Přejít na hlavní obsah

Jak vybrat to nejlepší SPF přesně pro svůj typ pleti

15. 6. 2024

Iva Davies

Čtení na 2 minuty

Pořád nemůžete objevit ten správný opalovací krém na obličej? Buď vás pleť pálí, nebo vysychá, či se vám tvoří pupínky? Asi jste si nezvolili vhodný SPF krém pro váš typ pleti. Ať už ji máte mastnou, citlivou, nebo suchou, poradíme, který vám sedne.

Mějte na paměti, že bez ohledu na typ pleti byste se měli vždy dívat po krému s ochranným faktorem aspoň 30, který poskytuje širokospektrální ochranu. To znamená, že chrání před UVA paprsky, které způsobují předčasné stárnutí a UVB paprsky, které zase zapříčiňují spálení. A samozřejmě vždy používejte SPF krém určený přímo na obličej, opalovací krémy na tělo nejsou pro jemnou pleť obličeje úplně to pravé. 

Nejlepší opalovací krém na suchou pleť 

Hydratovat, hydratovat, hydratovat. To je to, co suchá pleť potřebuje. Proto by opalovací krém na suchou pleť měl obsahovat hydratační superhrdiny kyselinu hyaluronovou, glycerin nebo aloe vera. Hledejte i pleťové SPF s ceramidy, posílí ochrannou bariéru pleti a pomůžou v ní udržet vláhu.   

Nejlepší SPF na suchou pleť

Nejlepší opalovací krém na mastnou pleť 

Opalovací krém na mastnou pleť by měl být „oil free“ a obsahovat složky, které vyhlazují a omezují tvorbu mazu. Pro mastnou pleť jsou perfektní pleťové krémy s ochranným faktorem, které ji pěstí, hydratují a zároveň i chrání. 

Jako SPF pro mastnou pleť vyzkoušejte

Nejlepší opalovací krém na aknózní pleť 

V případě pleti se sklonem k akné zvolte nekomedogenní opalovací krém určený přímo pro tento typ pleti. Tyto krémy nebo fluidy neobsahují složky, které ucpávají póry. Zaměřte se na produkty, které zahrnují pečující látky jako niacinamid nebo zelený čaj. Pleť zklidní a urychlí její regeneraci. 

Opalovací krém na akné

Nejlepší opalovací krém pro citlivou pleť 

Hypoalergenní opalovací krém na citlivou pleť bez parfemace bude váš BFF, pokud vaše pleť reaguje začervenáním, pálením nebo svěděním či vyrážkou při jakékoliv změně krému nebo pečujícího produktu. Popřípadě na některé jeho složky. Řešením mohou být například SPF krémy s minerálními filtry. Často totiž obsahují zklidňující látky, jako třeba pupečník asijský, který perfektně regeneruje.  

Nejlepší opalovací krém pro citlivou pleť

Teď už víte, jaký opalovací krém na obličej se hodí pro vaši pleť. A jestli si jejím typem nejste jistí, určitě stojí za to konzultace s dermatologem nebo kosmetičkou.