a když pomocí hydratace ovlivňujeme její zdraví, projeví se to i na svěžím vzhledu pleti. Jak na důkladnou hydrataci? Inspirovali jsme se korejskými rituály. 

Proč je hydratace pleti tak důležitá?   

Nejdřív si pojďme připomenout, proč vůbec číst dál a za co tady bojujeme. Připomínat si všechny benefity hydratace bychom totiž měli každý den!   

  • podporuje obranyschopnost pleti 
  • napomáhá regeneraci
  • zpomaluje stárnutí  
  • udržuje mladistvý vzhled 
  • předchází ucpávání pórů 
  • snižuje riziko vzniku potíží (například u mastné pleti) 
  • dlouhodobě zklidňuje citlivou pleť

Krok 0: Čištění pleti   

Jde se na to! Fráze o tom, že je čištění pleti základním krokem, znáte určitě z každého skin care tutoriálu. Opakuje se to pořád dokola z jednoho prostého důvodu – je to pravda. Je to skutečně „krok 0“ – základ skin care, bez kterého se neobejdete. Jde o to naučit se čistit opravdu důkladně, a to chce i produkty, které vás v tom podpoří.   

Večer i ráno si vezměte čisticí krém KORIKA Hydrating solution Moisture-lock cleanser, naneste ho na vlhkou pleť a lehce vmasírujte. Vytvoří se jemná pěna, která odstraní make-up a všechny další nečistoty.   

Celá řada HI-TECH LIPOSOME se navíc může pochlubit speciální technologií „moisture-lock“, která ochrání vaši pleť před ztrátou vlhkosti i podrážděním během mytí. Pleť tak perfektně připravíte na další kroky péče. 

Krok 1: Tonizace   

A protože nám jde o hydrataci, hlavní aktivní látkou v hydratačním toniku KORIKA Hydrating solution Prep toner je kyselina hyaluronová – v lahvičce se ukrývá komplex hned šesti typů kyseliny hyaluronové a ve formě hi-tech liposomů taky polyhydroxy kyseliny PHA. Díky této kombinaci odstraní tonikum odumřelé buňky a zároveň hydratuje opravdu intenzivně.   

Dopřejte své pleti potřebnou hydrataci

Krok 2: Sérum   

Proč používat pleťové sérum? V tomto kroku máte vždycky možnost se „vyřádit“ a dát pleti přesně to, co potřebuje. Existuje spousta druhů a typů sér a určitě najdete přesně ten malý zázrak, který jako by byl dělaný na míru aktuálnímu stavu vaší pleti. Pokud zatím nejste zvyklí sérum používat, možná vás ze začátku čeká pár přešlapů, ale nenechte se při vybírání odradit. Každá pleť se zkrátka skamarádí s trochu jiným produktem.   

Ideální pro každý typ pleti, a přece účinné, je extra hydratační hyaluronové sérum KORIKA Hydrating solution Activating serum. Je ideální jako prevence vrásek nebo jako redukce těch jemných, které se vám na tvář nepozorovaně vkradly. Obsahuje totiž unikátní aktivní látky z pouštní rostliny selaginella, komplex šesti typů kyseliny hyaluronové a tripeptidy, které pronikají hluboko do pleti.  

Hluboko do pleti se aktivní látky dostanou díky unikátní patentované technologii hi-tech liposomů, což je taky hlavní důvod, proč řadu KORIKA HI-TECH LIPOSOME vyzkoušet.  

Krok 3: Pleťová emulze   

Abyste hydrataci pleti ještě podpořili, přidejte i další ultra hydratační vrstvu, která se ale rychle vstřebá, nebojte. Tentokrát mluvíme o pleťové emulzi, nebo chcete-li fluidu.   

KORIKA Hydrating solution Balancing fluid vaši pleť osvěží a rozzáří, ale ve stejné chvíli samozřejmě pracuje na hloubkové hydrataci. Ke kyselině hyaluronové a tripeptidům se tady totiž přidal i extrakt z pupečníku asijského – další bojovník za dokonale hydratovanou pleť!   

Krok 4: Denní krém   

Od korejského hydratačního rituálu nečekejte nic míň než velkolepé finále. A to v podobě hydratačního krému KORIKA Hydrating solution Intensive cream.   

Po krocích 0 až 3 byste tak jako tak měli mít pleť jak miminko a denní krém ze stejné řady všechnu tu péči ještě zvýrazní. Připravte se na hladší a zářivou pleť, jak jinak než díky hloubkové hydrataci a technologii hi-tech liposomů.    

Tak co, propadli jste hydrataci stejně jako my? Jestli ano, je to pro vaši pleť jedno velké DÍKY!