MISS NOTINO DOPORUČUJE: Jak se starám o své vlasy?

23. srpna 2019Hana Vágnerová
MISS NOTINO Hanka Vágnerová se rozepsala o tom, která vlasová péče si ji získala a jak si udržuje své krásné, zdravé vlasy. Přečtěte si, co svědčí její koruně krásy.

Všem přeji krásný den!

Tentokrát jsem si pro článek vybrala téma, které je naprosto individuální pro každého z nás, ale tak už to v kosmetickém světě chodí. O čem tedy bude řeč? O takzvané koruně krásy – vlasech! Každý z nás by chtěl mít krásnou a zdravou hřívu plnou lesku a života. Říká se přece, že je vizitkou člověka. Je třeba se o ni tedy náležitě starat. Jak na to?

Já můžu sama na sebe hned prozradit, že mám vlasy barvené. Na tom ale dle mého názoru není nic špatného, pokud vše proběhne kvalitně, a ne moc často, aby vlasy nedostávaly příliš zabrat. V první řadě je potřeba si říct, že i když je mnohé dáno geneticky, tak se na naší hřívě odráží i životospráva. Ruku na srdce, myslím, že každý z nás tam bude mít nějaký ten vroubek. Ale od toho tu máme beauty pomocníky, na které se můžeme spolehnout v každém období.

Moje must-haves

Mám své osobní favority a moc ráda se o ně s vámi podělím. Mé vlasy dostávají opravdu hodně zabrat. Téměř 10 let se věnuji modelingu, a tak jsou mé vlasy neustále tepelně upravovány a stylizovány a je tedy třeba se o ně pečlivě starat. Určitě nestojí za to zanedbávat návštěvu kadeřníka a pravidelné zastřihávání konečků. Ve volných chvílích také dejte svým vlasům odpočinout.

Kvalitní péče o vlasy u mě začíná správným rozčesáváním a kartáčováním. Již řadu let nedám dopustit na Tangle Teezer, který vlasy šetrně rozčeše, a navíc se vejde do každé kabelky.

I když si asi každá žena potrpí na to, aby byly produkty hezké na pohled, musíme dbát také na jejich funkčnost. Krása i účel se spojují v mém největším oblíbenci – fenomenálním šamponu od švédské značky Maria Nila, který neobsahuje parabeny a sulfáty. Je šetrný k vlasům i životnímu prostředí plus nádherně voní. Vlasy jsou po něm vzdušné, plné života, a hlavně zdravé. Maria Nila má navíc co nabídnout i těm, které trápí jiné potíže jako lupy, vypadávání vlasů či malý objem.

Mezi mé další favority patří australská značka Kevin Murphy. Jedná se o přírodní vlasovou kosmetiku plnou vitamínů, olejů a rostlinných extraktů. Produkty této značky slouží jako ozdravná vlasová kúra. Poradí si i s vlasy zatíženými barvením, sluncem i tepelnou úpravou.

Zvýšenou pozornost věnuji správnému výběru kvalitní vlasové elektroniky. Žehlička Remington Shine Therapy S8500 má keramický povrch napuštěný marockým arganovým olejem a vitaminem E, což zajišťuje šetrné žehlení vlasů bez nadměrného zatěžování.

Péče o vlasy v létě

V letním období jsou vlasy často vysušené, lámavé roztřepené a bez lesku. Správnou a kvalitní péčí se však těmto problémům dá vyhnout.

Základní péči v podobě šamponu a posilující kúry jsem si oblíbila z řady BC Bonacure Sun Protect od Schwarzkopf Professional, která je speciálně navržena pro péči o sluncem namáhané vlasy. Tato péče vlasy důkladně vyčistí, poskytne jim ochranu proti UV záření a dodá ztracený lesk a jemnost.

Jak už jsem zmínila na začátku, vlasová péče je individuální záležitost. Každému z nás vyhovuje něco jiného. Tohle jsou moje „must haves” a nedám na ně dopustit. Dejte jim taky šanci. ??

Hanča

Přečtěte si více