Katalytická lampa: provoňte si byt a vyčistěte vzduch

7. ledna 2020notino.cz
Že vůně dokáže ovlivňovat náladu, pocity i celkovou atmosféru domova, je známá věc. Domácí prostředí můžete v tomto směru výrazně oživit s pomocí katalytické lampy, která dramaticky vylepší kvalitu ovzduší a postará se o čistotu i vůni.

Co je katalytická lampa

Princip katalytické lampy, který spočívá v tzv. hoření bez plamene, vymyslel francouzský lékárník Maurice Berger už v roce 1898. Tato chemická reakce čistí vzduch nejen od pachů, ale především od bakterií a jiných nečistot.

Jak funguje katalytická lampa

Lampa se skládá z nádobky s vonnou esencí, speciálního hořáku a bavlněného knotu. Hořák se na 2–3 minuty zapálí a pak sfoukne. Díky tomu začne katalytická reakce a uvolní se molekuly, které nepříjemný vzduch jen nepřekryjí, ale rovnou vyčistí a zneutralizují nežádoucí bakterie a pachy. Pak už vás zaplaví vonné aroma – dokonalou atmosféru vytvoříte náplní podle vlastního vkusu. A jak rituál ukončíte? Na lampu nasadíte víčko, a tím ji uzavřete.

Katalytické lampy skvěle zastanou čištění vzduchu v chřipkovém období a obstarají příznivé prostředí pro alergiky. Domov provoní rychle a zdravě, a protože nevyužívají oheň, také bezpečně a bez zplodin. Moderní lampy jsou navíc designově vypiplané, takže váš domov získá elegantní doplněk, který interiér doslova rozzáří.

A je tu ještě jeden pozitivní faktor katalytické lampy – cena se pohybuje pouze v řádu stokorun!

Nejlepší katalytické lampy

Katalytická lampa Maison Berger Paris Origami III. Blue má ostré elegantní rysy, vzdušný design a modrý křišťálový odstín. Pokud se vám bude v chladném zimním počasí stýskat po vánoční domácí pohodě, naplňte ji sladkou vůní cukroví Maison Berger Paris Christmas Cookies.

Značka Ashleigh & Burwood London vás zavede do exotického Orientu a světa Pohádek tisíce a jedné noci. Tajemně fialová Dark Side Of The Moon příjemně ukonejší, vznešeně metalická Metallic Ore dodá příval energie a dechberoucí zlatá Golden Orb rozsvítí každý šedivý den.

Při výběru vůně nedejte jen na preference svých čichových buněk, ale i na náladu či pocity, které by měla vyvolat. Útulnou atmosféru spolehlivě navodí kořeněná náplň Ashleigh & Burwood London Lamp Fragrance Moroccan Spice. Toužíte-li po jiskřivé a svěží zimní vůni, jistě vás nadchne Ashleigh & Burwood London Lamp Fragrance Winter Forest.

Pro milovníky všech vůní

Neumíte si představit domácí pohodu bez líbivé interiérové vůně a zároveň vás dostalo kouzlo vonných svíček? Pak se určitě spokojíte jen s těmi nejomamnějšími!

Teplomilové neodolají hřejivému světlu kořeněné citrusové Paddywax Boheme Pink Pepper & Pomelo v designové misce. Ručně vyrobená spirituální svíčka Smells Like Spells Norse Magic Hag z veganského sójového vosku a s dřevěným knotem při hoření mírně praská, takže když zavřete oči, jako byste seděli u otevřeného krbu. A protože je inspirovaná severskou mytologií a obsahuje návod na meditační rituál pro očistu mysli, k dokonalosti už bude chybět jen měkoučká deka a hrnek horkého čaje.

Přečtěte si více