Multifunkční paletka – nepostradatelná nejen na cesty!

9. září 2021Míša S.
Pokud bychom měli mezi beauty produkty a dekorativní kosmetikou obecně vybrat jeden jediný produkt, který se vám opravdu bude hodit, a to právě během léta, je to určitě právě multifunkční paletka.

Ta je nepostradatelným pomocníkem a snadno si díky ní vykouzlíte úžasné letní líčení – k tomu rozhodně patří projasněná pleť, třpytivé oční stíny a také opálení. Právě dokonale opáleného vzhledu, přímo jako políbené sluncem, pak dosáhnete pomocí zmiňovaných bronzerů, které jsou rovněž součástí mnoha paletek. 

Obecně platí, že multilíčidla se těší mezi ženami velké oblibě. Nepotřebujete celou řadu věcí a produktů, jeden využijete pro téměř celý make-up. Navíc, takové multilíčidlo můžete pohodlně nosit všude s sebou – vejde se vám do kabelky a pokud plánujete třeba dovolenou, právě taková multifunkční paletka nezabere tolik místa.

 

Tip - vsaďte v létě na nude barvy!

K opálené pleti se nude odstíny a tóny dokonale hodí! Vytvořte si kouřové líčení očí s použitím béžových, či hnědých očních stínů. Nude barvy jsou univerzální a sluší každému typu ženy. Pestrou škálu zmiňovaných nude odstínů nabízí například paletka MAC Cosmetics Art Library: Nude Model. Vyberte si mezi 12 očními stíny v nude barvách, intenzivně pigmentované stíny skvěle drží, jsou vhodné jak pro použití nasucho, tak i namokro. 

Čtyři nádherné nude odstíny nabízí také multifunkční paletka theBalm Wiil Powder® – tvářenka a oční stíny v jednom! Tyto stíny jdou spolu vzájemně skvěle kombinovat! Tip – naneste světlý stín coby rozjasňovač na lícní kosti, nad horní ret a zlehka na špičku nosu. Rozzářená pokožka vypadá na slunečním světle přímo božsky!

Vyzkoušet můžete i další multifunkční líčidlo – třeba Artdeco Multi Stick for Face & Lips! Tento multistick lze použít jako rtěnku, tvářenku, bronzer, rozjasňovač a dokonce i coby oční stíny! Líčení tak sladíte do jednoho odstínu, kdy si sami zvolíte intenzitu barvy. Nebo naopak využívejte zvlášť – jednou jako rtěnku, jindy pro nalíčení očí…

Pro dokonalou barevnou kombinaci očních stínů i pleti se vám může hodit tvářenka a oční stíny v jednom theBalm It’s a Date®. Tip – na oči můžete tento odstín využít i coby základový stín, který barevně sjednotí pokožku víčka. Následně můžete aplikovat tmavé stíny pro výraznější look.

Produkty

Kouřové líčení – jak na to?

Multifunkční paletky s očními stíny vám skvěle vystačí pro dokonalé “kouřové líčení”. A to nemusí být nutně jen v černých tónech, jak si možná mnozí myslí. U kouřového líčení platí, že světlý stín – obvykle tělový, pudrový, či lehounce růžový, aplikujeme pod obočí a do vnitřního koutku víčka. Naopak stín tmavý se nanese na vnější část víčka. U správného kouřového líčení by měla být intenzita barvy postupně přechodná, tedy je dobré víčko vystínovat tak, aby přechody nebyly příliš “tvrdé”. 

Kouřové líčení očí můžete vykouzlit jak v klasicky černých tónech, tak i v hnědých, vínových, či metalických… Je to jen na vaší kreativitě! Pro kouřové líčení očí se vám bude skvěle hodit paletka Bobbi Brown The Essential Multicolor Eyeshadow Palette, která obsahuje právě všechny základní odstíny pro tento typ líčení (tedy světlé až velmi tmavé stíny). Pokud si rády pohrajte s barvami a nebojíte se lehce experimentovat, pak je výborná paletka Smashbox Cover Shot Eye Palette – je k dostání v několika barevných variantách, mnohé odstíny se vám budou hodit i na výraznější líčení.

Pro dokonalé líčení (nejen) očí využijte i další multifunkční líčidla! Perfektní je například multifunkční tužka na oči, rty a tváře Revolution PRO The Illustrator! Tužku můžete využít jako oční stíny, stačí nanést na oční víčka a lehce rozetřít. Intenzitu barvy si opět zvolíte sami. Tužku ovšem využije i pro nalíčení rtů, nebo tváří – stačí aplikovat pod lícní kosti a prsty, nebo štětcem vystínovat.

Třpytky, zlatavý nádech a odlesky

Pleť, která se pod letními paprsky slunce lehounce třpytí, vypadá přímo neodolatelně! Vsaďte na bronzové a zlatavé rozjasňovače a bronzery. Nevíte, jak je používat? V tomto případě často platí, že “méně je více”, proto to rozhodně nepřehánějte s vrstvením a intenzitou! Světlejší rozjasňovač a bronzery aplikujte nad tváře, do oblasti lícních kostí, na nos, nebo nad horní ret. Naopak tmavší bronzer, který můžete použít i coby tvářenku, nanášejte pod lícní kosti, na tváře a po konturách obličeje.

 Jakou paletku použít? Zkuste třeba theBalm Alternative Rock Vol. 1 – multifunkční paletka obsahuje šest očních stínů, ale také bronzer, tvářenku a rozjasňovač. Právě na cesty je tato paletka skvělou volbou!

Zvýrazněte kontury obličeje

Víte, že konturování obličeje dokáže opticky zakrýt mnohé nedostatky a naopak zvýraznit mnohé půvaby obličeje? Konturování tváře je poměrně snadný trik, jak obličej opticky zúžit, zvýraznit lícní kosti, nebo také jak zamaskovat lehké nedokonalosti. Obvykle vám na konturování postačí jeden až dva odstíny pudru, který je obvykle matný. Tmavé odstíny pudru nanášejte na kontury obličeje, na tváře, kolem vlasů. Světlé naopak na lícní kosti, nos, čelo, bradu. Opět zde platí zásadní pravidlo – pozor na tvrdé přechody barev, konturovací pudry je zásadní vždy dobře vystínovat, barevně tzv. “do ztracena”. 

Tip na perfektní konturovací paletku? Jednoznačně NYX Professional Makeup 3 Steps To Sculpt! Opět si můžete vybrat z několika barevných variant, přesně podle typu a odstínu vaší pleti.

Vybavte se na léto multifunkčním líčidlem, bude se vám zaručeně hodit – a to nejen na cesty!

Přečtěte si více