Přejít na hlavní obsah

Zamilovaná... do pleťového séra. Pojďte si taky vybrat. A vrstvit!

29. 8. 2023

Jana Potužníková

Čtení na 3 minuty

Hledáte zázrak? Máte ho mít. Vyberte si s námi ta nej pleťová séra, naučte se je vrstvit a kombinovat s krémy. Zamilujte se, stejně jako jsem se zamilovala já. Tahle péče je prostě boží!

Péče v dobrém i zlém 

Znáte ten pocit, kdy máte nějakou konkrétní náladu a potřebujete dělat úplně konkrétní věci, aby vám bylo dobře? Moje pleť to má stejně. A podle toho jí taky volím péči na míru. Jak? Třeba krém nezměníte každý den. Určitou variabilitu představují pleťové masky, jenže ty si zase nedáváte denně. Ale pleťové sérum? Nikdy nestačí jen jedno. A jejich střídání v závislosti na momentální náladě – mé i mojí pleti – vytváří prostor pečovat o krásu ze dne na den, jak potřebuju!  

Unavené a šedé dny mění k lepšímu rozjasňující séra. Pro dny nabité běháním po městě jsou super antioxidační nebo hydratační séra. Když toužím přibrzdit přibývající věk, použiju séra proti vráskám... A tahle variabilita, to je něco, co si musíte zamilovat, i když péči o pleť jinak moc nedáte. Chce to jen znát základní fakta.

Péče kapku po kapce 

Pleťové sérum má opravdu vysokou koncentraci účinných látek a lehounkou konzistenci, která se snadno vstřebává. I když bývá dražší, investice se nebojte. Sérum se používá doslova po jednotlivých kapkách – stačí tři čtyři kapky a bříšky prstů jemně vklepávat do pleti.  

Pleťová séra, se kterými můžete začít

Jak používat pleťové sérum 

Sérum vždycky patří na vyčištěnou, tonikem ošetřenou pleť, která ho umí doslova nasát do nejhlubších vrstev (kam se krém nedostane). A ano, pleťový krém přijde až po séru. Ráno i večer. Ráno mám nejradši hydratační hyaluronová séra, rozjasňující a antioxidační séra s vitaminem C, zpevňující s kolagenem či peptidy… Večer je čas na vyživující anti-ageing s retinolem (nemá rád slunko, takže když ho použijete ráno, naneste ještě SPF), peelingová s AHA kyselinkami nebo regenerační.  

Když chcete pro svou pleť něco speciálního

Jedno nikdy nestačí 

Jak často sérum používat? Denně. Ale právě proto ho měňte. A také se je zkuste vrstvit. Protože když se vpije jedno sérum, pleť díky lehounké konzistenci v pohodě zvládne i to další. Co vyzkoušet? 

Po ránu může suchá pleť dostat hydratační sérum s kyselinou hyaluronovou a na něj rozjasňující s vitaminem C. Mastnou pleť můžete stejně tak hydratovat a pak použít sérum s niacinamidem pro stažení pórů. Zralá pleť po hydrataci ocení zase dávku kolagenu nebo zpevňující sérum s peptidy.  

Pleťová séra existují samozřejmě i v pánské variantě. Shiseido Ultimune Power Infusing Concentrate pleť energizuje, Biotherm Homme Force Supreme omlazuje a proti stárnutí působí i Beviro Forever Young Elixir. Které zkusíte vy?

Promyslete i další péči 

Volba pleťového séra by se měla řídit také tím, co používáte za krém. Jejich účinné látky se mohou opakovat, tedy násobit. I tady platí, že všeho moc škodí, takže účinné látky séra a krému by se měly v ideální variantě doplňovat. Když si tedy večer oblíbíte sérum s retinolem, noční krém ho už obsahovat nemusí.  

Séra, která milujeme v redakci

Jaké pleťové sérum si koupit jako první? Začněte s hydratačním. S těmi dalšími se řiďte typem a potřebami své pleti. A nechte si poradit od kosmetičky nebo dermatologa.