Přejít na hlavní obsah

Svěží jarní vůně, které vás po zimě nabijí energií. A jsou navíc SEXY!

3. 3. 2023

Jana Potužníková

Čtení na 5 minut

S jarem přichází chuť na lehkost, svěžest a příval nové energie. V životě stejně jako ve vůních. Které jarní parfémy vám i vaší polovičce udělají radost? Které jsou křehké, vzdušné nebo květinově něžné a které navíc sexy? Pojďme vybírat!

Jarní vůně jsou krásně specifické 

Je veskrze jedno, jaké konkrétní ingredience do nich parfuméři použili, parfémy na jaro jsou vždycky jiné než ty, které nám dělaly společnost v zimě. Jarní vůně přímo jiskří a září, přináší závan čerstvého vzduchu, nesou v sobě voňavé otisky probouzejících se květinových zahrad. A společnou mají ohromující energii i průzračnost, v níž by se člověk nejraději koupal! 

Svěží parfémy pro ženy a unikátní unisex vůně 

Pudrové růže ve 100% veganském složení 

Chloé Rose Naturelle má všechno, co má správná svěží jarní vůně pro ženy mít. Je čisťounce pudrová, ale schopná rozvonět se do sebejisté ženy. Přitáhne vás čerstvým černým rybízem, cedrátem a úplně jí propadnete v momentě, kdy se růže smísí s neroli. Všechno to podpírá mimóza spolu s cedrem. Ale jen tak, aby si tenhle 100% veganský parfém v plnitelném flakonu uchoval svou feminní tvář.  

Šťavnatá ovocná párty 

Marc Jacobs proslavil i tak banální květinu, jako je kopretina (daisy). Ale v Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh se zamiloval do ovoce a namíchal jarní koktejl, jehož hlavním bonusem je šťavnatost.  
 
Hruška, malina, grep? Osvěžující hlava ideální do prvních horkých dní. Liči, jabloňové květy, růže a fialky? To aby vaše srdce tlouklo stejně vášnivě jako srdce téhle toaletky. A ovoce se dostalo i do základu. Tam sice najdete jalovec a pižmo, ale taky sladkou švestku. Mňam!

Trochu květinová, trochu chypre… 

Potrpíte-li si na větší sofistikovanost i u jarních vůní, bude vás bavit Lancôme Idôle L'Intense. Intense? Kdo by si na tohle roční období vybral vůni ve variantě „intense“? No ten, kdo se ani na jaře nechce vzdát svého silného a sebevědomého já. Protože právě i energie sebevědomí umí být osvěžující. 

Hlava je citrusová, srdce květinové, základ chypre a dřevitý a trošku gurmánský. A i když to vypadá, že tahle vůně neví, co chce, jde si za svým a ohromuje všude, kde si ji vy vezmete s sebou. 

Noblesní a stylová 

Narciso Rodriguez For Her umí bez mrknutí oka vonět elegancí, šarmem, a přitom není nudná. Má své ambice a dokáže udělat dojem, aniž by potřebovala „promluvit“. Kdyby byla tahle vůně ženou, bude tou, za níž se otočí každý pohled, aniž by pro to ona sama něco udělala.  

Snad za to může pižmo, snaha nechat jí v podtónech hrát vůni ženské pokožky. A možná taky broskvovo-růžové tóny, kterými každého vítá. Ve výsledku je to jedinečná jarní vůně pro ženy.  

Co by vás mezi dámskými vůněmi ještě mohlo bavit?

Svěží parfémy pro muže 

Dokonalý otisk současného muže 

Karl Lagerfeld vymyslel kompozici Karl Lagerfeld for Him už skoro před deseti roky, ale to neznamená, že je out! Naopak. Čím déle je tahle svěží jarní toaletní voda na trhu, tím více odpovídá definici moderního muže. A ten je jaký? 

Hravě ustojí květinovou hlavu z levandule, má otevřené srdce (v tomto případě plné fialek a listů jabloní) a nakonec to – navzdory lehčím jarním vůním – stočí do hřejivého základu ambry a santalu.  

Ikonická vůně v intenzivnějším vydání 

Armani Acqua di Giò Profondo je unikátním pokračováním Armani di Giò. Je o trošku temnější, o dost rafinovanější a oboje se odráží ve složení této parfémované vody pro muže, kterou můžete snadno zařadit mezi svěží vůně pro muže. Patří tam právem.  

A jak voní? Sebejistě se přelévá od mandarinek a bergamotu k rozmarýnu, levanduli i cypřiši až po ambru a pačuli. Mužná tak akorát. Sexy dost na to, aby udělala ten správný rozruch… A fakt plná té energie, kterou na jaře všichni hledáme. 

Zkuste si přivonět i k dalším pánským jarním vůním

Unisex limitka nadupaná fialkami (a Orientem) 

NOVELLISTA Violet Charade je fantastická limitka, kterou Emilie Bouge namíchala jako unisex vůni. Květinovou, ale také orientální. Omamnou, ale také svéhlavou. Protože své něžné fialkové srdce vám ukáže až po chladnějším úvodu z citronu, pikantního pepře a šťavnatých jablek a přidá k němu i sexy jasmín. A když se dostanete k jejímu základu, připojí gurmánskou vanilku, exotický ylang-ylang, pačuli a kašmírové dřevo.  

Limitka každým coulem. Pro ty, kterým klasické svěží pánské vůně nebo tradiční svěží dámské parfémy přijdou málo. NOVELLISTA Violet Charade vás totiž zasáhne opravdu hluboko.

Máte jedinečnou možnost vzít příchod jara jako příležitost udělat si radost. Velkou radost v podobě nové svěží jarní vůně. Užijte si nákupy!