Přejít na hlavní obsah

Nejlepší vůně do auta: Zpříjemněte si zdlouhavou jízdu!

24. 6. 2021

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Jste přesvědčení, že čas strávený za volantem dokáže zpříjemnit jen oblíbená hudba nebo super společnost? Tyhle luxusní vůně do auta vás přesvědčí, že to může být ještě lepší. Když si totiž vyberete správný osvěžovač vzduchu do auta, aroma, které po celém interiéru už za chvíli rozprostře, může mít na vaše rozpoložení neuvěřitelně pozitivní vliv. Pokud se často stresujete, že na schůzky kvůli kolonám dorazíte pozdě, zklidní vás sladké pudrové nóty. Jezdíte často za šera? Sáhněte po svěží a peprné vůni, která vás zaručeně probudí.

Polštářková aroma bitva

Vzpomínáte rádi na doby, kdy jste se polštářových bitev nadšeně účastnili? Přesně takovou připomínkou na chvíle hravosti může být elegantní vonný polštářek Culti Car Aramara. Jakmile ho magnetkou připevníte na ventilaci, obklopí vás vůně dřeva a citrusů, kterou bude každý pasažér milovat. A nikdo okolo vás koneckonců nemusí vědět, že myslíte na to, jak byste spolujezdce nejraději bacili péřovým polštářem…

Růžová „pudřenka“

Sladké, pudrové, něžné. Tak by se daly popsat závěsné vůně do auta, šatní skříně nebo kabelky Notino Home Scented Cards Rose & Powder. Hned na první pohled vás tři vonné karty upoutají svou baby pink barvou a lehce svěžím aroma. To se ovšem už zakrátko rozvine do směsky růží, kosatců, malin, pižma a vanilky. Vůně Rose & Powder je ideální pro všechny krásky, které se uvnitř cítí být křehkými „barbínkami“, i když na okolí (pokud je to třeba) dokážou pouštět hrůzu jako ten nejpřísnější generál.

Puntíky, puntíky a zase ty puntíky

Kdo by neznal voňavé panáčky do auta. Mr & Mrs Fragrance Niki Cashmere je ale přeci jen trošku jiný. Při každé jízdě vás pobaví designem s rozvernými puntíky, a navíc ve vašem autě díky jasmínu, santalu a sladkým pralinkám navodí atmosféru severní Indie. No a když vůně vyprchá, můžete si do svého puntíkatého kámoše koupit úplně jinou náplň. Takovou, na jakou máte zrovna náladu.

Klasické tvary a unisex vůně

Vyznavači tradičního designu a neutrálních vůní budou určitě rádi, že jsme do výběru designových parfémů do auta zařadili i dva poměrně klasické kousky. Prvním z nich je černý Millefiori Icon Oxygen, co voní snad ještě svěžeji než nejčistší povětří. Stojí za tím harmonická směs jehličí a citronové kůry – a věřte, že při každém usednutí do auta si budete připadat stejně vitálně, jako byste se vydali na časnou ranní procházku lesem.

Jestli upřednostňujete spíš světlé barvy, pak asi sáhnete po osvěžovači do auta Millefiori Icon Silver Spirit. Kromě jednoduchého designu vás překvapí vůní samotné Itálie v podání dřeva, citrusů a pižma. Oba parfémy mají úctyhodnou dvouměsíční výdrž, a když tato lhůta vyprší, stačí si pořídit novou náplň a můžete znovu vyrazit vstříc silnicím a dálnicím.

Náš tip: Jste minimalista non plus ultra? Pak je interiér vašeho vozu nejspíš svatyní, kam nesmí přijít jen tak kdejaké vonítko do auta. Dokonalým řešením je držák Bloomy Lotus Crystal, který snadno doplníte o vůni dle vlastního gusta.

Slaně dřevitá vůně do auta pro muže

Vonné karty Notino Home Scented Cards Salt & Wood nejsou nic pro pápěrky. Jejich silně dřevité aroma s nádechem rozbouřeného moře ale skvěle poslouží chlapovi, co jednu zavěsí na zpětné zrcátko, druhou do šatníku a třetí šoupne do botníku nebo sportovní tašky.

Exotický tribal art

Luxusní vůně do auta Baobab Talisman Fresh Mojito je skutečný designový skvost. Tvarem věrně napodobuje africké kmenové masky a zároveň voní jako čerstvě umíchané mojito. Nemusíte se ovšem omezovat na auto, tenhle „talisman“ hravě provoní i šatník nebo jiná jeho vůně hodná místa.

Určitě nám dáte za pravdu, že nejlepší vůně do auta nejen pomáhají zvládat ubíjející kolony nebo bloudění, ale mohou taky posloužit jako prima dárek pro tátu, bráchu i partnera. Prozradíte nám svoji „auto aromaterapii“? Těšíme se!