Přejít na hlavní obsah

Lekce barevné typologie: jak poznáte letní typ?

9. 7. 2019

notino.cz

Čtení na 4 minuty

K letnímu typu u nás patří většina populace, uvádí se, že až 75 % z nás je letní typ! Takže nastražte uši a pojďte zjistit, co mu podle barevné typologie sluší nejvíc. Je vlastně celkem dost pravděpodobné, že se „léto“ týká i vás!

Letní typ patří spolu se zimním k tzv. studeným typům (sluší mu více stříbro), a ačkoliv je léto coby roční období barevné, živé a rozzářené, letní typ je spíš mdlý a často bývá označovaný jako „šedá myška“ (nic ve zlém, jsem v tom s vámi!:-)). Do jaké míry je to pravda?

Tři letní podtypy

Zajímavé je, že obecná charakteristika „bledá tvář a vlasy s popelavým nádechem“ se nehodí tak docela na všechny zástupkyně letního typu. Existuje totiž chladný letní typ, do něhož spadají tmavovlásky s kontrastující světlou pletí. Jako třeba Emily Deschanel. Pak tu máme tlumené léto, pro které je typický ten zobecňovaný našedlý nádech vlasů, jež se pohybují od špinavé blond po „myší hnědou“ a pleť není tak bledá, ba dokonce může nabrat olivový nádech. Jeho klasickou představitelkou je Jennifer Aniston. No, a pak tu máme jasné léto s blond vlasy a jasnou, i když světlou pletí. Třeba jako Reese Witherspoon.

Studené tlumené barvy? Ideál pro letní typ!

Oči mívá letní typ světle modré, šedozelené, zelenohnědé, šedé, šedomodré… zkrátka „studené“. A když budeme vybírat nejlepší barvy do šatníku, budeme se pohybovat opět ve studených tónech. Skvělé jsou „mauve“ neboli našedlé, jakoby zaprané barvy v podání modré, zelené, fialové. Hodí se šedá (černá prohlubuje kruhy pod očima!) nebo stříbrná. A když teplé barvy, pak zase se studeným podtónem – žádná neonová růžová, ale pudrová „sepraná“. Jasnější světlé barvy si může dovolit jen jasný letní typ, sytější tmavé barvy zase chladný letní typ.

Dokonalý make-up

Make-up pro pleť žen letního typu bude mít studený, případně neutrální podtón (jako jejich pokožka). Jednoduše se jim proto bude vybírat mezi make-upy Teint Idole Ultra Wear od Lancôme, nebo v odlehčené verzi Teint Idole Ultra Wear NUDE! Pudr se hodí klidně transparentní, třeba ozkoušený LˈOréal ParisTrue Match Minerals, který splyne s jakýmkoliv odstínem pleti.

Svěží tváře

Díky přirozeně narůžovělým tvářím se letní typ obejde bez tvářenky, případně použijte růžový odstín se studeným podtónem (hlavně žádnou do oranžova). Bezvadná je Makeup Revolution Gradient, odstín Peach Mood Lights, která nabízí jedinečné spojení tvářenky s rozjasňovačem!

Líčení očí pro letní typ je „mauve“

Očím budou nejvíce slušet studené odstíny v pastelových nebo „mauve“ barvách, jaké najdete na paletce Bourjois Smoky Stories, odstín Ocean Obsession nebo Mauve Again. Jakkoliv jsou pro kouřové líčení, nebojte se je používat i jednotlivě. U řasenky má výjimku sytá černá – pomůže totiž zvýraznit oči v jinak celkem nevýrazném obličeji, který pak už zbývá doplnit jen jemnou rtěnkou nebo světlým leskem na rty. Odstíny rudé, korálové nebo syté fialové jsou passé!

Bezvadné vlasy

A když coby letní typ budete chtít změnit barvu vlasů? Zůstávejte u studeného tónu, melírujte, a pokud jste tlumený nebo světlý letní typ, klidně si riskněte i platinovou (studenou) blond! Jen se pak o ni nezapomeňte dobře starat – s pomocí masky Kérastase Blond Absolu Masque Ultra-Violet a celé této řady speciálně určené pro studené blond odstíny to bude hračka!

Nejste si jistá, ke kterému barevnému typu patříte? Mrkněte také na jarní nebo podzimní typ!