Přejít na hlavní obsah

Jak si udržet opálení – 5 tipů, které fakt fungují

27. srpna 2019Jana P
Čím víc jste poctivě pracovala na bronzovém nádechu své pokožky, tím víc si zasloužíte udržet opálení co nejdéle. Co tedy dělat? Jak prodloužit opálení i vzpomínky na prázdniny o celé týdny?

Hydratujte zvenku i zevnitř!

PROČ? Jestliže byl pitný režim důležitý v létě, zůstává zásadní i po něm. Bez nedostatečné hydratace totiž pokožka „sesychá“, šupinkatí a rovněž opálení ztrácí své rovnoměrné zabarvení. Z vnějšku pak natírejte pokožku hydratačními tělovými mléky. Skvělé je třeba hydratační tělové mléko po opalování Astrid Sun. Hodí se nejen k udržení opálení, ale i jeho zintenzivnění. A navíc se perfektně roztírá a překrásně voní.

Vyživujte pokožku!

PROČ? Vyživená pokožka je přece krásně hladká, na dotek hebká, a právě na ní opálení dokonale vynikne. Můžete použít kokosový olej, zvlášť pro sluncem vysušenou pokožku je perfektní také ricinový olej, který musíte před nanesením mírně prohřát. Nebo si vezměte speciální suchý olej pro prodloužení opálení Lancaster Tan Maximizer. Ten v sobě skrývá unikátní Tan Activator Complex, který umí pokožku ještě měsíc po posledním opalování stimulovat k přirozené tvorbě melatoninu, podílejícího se na zdravě opáleném vzhledu pokožky.

Otužujte se!

PROČ? Protože sprchování v horké vodě nebo dlouhá horká koupel pokožku vysušují, a o vysušené pokožce víme to, že ji opálení opouští daleko rychleji. Mnohem lepší je vlažná voda, kterou doplníte ideálně o sprchové oleje. Nuxe Prodigieux v sobě má navíc třpytivé částečky, s nimiž bude opálení ještě více sexy. Anebo zkuste sprchový šampon Collistar After Sun, který je přímo stvořený k prodloužení opálení.

Zařaďte šetrný peeling!

PROČ? Odumřelé buňky nechávají na povrchu pokožky našedlý nádech, a ten opálenému vzhledu vůbec nesvědčí. A nemusíte se bát, že si vinou peelingu opálení smyjete. Pomůžete mu déle zůstat na odiv. La Roche-Posay Physiologique je ultra jemný, hydratující a vhodný i na tu nejcitlivější pleť.

Samoopalujte!

PROČ? Je to přece nejjednodušší cesta, jak prodloužit opálení třeba až do Vánoc (nebo další dovolené). Samoopalovací přípravky jsou navíc už velmi chytré. Existují nejen samoopalovací krémy. Vybírat můžete samoopalovací sprchový gel nebo třeba unikátní sérum na obličej Biotherm Aqua-Gelée Autobronzante s obsahem lehounké perleti, která nádherně odráží světlo, a kyseliny hyaluronové, jež po letní sezóně báječně hydratuje…

A co vy, máte nějaké vlastní tipy, jak udržet opálení co nejdéle?

Bezprostředně po opalování vždy pokožku ošetřete zklidňujícími přípravky. Tipy na top produkty najdete v našem článku Nejlepší krémy po opalování!

Přečtěte si více