Přejít na hlavní obsah

Kůže políbená sluncem: Objevte tělové oleje, balzámy a mléka pro zářivou pokožku

2. 7. 2024

Petra Vachoušková

Čtení na 4 minuty

Sluneční paprsky dávají v létě zabrat nejen pleti obličeje, ale i pokožce celého těla. Ta přímo volá po hydrataci a regeneraci. Víme, jak a čím ji hýčkat a dodat jí na kráse, když slunce zapadne…

Péče o pokožku těla v létě začíná každodenní ochranou před sluncem pomocí opalovacích krémů s SPF, ale rozhodně tím nekončí. Pokud si budete chtít prodloužit opálení, měli byste pokožce dopřát velkorysou porci hydratace a regenerace. Jestli k tomu zvolíte tělový krém, balzám, či tělový olej, to už záleží na vás.  

Nastartujte péči tělovým peelingem 

Dříve než začnete chytat vytoužený bronz, dopřejte své pokožce tělový peeling. Díky němu se opálíte lépe i rychleji a výživné složky obsažené v tělové kosmetice budou do kůže snadněji pronikat. Peelingem zbavíte pokožku odumřelých kožních buněk, příjemně ji provoníte a zároveň se stane na dotek jemnější. Zkusit můžete jemný cukrový tělový peeling nebo i ten hrubozrnný, kterým pokožku zároveň trochu promasírujete.  

Tělový peeling se vám každopádně bude hodit k péči o pokožku nejen na začátku léta, ale i v jeho průběhu. Pro zdravou obnovu kůže byste ho totiž měli používat zhruba dvakrát do týdne, i když jste zrovna čerstvě opálení. 

Tělový peeling jako chytrá příprava

Hydratace pokožky hned v dalším kroku 

Po tělovém peelingu ještě nezapomeňte pokožku ošetřit hydratačním tělovým krémem, balzámem či mlékem. Při výběru svého strážce hydratace se řiďte nejen konzistencí a libostí vůně, ale především jeho složením.  

Skvělý hydratační efekt mají glycerin, výtažky z aloe vera, kyselina hyaluronová nebo třeba kakaové a bambucké máslo. Pro suchou, citlivou, ba dokonce až atopickou pokožku jsou pak vhodné zejména přípravky bez obsahu olejů, sulfátů a parfemace,“ uvádí Kristýna Hlaváčová, odborná kosmetička z @Better_skin_now.  

Každodenní hydratace

Nezapomínejte ani na regeneraci  

Kromě dostatečné hydratace potřebuje vaše kůže v létě i regenerovat. Většina tělových přípravků obsahuje hydratační a regenerační složky zároveň, přesto se některé zaměřují svým složením na výživu suché kůže a její projasnění o něco více.  

Kožní bariéru dobře regenerují esenciální ceramidy, obilné proteiny a rostlinné oleje. Například ten arganový nebo makadamiový. Vitamin E je zase známý antioxidant, který kůži chrání před škodlivými volnými radikály a brání jejímu předčasnému stárnutí. V neposlední řadě vám dobře poslouží i ovocné AHA kyseliny, které rovněž podporují obnovu kožních buněk a celkově vyhladí a prozáří pokožku,“ vyjmenovává dermatoložka Barbora Grillová z Rajská Clinic.  

Když chcete kůži vyživit i projasnit

Jako bonus ještě pevnější tělo 

Abyste vypadali dobře v plavkách, určitě uvítáte tělovou kosmetiku, která si mimo jiné bere za cíl i viditelné zpevnění pokožky v problémových partiích. Mikrocirkulaci krve rozproudí na plné obrátky především guarana, kofein a výtažky z břečťanu. Ve zpevňujících tělových krémech a mlécích by proto některá z těchto složek určitě neměla chybět. 

A nezapomeňte si dopřát i masáž. Zkuste si pořídit některý z ručních přístrojů na tělo od osvědčených kosmetických značek, které můžete používat už během sprchování. Tyto masážní pomůcky zvýší mikrocirkulaci krve, uvolní svalové napětí, hloubkově pokožku vyčistí, zbaví ji odumřelých kožních buněk a připraví ji i na následnou aplikaci tělového přípravku. Benefitů vás tedy nečeká vůbec málo. 

Čím podpoříte zpevnění pokožky

Který z tělových krémů, mlék či olejů vám nejvíce padl do oka? Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv, hlavně buďte důslední v jeho každodenním používání. Jedině tak totiž bude vaše pokožka v létě dostatečně vyživená, jemná a sametově hebká na dotek.  

Objevujte více z péče o tělo