Přejít na hlavní obsah

Top 10 nejlepších dámských vůní roku 2022. Která se zapíše do vašeho srdce?

29. 10. 2022

Jana Potužníková

Čtení na 6 minut

Ať se podíváte k jakékoliv značce, letošní rok se v dámských vůních neskutečně povedl! Hrálo se o intenzitu, nezapomenutelnost, výraznou osobnost každé vůně a také o udržitelnost. Pár vůní zažilo svůj comeback v novém provedení a plnitelnost flakonů se stala jedním z nejviditelnějších trendů spojujících všechny parfumérské velikány. Však taky bylo načase. A teď už je načase představit si ty vyvolené: 10 nejvíc sexy parfémů pro ženy roku 2022!

Prada Paradoxe 

Svéhlavá Prada Paradoxe. Elegantní i bouřlivá, sladká i plná pikantních tónů prolínajících se od zralé hrušky a bergamotu přes silný jasmín až k excentrické ambře, vanilce i benzoinu. Je to vůně pro ženy s názorem, pro ty, které svou ženskou energii nevnímají jako slabost, ale vidí v ní paradoxně svou silnou stránku. Něco, s čím – když budou chtít – mohou klidně změnit svět. Podobně koneckonců smýšlí i Emma Watson, krásná herečka, ale také aktivistka, která se stala tváří téhle parfémové vody v plnitelném flakonu.  

Armani My Way Floral 

Objevů plná Armani My Way Floral. Tady hraje udržitelnost roli nejen ve znovu plnitelném flakonu, ale i ve způsobu získávání ingrediencí. Armani si dává záležet na svém vztahu k planetě a promítá její obraz i do modrého víčka vůně, která navazuje na Armani My Way z roku 2020. Obě vůně věří na nová setkání, na nové obzory, poznávání. Ale Armani My Way Floral touží jít ještě o kousek dál: Chce dát ženám příležitost rozkvést, a kromě světa kolem objevovat především sebe sama. To všechno v něžných oblacích z citrusů, tuberózy, neroli, vanilky a bílého pižma. 

Davidoff Cool Water Reborn 

Znovuzrozená Davidoff Cool Water Reborn. V roce 1996 Davidoff doslova zaplavil svět toaletkou Davidoff Cool Water. A letos ji vyslal dobývat naše srdce znovu, tentokrát jako Davidoff Cool Water Reborn! Dřevitě-ovocná, sladká díky bergamotu, ženská díky růži a silná zásluhou vetiveru. Tahle dámská vůně je připravená být s vámi celý den a znovu a znovu vám připomínat, jak jedinečná jste. Vzít si ji totiž znamená moct se pokaždé zhluboka nadechnout a věřit si.  

DIOR J'adore Parfum d‘Eau 

Exkluzivní DIOR J'adore Parfum d’Eau. Když vidíte Charlize Theron v reklamě na tuto parfémovanou vodu, chcete být stejně svůdná a jedinečná, stejně zářící prostě jen tím, že jste! Poprvé v historii značky vůně neobsahuje alkohol, neplatí ani tradiční třívrstvé složení parfému a uvnitř skrytá kompilace neroli, jasmínu a magnólie vás doslova žádá: Obklopujte se svou novou vůní kolikrát jen za den chcete. A vy skutečně můžete. Protože oproti původní vůni z roku 1999, DIOR J'adore, je tahle o dost vzdušnější! 

