Přejít na hlavní obsah

Letní minimalismus: Jaké beauty vychytávky vzít na pláž, na letní party i do letadla

24. 6. 2024

Petra Vachoušková

Čtení na 4 minuty

V létě není čas ztrácet čas! Chcete dobře vypadat, a přitom do svého vzhledu investovat minimum času? Seznamte se s vychytávkami, které nutně potřebujete pro dokonalý summer look u vody, oceníte je na letním festivalu i večerní pool party anebo by vám neměly chybět na palubě letadla.

Léto volá po minimalismu v líčení i celkově v kosmetice, kterou obvykle používáte. Ať už se tedy chystáte strávit celý den u vody, vyrážíte na letní festival, těšíte se na grilování s přáteli, divokou pool party, anebo jen potřebujete, aby vaše pleť zvládla bez úhony dlouhou cestu letadlem, prozradíme, jaké nezbytnosti vám to usnadní. 

Nutnosti pro horký letní den kdekoliv u vody 

Na celý den na pláži nebo na koupališti využijete zejména voděodolný opalovací krém na obličej a tělo. Pokud víte, že nemáte morálku na častou reaplikaci opalovacího přípravku, je to vaše nová letní výzva! Naučte se znovu namazat vždy každé dvě až tři hodiny (a po koupání a utírání) a volte vyšší ochranný faktor, který vás na slunci déle ochrání. Na obličej pak ještě přes krém s SPF můžete použít třeba jemně tónovaný BB krém nebo make-up s SPF, který zakryje drobné nedokonalosti pleti. A chcete-li upoutat pozornost sympatického plavčíka, pak nezapomeňte použít také voděodolnou řasenku

Nakonec před sluncem chraňte i své rty. Kůže na nich patří k nejtenčím a nejcitlivějším místům na těle, tudíž si vaši nadstandardní péči určitě zaslouží. I rty se zkrátka mohou spálit nebo se vám za přemíru slunce pomstí jinak – oparem, sluneční alergií či jinou nelichotivou, možná dokonce bolestivou vyrážkou. 

Co potřebujete pro pohodový den na slunci

Sexy diva na každé letní party 

Žhavá letní noc si žádá i žhavé líčení. Jste-li krásně opálená, vezměte si s sebou do kabelky jen lehký make-up pro sjednocení tónu pleti a zakrytí drobných nedokonalostí. Možná vám ale bude stačit dokonce jen bronzer nebo zmatňující pudr a řasenka. V ideálním případě vsaďte opět na tu voděodolnou. Kdyby se letní party zvrtla a rozhodla jste se pro odvážný skok do bazénu nebo noční koupání v rybníku, vaše oči zůstanou bez chybičky i po vynoření se zpátky na hladinu. 

Nakonec můžete trochu „prodat“ své opálení, a to pomocí tělového oleje s třpytivým efektem, kterým si natřete pokožku v dekoltu a na rukou. Vybírejte olejíček, který kůži nemastí, zato ji po celém dnu stráveném na slunci dobře zhydratuje, zregeneruje a zároveň přitažlivě provoní. Pro dokonalý party look opět nesmíte zapomenout na své rty. Osvěžit je můžete hydratačním leskem na rty nebo sáhněte přímo po rtěnce s lesklým či matným efektem. Záleží čistě na vašich preferencích a vkusu.  

Na letní akci nepřehlédnutelná a středem pozornosti

Nezbytnosti, které potřebujete pro svůj komfort v letadle 

Pokud cestujete za letními radovánkami k moři, zvažte, co všechno potřebujete mít u sebe přímo na palubě letadla. My dáváme zelenou jednoznačně veškeré hydratační kosmetice. V letadle totiž jede klimatizace na maximum, což zejména suché a citlivé pleti vůbec nesvědčí.  

Do příručního zavazadla si proto určitě připravte hydratační krém na obličej, krém na ruce, vyživující balzám na rty a třeba i termální vodu ve spreji (v cestovním balení do 100 ml), s jejíž pomocí svou tvář příjemně osvěžíte. Pokud cestujete nalíčená, zejména během dlouhého nočního letu využijete odličovací ubrousky. A nezapomeňte ani na zubní hygienu v praktickém travel setu, menší hřeben na vlasy a cestovní kosmetické zrcátko pro rychlou revizi vzhledu, kdykoliv uznáte za vhodné. Hodit se bude určitě i plátýnková maska. To všechno si můžete dopřát i v cestovní verzi kosmetiky

Co si vzít s sebou na palubu letadla

V létě vám bude ke štěstí stačit slunce, voda a dobrá společnost. A taky kosmetické maličkosti, které jsme vám představili. Na které z nich máte letos políčeno vy, protože tušíte, že se bez nich neobejde žádné vaše prázdninové dobrodružství?