Přejít na hlavní obsah

Recenze: Nejlepší vosk na depilaci! Zkusili jsme i pásky a krémy. Kdo je vítěz testu?

23. 6. 2024

Andrea Machajdíková

Čtení na 5 minut

Sbohem, časté holení! Když vsadíte na depilaci, budete mít krásně hladkou pokožku bez chloupků klidně celou dovolenou. Vyzkoušeli jsme pro vás nejlepší depilační pásky, vosky i krémy. Které nás nadchly?

Hebké nohy na dotek, dokonale hladké podpaží a žádné zarůstající chloupky v tříslech. Tak po tom touží asi každá z nás. Jasně, můžeme si přizvat do sprchy žiletku a obden se holit, ale to nikoho nebaví. Vyzkoušejte zaručené pomocníky v boji proti chloupkům – depilační vosky nebo depilační krémy.  

Depilace voskem sice nepatří k těm nejpříjemnějším, ale je rozhodně nejefektivnější. Z hladké pokožky se můžete radovat klidně i čtyři týdny. Je tu ovšem i bezbolestná metoda, a to depilační krémy, které stačí jen nechat určitou dobu působit a pak chloupky seškrábnout špachtlí nebo setřít ručníkem. Chloupky se začnou znovu objevovat zhruba za tři dny, ale mnohem jemnější a méně viditelné.  

Recenze: nejlepší depilační vosk a pásky 

Wilkinson Sword Oh my Body! Hair Removal Kit 

Co se mi nejvíc líbilo: Sada pro depilaci Wilkinson Sword Oh my Body! Hair Removal Kit v jedné krabičce ukrývá dřevěnou špachtli, depilační krém a zklidňující krém po depilaci. Největší výhodou je, že odstranění chloupků vůbec nebolí. Stačí jen nanést krém, nechat ho 3 až 7 minut působit a pak chloupky lehce seškrábnout špachtlí. Spolehlivě odstraní i krátké chloupky, takže si je před depilací nemusíte „pěstovat“.  

Výhody: Chloupky, které rostou po depilaci, jsou mnohem jemnější a méně viditelné. A estetické duše určitě ocení roztomilý design, který doslova křičí: je tady léto! 

Nevýhody: Jedinou drobnou nevýhodou je čekání, než krém zapůsobí. Chce to si na depilaci vymezit trochu času.  

Vyzkoušejte ten nejlepší vosk na depilaci i depilační krém

Wilkinson Sword Intuitive Bikini Wax 

Co se mi nejvíc líbilo: Depilační sada pro linii bikin a podpaží Wilkinson Sword Intuitive Bikini Wax je skvělá jak na domácí použití, tak i na cesty. Obsahuje tonikum, dvacet voskových depilačních pásků, čtyři ubrousky a balzám na zarůstající chloupky. Všechno je v malém balení, takže si celou sadu můžete vzít klidně do příručního zavazadla na palubu letadla. Citlivou oblast třísel a podpaží nejprve ošetříte chladivým tonikem, které necháte 8 minut působit, pak přiložíte pásky, strhnete a depilované místo potřete speciálním vlhčeným ubrouskem.  

Výhody: Sada obsahuje i balzám na zarůstající chloupky, který nanesete na depilovaná místa 24 hodin po depilaci. Sbohem, zarostlé chloupky! 

Nevýhody: Malou nevýhodou je opět čas. Působení tonika vám zabere 8 minut, tak s tím počítejte a nenechávejte depilaci na poslední chvíli, těsně před odchodem z domu.  

Veet Professional All Skin Types 

Co se mi nejvíc líbilo: Depilační krém pro všechny typy pokožky Veet Professional All Skin Types vám pomůže zbavit se chloupků opravdu rychle. Již za 2 minuty může být vaše pokožka dokonale hladká. Odstranění chloupků je šetrné a bezbolestné. Depilační krém obsahuje bambucké máslo, takže pokožka je krásně hydratovaná a vláčná. Součástí balení je i plastová špachtle, mně osobně se ale lépe chloupků zbavovalo pomocí suché žínky.  

Výhody: Po této bezbolestné depilaci vydrží pokožka mnohem déle hladká než po holení klasickou žiletkou. Navíc nehrozí žádné říznutí.  

Nevýhody: Je to asi individuální nevýhoda, ale na tvrdší ochlupení je třeba nechat krém působit mnohem déle.  

Veet Minima Hypoallergenic 

Co se mi nejvíc líbilo: Voskové depilační pásky na oblast bikin Veet Minima Hypoallergenic jsou velmi šetrné, a tak se nemusíte bát, že se vám po depilaci objeví v tříslech zarudlá místa nebo dokonce červené pupínky. Vždy po depilaci ošetřete místo speciálním vlhčeným ubrouskem a klidně můžete hned do plavek. Pásky navíc nezaberou žádné místo, takže je klidně můžete nosit všude s sebou, kdyby náhodou… 

Výhody: Největší výhodou je rychlost. Depilování třísel vám zabere maximálně dvě minuty, takže pro nás, kteří věčně nestíhají, jsou tyto pásky jako stvořené.  

Nevýhody: První depilování je poměrně bolestivé, ale později chloupky slábnou a u třetího použití už o tom ani nebudete vědět.  

Arcocere Professional Wax 1 LED 

Co se mi nejvíc líbilo: Sada Arcocere Professional Wax 1 LED obsahuje ohřívač vosku, epilační vosk, ubrousky s enzymy pro zpomalení růstu chloupků a 24 epilačních pásků. Po odstranění chloupky opravdu dlouho nerostou a pokožka není nijak narušená.  

Výhody: Profesionální sada, která vám zaručí hladkou kůži klidně na měsíc. Před dovolenou je naprosto ideální.  

Nevýhody: Vosk se nahřívá zhruba půl hodiny, s čímž je třeba předem počítat. A také zbytky zůstávají na kůži. Ideální je se potom jít hned vysprchovat, jinak bude pokožka nepříjemně lepit.  

Zahoďte žiletku, už znáte nejlepší depilační vosk a pásky. Jestli jste ještě nezkoušeli, nebojte se do toho konečně jít! 

Objevujte více z kategorie