Mýty o blond vlasech, kterým rozhodně nevěřte

11. března 2021notino.cz
Jít na blond je odvážný vlasový krok. Vždy. Jsou však blondýnky a blondýnky. Některé touží po jemných melírech nebo zesvětlení, jako by se právě vrátily od moře. Některé chtějí něco více... extrémního.

EXTRÉMNÍ BLONDÝNKY

Tento typ blondýnek lze považovat za nejodvážnější. Nebojí se platinové ani stříbrné blond, i když má jejich vlasový základ tmavou barvu. Vlasy si odbarvují, i když je mohou mít přírozeně strukturované, suché nebo kudrnaté. Jsou zkrátka nekompromisní. Svým způsobem jsou extrémní blondýnky ikonami blond myšlení, které hlásá, že není důvod vyhýbat se odvážným krokům. Zároveň se v životě nespokojí s ničím jiným než s tím nejlepším – ať už to znamená jít na blond, nebo ne.

KÉRASTASE BLOND ABSOLU CICAEXTREME

Je pravdou, že proces odbarvování je pro vlasy náročný. Odbarvování odstraňuje z vlasů pigment, čímž je docíleno světlého odstínu, po jakém toužíte. Celý proces však může vlasy značně oslabit a zvýšit jejich citlivost. Bez důkladné péče jsou takové vlasy náchylné k suchosti, poškození a lámání. A to samozřejmě nevypadá dobře. Taková překážka by vás ale od vaší vysněné blond barvy odradit neměla, ať už toužíte po jemném prosvětlení, nebo chladné platinové blond. Správná profesionální vlasová kosmetika udrží vaše odbarvené vlasy zdravé a připravené na další výzvy. Seznamnte se s Kérastase Blond Absolu Cicaextreme – maximální starostlivostí o blond vlasy.

Pro ty z vás, které ještě stále váháte, tu máme několik mýtů a omylů o odbarvování, které se kdysi tradovaly, ale už dávno neplatí.

MÝTUS #1: Máte moc tmavé vlasy na to, abyste šla na blond

Tolika z nás bylo řečeno, že pokud máme přirozeně tmavé vlasy, nebude možné je odbarvit na pěknou blond... To ale není pravda. Blond barva může vypadat dobře na komkoliv; příkladem za všechny jsou Emily Ratajkowski nebo Emma Roberts. Přechod z tmavé na blond je pouze otázka spolupráce mezi vámi a vaším kadeřníkem, abyste společně našli ten správný odstín, ve kterém se budete cítit dobře.

Na rozdíl od jemného prosvětlení budou přirozeně tmavé vlasy potřebovat projít několika odbarveními a tónováními, což se logicky odrazí na kvalitě vlasového vlákna. Ale nezoufejte! Abyste zabránili katastrofě, stačí, když do své vlasové rutiny přidáte produkty Blond Absolu Cicaextreme. Extra odvaha vyžaduje extra starostlivost!

Rutina pro přirozeně tmavé blondýnky

MÝTUS #2: Časté odbarvování způsobuje padání vlasů

Ne, pokud máte kadeřníka, který ví, co dělá! Blondýny s platinovým nebo stříbrným odstínem, případně ženy-perfekcionistky, chodí na odbarvování častěji. Odrůstající kořínky jsou pro ně zkrátka no-go. Právě tyto ženy najdete v pravidelných intervalech 4–6 týdnů sedět v kadeřnickém křesle, čekajíc na výsledek odbarvení.

Pokud váš blond odstín vyžaduje častější odbarvování, ale obáváte se, že se vám kvůli tomu mohou vlasy zničit, a tím pádem začít padat, poraďte se se svým kadeřníkem. Ten vám přesně řekne, co vaše vlasy vydrží a co si mohou dovolit. Až objevíte tu správnou hranici možností svých vlasů, budete potřebovat do vlasové rutiny zahrnout správné produkty, aby se vaše vlasy nevysušovaly a nelámaly. Cicaextreme je vaše záchrana.

Rutina pro milovnice častého odbarvování

MÝTUS #3: O kudrnaté vlasy není snadné se starat, odbarvování vše ještě víc zkomplikuje.

To nevadí, stojí mi to za to. Přesně to si v duchu řekněte, až se vás někdo bude snažit přesvědčit, že jsou vaše vlasy příliš komplikované na to, aby mohly být odbarvené. Ne, nejsou!

Je pravda, že kudrnaté vlasy mají tendenci se vysušovat, čemuž odbarvování nepomůže – právě naopak. Odbarvené kudrnaté vlasy proto potřebují extra dávku hydratace. Tu najdete v pečující řadě Blond Absolu Cicaextreme, jejíž klíčovou složkou je kyselina hyaluronová s obsahem nízké i vysoké molekulární hmotnosti. Molekuly s nízkou hmotností jsou známé hloubkovým pronikáním do vlasů a hojením poškození. Molekuly s vysokou hmotností pak vyplňují vlákno, takže získává zpět svou pružnost. Kudrnaté vlasy budou i navzdory odbarvení lesklé, silné a zregenerované.

Rutina pro kudrnaté blondýnky

Vidíte? Odbarvených blond vlasů už se bát nemusíte. Ačkoli budou vyžadovat důkladnější péči, vy to jistě zvládnete! Obzlášť je-li vaše vlasová rutina složená z produktů řady Kérastase Blond Absolu Cicaextreme.

Přečtěte si více