Přejít na hlavní obsah

Nejlepší primery pod make-up, stíny i rtěnku. Pomůžeme vám najít ten pravý!

17. 8. 2023

Iva Davies

Čtení na 5 minut

Můžete si pořídit podkladovou bázi na pleť, pro lepší výdrž očních stínů i pro hedvábné rty. Výběr je obrovský a vybrat si ten nejlepší primer pro vás může být celkem výzva. Podle čeho vybírat a jak ho správně používat? Poradíme i s výběrem online!

Podkladová báze pod make-up 

Primer pod make-up má mnoho různých podob a textur. Od vyhlazujících na bázi silikonu přes rozjasňující a hydratační až po matující. Takže kromě lepší výdrže make-upu zaručí třeba rozzářenou, matnou nebo vyhlazenou pleť.  

Podkladové báze můžete mezi sebou také lehce kombinovat. Matující bázi na T-zónu a rozjasňující na lícní kosti. Hydratační na sušší místa a barevnou například pro korekci pigmentových skvrn pouze na potřebná místa. Prostě se nebojte pořádně si pohrát s přípravou pleti. Pod primer samozřejmě patří pořádná skincare rutina zakončená SPF.  

Na co si dát pozor při výběru primeru?  

Než se začnete vůbec rozmýšlet o tom, jakou podkladovku pořídit, podívejte se na to, na jaké bázi je vytvořený váš make-up. Na silikonové, nebo hydratační / s obsahem vody? Silikon je vlastně olej a olej odpuzuje vodu. Může se vám tedy stát, že pokud použijete kombinaci silikon/voda, make-up se vám na obličeji vysráží a vytvoří nevzhledné mapy. Proto vždy raději použijte kombinaci voda/voda nebo silikon/silikon. 

I tak ale nemáte úplně vyhráno, protože pokud použijete pod silikonový make-up velkou vrstvu silikonového primeru, může se vám zase make-up na obličeji při aplikaci drolit. Takže stále platí pravidlo, že méně je více. 

Nejlepší podkladové báze pod make-up

Jak si vybrat ten nejlepší primer online? 

Vybírat primer online může být trochu výzva. Ale pokud si prostudujete naše tipy, měli byste mít svou perfektní podkladovou bázi vybranou raz dva. Tady jsou: 

  1. Určete si svůj typ pleti: Pokud víte, jestli máte pleť suchou, mastnou, dehydrovanou, nebo citlivou, jste na dobré cestě k dokonalé podkladové bázi. 
  2. Promyslete potřeby své pleti: Chcete minimalizovat póry, vyhladit pleť, nebo se zbavit zarudnutí? Chybí vám v pleti jas, nebo ho máte na rozdávání? Zaměřte se na primery v těchto kategoriích. 
  3. Pořádně si přečtěte popisky k produktům: Měla by vás zajímat hlavně klíčová slova, která odpovídají vašemu typu pleti a jejím specifickým potřebám.  

Určitě také není od věci přečíst si recenze jednotlivých produktů. Vyhledávejte ty, jejichž pisatelé mají od podkladových bází stejná očekávání jako vy. 

Podkladová báze pod oční stíny 

Primer pod oční stíny potřebujete v případě, kdy se vám oční stíny po pár hodinách na víčku slejí do jedné tenké linky. Podkladové báze pod oční stíny vyhlazují oční víčko a tím zaručují lepší výdrž očních stínů a zintenzivňují jejich barvu

Nejlepší báze pod oční stíny

Podkladové báze na oči mohou být průhledné, tělové nebo barevné. Pro každodenní použití se vám více budou hodit primery průhledné nebo tělové. Pokud chcete extra intenzivní barvu očních stínů, pořiďte si podkladovou bázi v korespondujícím odstínu. 

Pro bázi pod oční stíny platí to samé jako u podkladové báze pod make-up. Nedávejte jí moc. Pokud jí totiž nanesete moc velkou vrstvu, stíny vám nevydrží o moc déle než bez báze. Také je při aplikaci důležitá rychlost. Primer musí být trochu „lepkavý“, aby se na něj oční stíny dobře uchytily. 

Podkladová báze pod rtěnku 

Nejlepší výdrž rtěnky vám zaručí konturovací tužka na rty. Pokud ale chcete mít pod rtěnkou, která drží jak přibitá, hedvábné rty, bez speciální podkladové báze na rty se neobejdete. Rty vyživí, vyhladí a perfektně připraví na rtěnku. Nebojte se ji nanést na rty úplně na začátku líčení, aby podkladová báze měla čas čarovat. Nezapomeňte si ale přebytečný produkt obtisknout do papírového kapesníku. 

Nejlepší podkladové báze na rty

Podkladová báze na rty je skvělá i v případě, kdy chcete použít matnou dlouhotrvající rtěnku, ale víte, že vám rty zbytečně vysušuje. Dodá potřebnou vrstvu hydratace a příjemnější pocit na rtech.  

Podkladová báze na řasy 

Jestli jsou vaším snem dlouhé husté řasy, ale samotná řasenka vám moc nepomáhá, zkuste pod ni použít podkladovou bázi na řasy. Primery na řasy jsou většinou bílé, abyste viděli, kde už jste je nanesli. Nebo můžete použít i průhlednou řasenku (kterou si pak klidně můžete upravit i obočí). Podkladové báze řasy zahustí, prodlouží, vyživí, pečují o ně a protáhnou i výdrž řasenky. 

Pro nejdelší řasy zkuste tyto podkladové báze

Teď už víte, že se nemusíte podkladových bází vůbec bát a že to jsou skvělí pomocníci nejen pro výdrž make-upu. Kterou si pořídíte vy?