Obecně platí, že čím jste mladší, tím lehčí konzistenci i nižší krycí schopnosti potřebujete. Pokud se pohybujete na věkové hranici 20+, vystačíte si v případě bezproblémové pokožky dokonce i jen s dobrým BB krémem nebo lehkým hydratačním make-upem, kterému by zvlášť s rostoucími teplotami neměl chybět SPF faktor.
S přibývajícím věkem pak na make-upu hledejte označení jako „anti-wrinkles“, „youth“ nebo „lifting“, protože pak máte jistotu, že je složení make-upu přizpůsobené zralejší pleti a dobře jí sedne, aniž by se usazovalo ve vráskách a zdůrazňovalo je. Suchou pokožku nadchnou hydratační make-upy, na unavenou si vyberte rozjasňující a mastnou pokožku skvěle zkrotí matující make-up. A pokud vás trápí akné? Potřebujete hodně pigmentu, ale krémově lehkou strukturu, aby nedocházelo k ucpávání pórů! Takže, jakým druhem make-upu konkrétně potěšíte svou pleť?
Tekutý či krémový make-up pro suchou pleť
Patří k nejrozšířenějším druhům make-upu: obvykle se skrývá v malé tubě nebo skleničce s dávkovačem, je – pochopitelně – tekutý a snadno se roztírá. Často bývá určený pro normální či suchou pleť, která ocení jeho hydratační i rozjasňující vlastnosti. Těmi se může chlubit například tekutý make-up Max Factor Miracle Match se středně vysokou krycí schopností.
Pokud se vám zdá příliš „obyčejný“, vyzkoušejte tekutý make-up v houbičce. Například hydratační make-up Lancôme Teint Idole Ultra Cushion aktivujete zmáčknutím na houbičku. Tak se make-up dostane na povrch a vy jej můžete nanášet. I přes svou lehkou texturu nabízí dlouhotrvající efekt.
O něco hutnější je pak krémový make-up. Bývá určený opět pro normální či suchou pokožku, kterou hydratuje, vyživuje i sjednocuje. Jako například La Roche-Posay Toleriane Teint s glycerinem a kyselinou hyaluronovou.