Gucci Flora Gorgeous Jasmine 

Optimistická Gucci Flora Gorgeous Jasmine. Značka Gucci vás letos znovu v přeneseném smyslu slova pozvala do svého pohádkového Gucci House a naplno ukázala sílu a jiskřivost jasmínu. I když jej kolébá náruč mandarinky, bergamotu… I když se jej chvíli snaží zastínit pikantní pepř a nakonec k vám promlouvají tóny santalu nebo pačuli, jasmín je v tomto podání nepřehlédnutelný. Stejně jako budete s Gucci Flora Georgeous Jasmine i vy. A pokud jdete cestou udržitelnosti, tak vás potěší i to, že flakon tvoří zčásti recyklovaný materiál… 

Top inspirativní dámské vůně roku 2022

Yves Saint Laurent Libre Le Parfum 

Ohnivá Yves Saint Laurent Libre Le Parfum. Kdyby chtěl někdo definovat, jak voní svoboda, tak přesně takhle! Energií mandarinky a zázvoru, klidem levandule i pomerančového květu a sladkostí medu a vanilky s malou špetkou vetiveru. I když není první z kolekce Libre, je tahle vůně rozhodně nejosobitější. Kam přijde, tam strhává pozornost, jakkoliv je jí jedno, co si myslí svět kolem. Yves Saint Laurent Libre Le Parfum je velmi vědomá a dává vám nepokrytě najevo, že jestli chcete začít opravu žít, tak ten správný čas je teď! 

Mugler Alien Goddess Intense 

Božská Mugler Alien Goddess Intense. Její oblíbená předchůdkyně Mugler Alien Goddess přišla vloni a vypadalo to, že něco tak ženského se značce Mugler dlouho nepovedlo. Ale letošní Mugler Alien Goddess Intense? Panebože! Koncentrovaná ženskost, rafinovanost, sex-appeal a intenzita. Je jedno, že nemusíte třeba kokos nebo jasmín, který se jí v začátku prolíná. Dejte jí chvilku… A uhrane vás. Protože to je její podstata. Naprostá uhrančivost, která vám díky vanilce, benzoinu a kašmíru zůstane navždycky zarytá v paměti jako něco WOW! 

Narciso Rodriquez NARCISO Cristal 

Romantická Narciso Rodriguez NARCISO Cristal. Pokud vám mezi nejlepšími parfémy pro ženy chybí nějaký jemnější, u této parfemované vody byste mohli najít, co hledáte. Vyrobená z 85 % z přírodních složek získaných z udržitelné produkce nebo v rámci upcyklace… A k tomu flakon jako ztělesnění něžnosti? Bude se vám líbit. Křehkost pak najdete i v samotné vůni. Bergamot, frézie, růže, jasmín a cedr se citlivě prolínají, aniž by křičely, a dávají vám možnost mluvit sama za sebe. Bez všech těch masek bojovnice a ženy vamp, které někdy nosíme…  

Uhrančivé dámské parfémy roku 2022

Calvin Klein Eternity Intense 

Zamilovaná Calvin Klein Eternity Intense. Příběh vůní Calvin Klein Eternity už se pár let píše. Jednou jsou vzdušné a éterické, jindy zasněné. Ale Calvin Klein Eternity Intense je vášnivě zamilovaná! A zatímco její předchůdkyně byly jako stvořené spíš pro romantickou procházku, teď je čas oddat se vášni a se spikleneckým pohledem za sebou zavřít dveře ložnice. Protože tohle bude hodně pikantní setkání s tóny papriky, pepře, šalvěje, ale také romantické růže, jasmínu či vanilky. Ideální koktejl pro osudovou noc! 

Carolina Herrera Very Good Girl Glam 

Sexy Carolina Herrera Very Good Girl Glam. Kultovní flakon s jehlovým podpatkem známe všechny. A za poznání stojí i poslední varianta! Holčičí hravost se potkává se silným ženským sebevědomím a přichází, aby zářila na veřejnosti i v soukromí. Jako svou nejsilnější zbraň si bere vanilku. Ale než se k ní propracujete, nabídne vám šťavnaté višně s hořkou mandlí, protože jednoduché to s touhle holkou nebude. Až když se dostanete blíž, potkáte růži, a nakonec hned několik tónů té věčně omamné vanilky (bourbon a absolut). A už ji nedáte z ruky.  

Tady letošní přehlídka nejlepších dámských parfémů roku 2022 končí. Jestli se vám z ní pořád ještě trochu motá hlava, dejte si čas. Ona si vás ta vaše vůně nakonec najde sama!