Přejít na hlavní obsah

Zplihlé vlasy, sbohem! Známe tajemství nadýchaného účesu

10. 10. 2023

Iva Davies

Čtení na 3 minuty

S vlasy je to těžké pořízení. Každý touží po tom, co zrovna nemá. Ale objem? Objem chce fakt každý a naštěstí ho každý může mít. Jen je potřeba vědět, jak na to!

Jemné vlasy jsou většinou dány do vínku geneticky, ale se správnou technikou mytí, fénování a při použití přesně cílených přípravků na objem můžete poslat zplihlé vlasy do propadliště dějin. Jak zvětšit objem vlasů? 

Jak na objem vlasů? 

1. Dokonalé mytí 

Objem začíná už při mytí. Jak a čím si umyjete vlasy je v přímé úměře tomu, jaký objem vlasů dostanete a jak dlouho vydrží. Rozhodně je důležité vlasy bez objemu nezatěžovat těžkými produkty, po kterých zplihnou. Potřebujete šampon pro větší objem vlasů a kondicionér pro objem vlasů. Zkuste třeba šampon a kondicionér z řady Moroccanoil Volume. Vlasy si dvakrát umyjte, aby na nich nezůstaly zbytky stylingových produktů, špína nebo maz. Pak naneste kondicionér, ale jen od uší dolů ke konečkům. Vlasy budou pak u kořínků lehčí. 

2. Přidejte styling 

Ručníkem z vlasů vymačkejte přebytečnou vodu a do vlasů naneste přípravek na objem vlasů. Může se vám hodit pěna na objem vlasů L’Oréal Professionnel Tecni.Art Volume Lift, kterou nastříkáte přímo ke kořínkům. Vyzkoušejte i posilující krém TIGI Bed Head Small Talk, jenž dodá vlasům objem a zároveň je chrání před teplem fénu. Jemné vlasy bez objemu budou z takové péče nadšené! 

3. Fénujte. Vždycky! 

Teď už je na řadě fénování. A jak vyfoukat vlasy do objemu? Nejprve je sušte fénem BaByliss Veloce 6750DE u kořínků proti směru růstu vlasů. Až je budete mít tak napůl vysušené, rozdělte si je na sekce. Pak vezměte velký kulatý kartáč Olivia Garden Expert Blowout Speed a vlasy postupně vyfénujte. Kartáčem je vždy u kořínků pořádně nadzvedněte. Fénujte je úzkou hubicí fénu ze shora, aby se vám zároveň nadzvedly a uhladily. Pro zvláštní příležitosti můžete jednotlivé vyfoukané prameny ještě natočit na natáčky BrushArt Hair Foam hair rollers a nechat vychladnout. Objem pak vydrží opravdu dlouho. 

4. Závěrečný styling 

Pro extra zvětšení objemu vlasů můžete vlasy u kořínků lehce natupírovat a zafixovat objemovým pudrem na vlasy nebo můžete použít sprej na objem vlasů. Na konečnou úpravu účesu zkuste sprej Schwarzkopf Professional Osis+ Volume Up, který kromě objemu dodá i tvar. Spreje stříkejte z větší dálky po celých vlasech, krásně se tím nadlehčí. 

Zatočte s vlasy bez objemu

Suchý sprej můžete nastříkat i do dlaní, rozprostřít ho po rukou a vlasy dlaněmi „prodrbat“. Dokonale se nadzvednou. Pokud si chcete objem udržet, vyhněte se olejům na vlasy. Ty nanášejte pouze na konečky, rozhodně ne ke kořínkům a do délek. Vlasy by pak mohly rychle zplihnout. 

A je to! Sice to chce trochu cviku, ale objem vlasů nemusí být jen vzdálený sen. A než se do vlasového kouzlení pustíte, podívejte se na naše video! 

Za spolupráci na tomto videu děkujeme salonu Goddess Beauty, do kterého se můžete  objednat přes naši aplikaci Notino.