Jednoduché pánské účesy pro chvíle, kdy opravdu spěcháte

17. května 2021notino.cz
Připomíná kreace na vaší hlavě hned po probuzení spíš vrabčí hnízdo než pánský účes, a vy navíc nestíháte? Jestli jste opravdu vytížený a ráno se ani nenasnídáte, určitě oceníte úpravy moderních pánských účesů zvládnutelné do několika minut. Podívejte se, které hřebeny, vosk, pasta nebo gel na vlasy pro muže jsou k bleskovému rannímu hairstylingu jako stvořené.

Univerzální klasika

Pokud máte delší vlasy, pro „krizové“ chvíle postačí dobrý kartáč nebo hřeben. Pomůže vám jak nadčasový hřeben Notino Men Collection s rukojetí, tak pánský hřeben na vlasy Notino Men Collection s dvěma hustotami zubů – ten ostatně můžete využít i pro úpravu vousů. Oba jsou vyrobené z odolného materiálu a rozčešete s nimi i tu nejzacuchanější kštici.

Zbyla vám chvilka před odchodem? Jestliže se vaše dlouhé vlasy hodně mastí nebo během dne plihnou a ztrácí objem i vzdušnost, vytáhněte speciální pudr. American Crew Styling Boost Powder má lehkou texturu, vlasy pozvedne od kořínků, a dokonce je opticky zahustí.

Super krátký pánský účes à la voják

Jste praktický typ, který nepodléhá trendům, a dlouhé vlasy vám nic neříkají?

Malér může nastat jen v případě, že se delší dobu nedostanete k holiči a vaše vlasy přesáhnout únosnou hranici – pomocí matující zpevňující modelovací hlíny Schwarzkopf Professional [3D] MEN ovšem postavíte i ten nejneposednější vlas pěkně do pozoru.

Pánské účesy 2021: Známka punku a patová situace

Stejně jako loni se letos ulice hemží dlouhými i krátkými pánskými účesy, které připomínají punkové číro. Jestli jste vyznavačem této módy, eventuálně preferujete patku, ranní úpravě vlasů musíte přeci jen věnovat trochu času. Ani vám to ale nemusí zabrat víc než pár minut, styling pro muže s čírem i patkou je s kvalitními produkty hračka.

 • Hladce nebo s hroty: Bez matujícího vosku TIGI Bed Head B for Men Matte Separation ani ránu, zvlášť pokud vás baví účesy dokonale uhlazené, anebo precizně vysoustružené do jednotné špičky, případně mnoha bodlin. Vašemu účesu dopřeje střední tužení, hydrataci a nedovolí, aby vlasy ve vlhkém venkovním vzduchu zplihly.
 • Vlnité a kudrnaté vlasy: Modelovací guma American Crew Styling Fiber pro silné zpevnění vlasů si poradí prakticky se vším. Uhladí v několika tazích, pánský účes neslepí a neubere mu na přirozené pružnosti.
 • Nedbale rozlétaný účes pro muže: Nevadí, že vám sem tam nějaký pramen padne do obličeje? Tak to bude úplně stačit, když patku uhladíte středně tužící modelovací pastou Goldwell Dualsenses For Men. Kromě tvaru vlasům dodá i energii a sílu, protože se v jejím složení skrývají povzbuzující extrakty z kofeinu a guarany.

Účesy pro muže s vlasy vyholenými po obou stranách

Dáváte přednost oblíbenému účesu s hlavou dokonale holou po stranách a různě silným pruhem krátkých až extra dlouhých vlasů uprostřed? I pro vás máme pár vychytávek na hektická rána.

 • Strmě vzhůru: Pánský účes, co nejvíc ze všeho připomíná neprostupnou stěnu, není snadné vytvořit. Na něco takového totiž potřebujete opravdu výkonný produkt – s tvarující matnou hlínou Sebastian Professional SEB MAN The Sculptor vám „sochání“ půjde jedna báseň.
 • Zachovejte paniku: Necháváte své vlasy růst, ale na culík jsou ještě krátké? Ať rovné, vlnité, nebo kudrnaté, elegantní nedbalost nikdy nikomu neublížila. Naneste na ně trochu vosku na vlasy Schwarzkopf Professional [3D] MEN nebo modelovací hlíny L’Oréal Professionnel Homme 5 Force Clay. Kromě střední až silné fixace se dočkáte i zdůraznění textury vlasů.
 • Skoro číro: Rád nosíte své vlasy vyčesané hodně vysoko? Extra silný gel s lesklým finišem Wella Professionals SP Men Maximum Hold s tím nebude mít problém. Vlasy si svůj tvar díky němu udrží po opravdu dlouhou dobu, a navíc budou hebké na dotek. Máte raději matující produkty? Modelovací pasta Redken Brews to jistí.
 • Opravdu dlouhé vlasy: Úplně postačí, když vlasy sčešete dozadu a sepnete gumičkou. Jediné, co musíte rozhodnout, je, zda se pustíte do culíku nebo drdolu.

Jak na pětiminutový mužský účes krok za krokem

Když ráno potřebujete vypadnout z domu opravdu rychle, je nejlepší vlasy za pomoci vašeho oblíbeného stylingového produktu vytvarovat nasucho. Ale co když…

 • … to nejde?Extra neposlušné vlasy, které by úpravu za suchého stavu „nedaly“, nejdřív lehce navlhčete a rozčešte.
 • Pomozte si gelem.Malé množství rozetřete po zubech hřebenu a vlhkým vlasům dejte alespoň základní tvar účesu, kterého chcete docílit. Vyfénujte.
 • Šikovné prsty.Teď už stačí chopit se vosku, pasty nebo hlíny, produkt rozemnout mezi prsty a dát vlasům finální podobu.
 • Příliš málo vs. příliš mnoho. Jestli si nejste jistý, kolik stylingu si žádá typ a délka vašich vlasů, začněte s množstvím o velikosti hrášku a postupně přidávejte.

Náš tip: Chcete mít 100% jistotu, že váš rychlý výtvor přežije bez úhony celý den? Na závěr ho zafixujte lakem na vlasy pro muže.

Mužské účesy určitě nemusí být nudné ani v případě, že vám na ně nezbývá moc času. Jen nezapomínejte, že kvalitní produkty jsou jednoduše must-have. Omezovat se koneckonců nemusíte jen na moderní hlíny nebo pasty, skvělou službu vám prokáže i stará dobrá pomáda na vlasy pro muže.

Přečtěte si více