Přejít na hlavní obsah

Bojíte se vybírat parfém online? Máme průvodce, díky kterému už nešlápnete vedle

29. 9. 2022

Jana Uhlířová

Čtení na 4 minuty

Vybírat parfém online přináší spoustu výhod! Nevěříte? U nás je to hračka! Kromě možnosti využít našeho skvělého průvodce vůněmi až po zkoušení vybraných vzorečků v pohodlí domova. Přečtěte si, jak může být nákup vůně online radostí a zábavou.

Módní návrhářka Coco Chanel razila heslo, že „Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už odešla.“ Správně vybraná vůně se skutečně může stát skvělým doplňkem vašeho stylu a my vám poradíme, jak vybrat dokonalého voňavého společníka, ať už nakupujete pro sebe, překvapení manželovi či kamarádce k narozeninám nebo se poohlížíte po vánočních dárcích. 

Výběr ulehčí náš Notino Fragrance Finder 

Jak vybrat parfém pro ženu online? Nákupu se být nemusíte. Báječným pomocníkem vám přitom může být náš Notino Fragrance Finder, který vás celým výběrem vůně na míru provede a skvěle poradí, ať už hledáte parfém pro muže nebo pro ženu. Jednoduše zde zadáte například svoje oblíbené vůně a dozvíte se tak svůj parfémový profil. Vyberete, zda toužíte po vůni ke každodennímu používání, anebo pro zvláštní příležitost, parfémy svěží anebo spíše intenzivní, a jestli raději volíte sázku na jistotu, anebo chcete objevovat novinky. Krok za krokem se tak dostanete k dokonalé vůni přímo pro vás. 

Vybíráme vůni podle koncentrace 

Na chladnější a zimní období se skvěle hodí koncentrovanější vůně, při sportu zase oceníte lehké toaletky, které jsou také nejoblíbenějšími vůněmi pro běžné denní nošení. Šik a nevtíravá pak je pak kolínská voda, zatímco úplně lehounkou eau fraîche můžete klidně použít i na oblečení. Tak jaká to bude? 

Zkuste vzorky parfémů 

Výhoda výběru parfému doma také je, že si v klidu můžete přečíst veškeré dostupné informace o určitém parfému: jeho důkladný popis, reálné recenze uživatelů, všechny detaily o složkách vůně, popis historie konkrétní značky anebo kdo je „nos“ toho kterého parfému. To už je vyšší dívčí. Objednat si můžete i vzorky, které si pak očicháte v klidu domova bez toho, aby vás ovlivňovaly vůně z obchodu, lidí nebo okolí. Zjistíte, jak reagují právě s vaší pokožkou a poté, co vůni necháte rozvinout.  

Sázka na jistotu, anebo objevování novinek 

Při výběru parfému online záleží taky na tom, zda chcete jít cestou jistoty a toužíte vsadit na vůně a ingredience, které máte určitě ráda. Anebo vás láká experimentování a objevování novinek: očichejte si díky Beauty boxu doma novinky, zjistěte, jak si sednou právě s vaší pokožkou a udělejte si o vůni představu ještě předtím, než objednáte velké balení.  

Všímejte si také toho, co o parfémech říká jejich popis a recenze. Hodí se k vašemu vkusu a životnímu stylu? Možná půjdete na jistotu a ráda si prohlédnete naše nejprodávanější vůně, nebo zatoužíte po luxusních niche parfémech. 

Nejkrásnější vůně pro vás. Vyberete si?

Krásný flakon nemusíte vyhazovat 

A když vám vaše milovaná vůně dojde? Žádný problém. Na Notino si můžete koupit u některých parfémů náhradní náplň a flakon naplnit v pohodlí domova. Potěšíte tak nejen svoji peněženku, ale také uděláte dobrý skutek pro životní prostředí. A to se počítá.  

Teď už víte, jak si vybrat parfém on-line? Jestli si pořád nejste jistí, není problém se k našemu jednoduchému návodu vrátit, když to bude třeba!