Přejít na hlavní obsah

Jak zabránit vypadávání vlasů u mužů

2. 12. 2020

notino.cz

Čtení na 4 minuty

Ztráta vlasů dokáže pořádně zamotat hlavu. Důvodů, proč vlasy padají, může být nespočet. Není třeba se hned stresovat, máme pár skvělých řešení.

Co je ještě norma?

Vypadávání vlasů je běžný regenerační proces těla. Denně jich přirozeně ztratíme přibližně 60–100. Sezonně pak – na jaře a na podzim – bývá ztráta vlasů dočasně vyšší, neměla by ale trvat déle než čtyři až šest týdnů. Pokud přetrvává, je třeba zasáhnout. Obzvlášť pánové totiž mohou trpět nadměrným vypadáváním vlasů.

Pojmenujte příčinu

Jak zabránit vypadávání vlasů u mužů, zjistíte teprve tehdy, když odhalíte jeho příčinu – ať už sami, nebo s pomocí odborníka (trichologa). Plešatění u mužů je nejčastěji dáno dědičností, kterou bohužel příliš neobelstíte. Často ho ale ovlivňuje také nadměrný stres, nedostatek vitaminů a minerálů, nevhodná péče o vlasy i hormonální nerovnováha.

Právě v souvislosti s hormony se rychlé řídnutí kštice vyskytuje v různé intenzitě už velmi brzy – mezi dvacátým a třicátým rokem, kdy je hladina testosteronu v těle nejvyšší. Zvýšená produkce hormonu a jeho následná přeměna na metabolicky aktivnější dihydrotestosteron může totiž způsobit, že se vlasové cibulky oslabí, vlasy postupně slábnou a nadměrně vypadávají. Váček přitom sice neodumře, je ale dále neaktivní.

Jak zastavit vypadávání vlasů?

Nemá-li na kštici vliv pouze genetika, pak se obecně doporučuje snížit hladinu stresu, začít s vyváženou a zdravou stravou a zařadit specializované přípravky proti padání vlasů a k obnově růstu vlasů u mužů, aby se folikuly opět „probudily“. My jsme pro vás vybrali hned několik ověřených a účinných pomocníků, co vypadávání vlasů u mužů dostanou opět pod kontrolu.

Top sedm přípravků proti padání vlasů u mužů

  1. Šampony pro muže proti vypadávání vlasů často obsahují vysoce koncentrovaný kofein, který stimuluje růst přímo u kořínků, a působí dokonce i proti dědičnému plešatění. Alpecin Double Effect kromě toho eliminuje odlupování odumřelých buněk, takže kštici zbaví přebytečné mastnoty i lupů.
  1. Intenzivní péče pro posílení vlasů Collistar Special Perfect Hair Man Anti-Hair Loss Redensifying Concentrate je určena pánům, kteří řeší nadměrné řídnutí a oslabení vlasů. Při pravidelné aplikaci totiž „probouzí“ spící vlasové váčky, zvyšuje odolnost hřívy a urychluje obnovu růstu.
  1. Cílená péče pro muže proti vypadávání vlasů Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 se díky speciálnímu aplikátoru dostane přímo k pokožce hlavy, kterou má za úkol posílit. Vlasy také ukotvuje ve váčcích delší dobu. Za pouhých šest týdnů používání je kůže silnější a odolnější a vlasů vypadává méně.
  1. Řídnutí vlasů u mužů způsobené stresem nebo hormonálními výkyvy pomáhají řešit intenzivně posilující přípravky s antioxidačními účinky. Sérum L’Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair prostřednictvím patentované molekuly Stemoxydine nabudí spící folikuly a s podporou antioxidantu resveratrolu ochrání vlasovou pokožku a dodá slabým vlasům objem a hustotu.
  1. Kštici bez objemu účinně posílí pánský šampon proti vypadávání vlasů Goldwell Dualsenses For Men, určený pro jemné a řídnoucí vlasy. Energizující komplex guarany a kofeinu podpořený mikrofluidní technologií vlasy nezatíží, posílí vlasová vlákna a účes „nadýchá“.
  1. Objevili jsme pro vás i jedinečný přípravek proti padání vlasů s posilujícími účinky Framesi Barber Gen Fortifying, který se postará o revitalizaci a dokonalou hydrataci. Šampon nabudí vlasová vlákna a zabrání předčasnému plešatění.
  1. Pro ještě účinnější efekt zkuste aplikovat vlasové sérum proti řídnutí vlasů Saffee Men, které pomáhá regenerovat vlasovou pokožku a obnovuje hutnost vlasových vláken. Jeho složky aktivují růst nových vlasů a působí jako skvělá prevence proti jejich předčasnému padání.

Zkoušejte a testujte – je jenom otázkou času, než najdete to nejlepší osobní řešení. Věříme, že brzy přestanete kvůli padání vlasů věšet hlavu!