Přejít na hlavní obsah

Karneval jako oslava plná krásy

28. 2. 2019

notino.cz

Čtení na 3 minuty

Karneval v Riu je možná největší, ale určitě ne jediný. Karnevalové veselí se právě valí i celou Evropou! Připojíte se? Stačí vybavit se ke svému kostýmu perfektním cool make-upem!

V Benátkách slaví karneval už od 13. století, ale neoficiálně prý ještě o století déle. Je to jeden z těch karnevalů, které zdobí opravdu fantastické masky s precizně vyvedenými make-upy a každá barva, každý kousek převleku, má svůj význam.

Karneval s podobně dlouhou tradicí můžete zažít ve francouzském Nice, kde má každoročně nálepku nejdůležitější zimní akce na Azurovém pobřeží! Ve Španělsku se nabízí nejlepší karnevalová podívaná ve městě Cádiz, v Belgii ovládne karneval například město Binche a velkolepé oslavy si neodpouští ani Portugalsko nebo Nizozemí.

Obecně platí, že se karnevalové veselí odehrává před začátkem 40denního půstu před Velikonocemi. Kdysi to bývala poslední možnost bavit se, než začne zmíněný půst. Dnes je karneval hlavně perfektní vytržení z každodennosti. Připojíte se? Pak potřebujete správné líčení!

Základní make-up

Stejně jako jakýkoliv jiný make-up, vyžaduje i ten karnevalový dobrý základ. Použijte tedy potřebnou dávku krému a jdeme na to! Aby make-up držel a pleť vypadala po celý karneval svěže, dopřejte jí rozjasňující podkladovou bázi Yves Saint Laurent Touche Éclat Blur Primer. Je nekomedonní, tedy neucpává póry. A problematická místa zamaskuje tekutý korektor s bezvadným aplikačním štětečkem: Touche Éclat Yves Saint Laurent.

Make-up volte spíše středně krycí, matující, a pokud máte voděodolný (aby se neroztékal), je to úplná paráda! Kdyby vaše pleť potřebovala další dávku rozjasňovače, pak do make-upu kápněte ještě trochu L’Oréal Paris Wake Up & Glow Glow Mon Amour. Patří u nás k nejprodávanějším!

Karnevalové líčení

S očními stíny určitě můžete experimentovat. Makeup Revolution Pressed Glitter Palette skrývá třpytivé a opravdu intenzivní barvy, podobně jako paletka inspirovaná divokými „osmdesátkami“ Ultimate Shadow od NYX. Multifunkční linka na oči Rimmel Wonder Swipe pak oční make-up dotáhne. Navíc, můžete ji použít jako linku i jako stíny, když ji rozetřete prsty.

Když chcete být jen divák nebo si vaše karnevalová maska žádá spíš něžné líčení, zkuste tekuté oční stíny Artdeco Liquid Glitter Eyeshadow nebo vybírejte z paletky Makeup Revolution by Petra, kde najdete stíny pro jemné i velmi výrazné líčení.

Řasám dopřejte hlavně objem. Řasenka Hypnôse Doll Eyes od Lancôme to zvládne spolehlivě. A rty zase zahrňte péčí i intenzivním odstínem, jako to umí dlouhotrvající matná rtěnka L’Absolu Rouge Drama Matte. Z nabízených 13 odstínů si vyberete určitě ten správný, ať už potřebujete rty rudé, fialové nebo „nude“…

Uvidíme se na karnevalu!