Přejít na hlavní obsah

Nejlepší černé pleťové masky? Recenze na TOP 5!

26. 6. 2019

notino.cz

Čtení na 3 minuty

Černé pleťové masky zažívají boom. Ingredience jako aktivní uhlí, mořské řasy, marocký jíl nebo černý čaj… jsou stále oblíbenější. A plným právem: pleť totiž čistí, detoxikují, obnovují, osvěžují i omlazují! Jak obstály ty nejlepší černé masky v mém testování?

Korejská černá maska Missha na černé tečky i rozšířené póry

Missha Black Ghassoul je slupovací černá pleťová maska proti černým tečkám určená všem s problematickou pletí. Je hutná, těžko se roztírá, ale ono je to vlastně dobře: alespoň ji totiž nanesete v dostatečné vrstvě. A když tubu otevřete? Voní jako karamel nebo pražené ořechy (jakkoliv je neobsahuje!). Zato v ní najdete unikátní marocký jíl nebo korejské černé uhlí, jež se postarají o vyčištění, odstranění černých teček, bílých pupínků i zmírnění pórů (u mě už po dvou aplikacích).

Prokrvující černá slupovací maska Dermacol

Slupovací černá maska na obličej Dermacol Black Magic se oproti předchozí nanáší skvěle. K tomu slibuje, že vás zbaví přebytečného mazu a pleť prokrví. A? Oboje mohu potvrdit. Zvlášť pak prokrvení – slupování tahá. Asi víc, než jsem zvyklá od jiných slupovacích masek. Ale efekt je obdivuhodný. Doslova se vyloupnete jako nová. Bez přebytečného mazu, s tvářemi narůžovělými a vědomím, že je pleť zbavená odumřelých buněk i detoxikovaná.

Omlazující kolagenová maska Filorga

Francouzská značka Filorga vznikla jako domácí alternativa „anti-age medicíny“. Ne jinak je tomu u kolagenové plátýnkové masky Filorga Time Filler Mask proti známkám stárnutí. Kolagen jako takový používám prostřednictvím séra, a tohle je jeho příjemná alternativa. Po 15 minutách na pleti zůstal jemný film, který jsem nesmývala a šla spát. A ráno? Bylo to, jako když jste po dovolené: vyhlazený, odpočinutý obličej, který zářil! (Navíc díky speciální technologii černého vlákna přilne pleťová maska Filorga fakt skvěle).

Sametová Vichy pleťová maska s černým uhlím

Vichy Mineral Masks s aktivním černým uhlím je smývatelná. Hebká a bez parfemace. Rychle ji nanesete a působí jen 5 minut, což se hodí i ráno, když spěcháte a chcete, aby na pleti nebyly vidět ani následky dlouhé letní párty. Pokožku detoxikuje, díky aktivnímu uhlí také čistí a zásluhou minerální vody z Vichy zase hydratuje. Navíc je malinká, snadno ji s sebou přibalíte třeba na hudební festival. A ještě se můžete podělit, protože obsah každého ze sáčků vystačí na dvě použití.

Osvěžující plátýnková černá maska Garnier

Plátýnkové masky Garniers se obecně povedly. A jaká je konkrétně Garnier Skin Naturals Pure Charcoal, černá maska s aktivním uhlím, kyselinou hyaluronovou, extraktem z mořských řas a glycerinem? Podle mě skvělá. Lehounká a božsky osvěžující, zvlášť v letních vedrech máte pocit, že je pro pokožku odměnou. Ráno pleť „nakopne“, večer ji odmění za celodenní „dřinu“. Na T-zóně stahuje mastnotu, citlivější části pleti hydratuje. Celkově pleť zjemňuje a její použití je nadmíru komfortní!