Přejít na hlavní obsah

Fíky, pepř nebo šáchor? Buďte výjimeční s novými niche vůněmi

18. 10. 2023

Jana Krajčová

Čtení na 4 minuty

Je to jako letět první třídou nebo povečeřet v restauraci, kde vám při příchodu pověsí kabát a přisunou židli až ke stolu. Nepotřebujeme to, ale… je to neskutečně příjemné! A niche parfémy fungují podobně. Protože proč chtít všednost, když můžete mít výjimečnost? Tyto niche novinky vás jedinečností navoní od hlavy až k patě.

Nezapomenutelná vanilka 

Ptáte se, jaká je nejvíc trendy parfémová ingredience současnosti? Vanilka. Vrátila se spolu s dalšími devadesátkovými trendy a věřte, že si zaslouží dostat šanci. Sladká, hřejivá, nezávislá na sezóně. Přivoňte k ní třeba v luxusním dámském parfému Valaya Parfums de Marly, voní tradicí a historií, ale zároveň umí předvést svou moderní tvář.  

Nejprve vás naladí na citrusové tóny mandarinky a bergamotu spolu s bílou broskví, poté vás vezme na tanec po květinové zahradě, kde se mísí konvalinka, mahónie a pomerančový květ, a vše zakončí pižmo, ambroxan a vanilka.  

Anebo se nechte zahalit do pudrového obláčku, který okolo vás vytvoří vůně Reminiscence Mimosa. Ano, hlavní roli zde hraje právě absolut mimózy spolu s fialkou, hlohem, pačuli, tonkou a bílými květy, ale vanilka tomu všemu zpovzdálí přihlíží a se santalovým dřevem a pižmem se stará o velkolepý závěr.  

Niche novinky s vůní koření

Všechny tváře pepře 

Jemnost vanilky vás zrovna neláká a nadcházející chladné období vám voní spíše pikantností? Vyrazte na rande s pepřem. Unisexový parfém Amouage Lineage představí tóny peruánského a sečuánského pepře a celou hlavu vůně ještě okoření šafránem a zázvorem. Kadidlo, myrha nebo labdanum dodávají kořenité kompozici orientální nádech a dělají z vůně ideální volbu na speciální příležitosti.  

Ale pepř umí předvést i svěžejší vystoupení. V parfému Nishane Hacivat X to dal dohromady s ananasem a bergamotem, na pomoc si přizval pomerančový květ, jasmín a limetku a celý tento okouzlující koktejl pro muže i ženy uzavírá vetiver, cedr a pačuli.  

Niche vůně, které tvoří vzpomínky 

Niche parfémy jsou jedinečné už ze své podstaty, ale některé jdou o krok dál. Kompozice jsou ještě neotřelejší, složky ještě nečekanější a výsledek ještě překvapivější. A vše, co s těmito vůněmi zažijete, se díky nim stane nezapomenutelné.  

Amouage Guidance neřeší pravidla ani hranice. Je tu pro každého, kdo chce všechno, jen ne obyčejnost. A dokazuje to hned při prvním přivonění, v němž ucítíte hrušku, kadidlo a lískový ořech. Při tom druhém se probudí vonokvětka, růže, šafrán a jasmín a postupně se začnou ke slovu dostávat santalové dřevo, vanilka, labdanum, pravá ambra a akigalawood.

Originální niche parfémy

Nebo zas a znovu vsaďte na sílu jednoduchosti. Tuto hru dokonale ovládá parfém Prada Infusion De Figue, který toho k úspěchu moc nepotřebuje. Protože moc dobře ví, na jaké ingredience vsadit. Mandarinka, fík, řečík lentišek a galbanum už samy o sobě křičí o pozornost, dohromady pak tvoří něco skutečně extra. Má punc nezapomenutelnosti. 

Potřebujete zapůsobit na rande nebo při první společné noci? Podtrhněte kouzlo této chvíle s Maison Margiela Replica Under the stars. Po přičichnutí se najednou ocitnete na dece uprostřed osamocené přírody, kde tmu narušuje jen hvězdné nebe a plamínky ohně, který jste zažehli na zahřátí. A zatímco budete pojmenovávat souhvězdí, okolo se bude linout černý pepř a skořicový list, šáchor, cedrový olej a ambra. Živočišným akordům s kouřovými, tajemnými tóny prostě odolat nejde.  

Jaká niche novinka nedá vašemu nosu spát? Že jich je víc? Nevadí! Tak (si) udělejte radost!