Přejít na hlavní obsah

MISS NOTINO DOPORUČUJE: Opalovací krémy na léto

24. 6. 2019

notino.cz

Čtení na 3 minuty

K létu neodmyslitelně patří odpočinek i radovánky na sluníčku, které nám dodává dobrou náladu, energii i teplo. Pro zdravé a správné opalování je však nutné dodržovat zásady kvalitní ochrany proti slunečním paprskům.

Díky sluneční paprskům získává kůže bronzový nádech i třpyt a jsou nezbytné například také pro proces tvorby vitaminu D v lidském těle. Přemíra všeho však škodí a nadměrné vystavování se slunci s sebou nese rizika, především pro naši pokožku. Ať už se chystáme na dovolenou k moři nebo budeme léto trávit na zahrádce, je třeba vybírat kvalitní sluneční kosmetiku a před silnými UV paprsky se chránit.

Z produktů sluneční péče jsem pro vás vybrala několik svých favoritů, kteří jsou nejen skvělými pomocníky v ochraně pokožky, ale mají i další benefity. Jsou atraktivní například svojí vůní, konzistencí, obalem, kompaktností, výdrží či podporou k dosažení vysněného odstínu.

Opalovací krém je základ

Mým opravdu top produktem je opalovací krém proti stárnutí pleti Lancôme Soleil Bronzer s vysokým faktorem proti ultrafialovému záření 50. Krém má úžasnou konzistenci, která je velmi příjemná na pokožce a lehce se vstřebává. Letní a svěží vůně je ideální na tělo i na obličej. Skvělé je, že nemastí a na pokožce zanechává bronzový film. Svojí velikostí je tento produkt ideální na cestování. Pohodlně se vejde do běžné kabelky.

Ochrana proti ostatním vlivům

Dalším mým oblíbencem je multi protekční hydratační mléko Vichy Capital Soleil Beach Protect, který má rovněž vysoký faktor sluneční ochrany 50. Obrovská výhoda tohoto produktu je, že chrání nejen proti slunci, ale také proti písku, větru, chloru a soli. Je vhodný i na citlivou pleť či místa jako dekolt nebo uši. Navíc je hypoalergenní a voděodolný. Vůně je příjemně nedráždivá. Mléko má lehce krémovou konzistenci a snadno se vsakuje.

Pečovat i o vlasy

V rámci kvalitní ochrany před sluncem je důležité nezapomínat ani na vlasy. Přes léto nedám dopustit na šampon pro vlasy namáhané sluncem Schwarzkopf Professional BC Bonacure Sun Protect, který moji hřívu perfektně umyje od soli a chloru a dodá jim potřebnou hydrataci. Následně používám také hydratační kondicionér ve spreji pro normální až suché vlasy Scwarzkopf Professional BC Bonacure Moisture Kick se skvělými regeneračními účinky.

Pobyt na horkém letním sluníčku miluji, je však třeba myslet i na kvalitní ochranu proti negativním účinkům paprsků. Mimo používání mých oblíbených produktů zmíněných v tomto článku doporučuji i pít zvýšené množství vody během teplých dnů.

Krásné provoněné léto přeje

Miss Notino Hanča