Přejít na hlavní obsah

Udržte si sexy opálenou pokožku dlouho po létě. Tyhle triky vám pomůžou!

18. 8. 2023

Tereza Krupková

Čtení na 4 minuty

Stálo vás to hodiny slunění (samozřejmě s vysokou SPF ochranou), abyste dosáhli vytoužené bronzové barvy, a nechcete o sluncem políbenou pokožku během pár dnů přijít? Máme pro vás 5 vyzkoušených tipů, jak prodloužit opálení na co nejdelší dobu. Čemu se vyhnout a co si naopak pořídit?

Jestli opálenou kůži milujete a nehodláte se jí vzdát, ani když už víte, že opálení není trendy, máme pro vás 5 osvědčených triků, díky kterým vám bronz hned tak nevybledne. Tady jsou tipy na to, jak si udržet opálení! 

1. Peeling jako správná cesta   

Jak udržet opálení od moře, tedy krásnou snědou barvu? Péči odstartujte peelingem. I když se může zdát, že mechanické čištění pokožky a časté sprchování vás o svůdnou barvu připraví, není tomu tak. Jemným abrazivním tělovým peelingem masírujte ve sprše celé tělo optimálně jednou až dvakrát týdně. Ihned po peelingu si dejte hydratační péči. Tady se zkrátka vyplatí nečekat. 

Pokud chcete udržet opálení i na obličeji, nepoužívejte tělový peeling na pleť. Pořiďte si speciální peeling na obličej. Ten na tělo má hrubší částečky, které by jemné pleti na tvářích nesvědčily. Dejte si také pozor, aby voda ve sprše či vaně nebyla příliš teplá. Podle některých studií je právě horká koupel nejčastější příčinou suché pokožky, narušuje její horní vrstvu. A ze suché pokožky opálení mizí snadněji. 

S prodloužením opálení vám pomůže

2. Hydratace i péče po opalování   

Nepodceňujte ani výběr výživných přípravků po opalování, ať už to jsou kvalitní hydratační krémy, nebo oleje. Ty doslova pohladí sluncem unavenou pokožku. Optimální je používat je na noc, kdy mohou dlouhodobě působit. Někteří odborníci doporučují krém na udržení opálení s výtažky z vlašských ořechů, které podporují hnědnutí, jiní zase oleje s rakytníkem.  

V redakci jsme si vyzkoušeli, že hydratační přípravky dokážou podobné zázraky a pokožku hloubkově vyživí. Optimální je používat je hned po sprchování a pak i několikrát za den. Hydratovaná pokožka si opálení udrží déle, to už víte.   

3. Opálení v tubě   

Když jsme v redakci řešili, jak si udržet opálení, osvědčily se nám i samoopalovací přípravky. Většina z nich je vhodná na obličej i na tělo. Patříte-li mezi ty s citlivější pokožkou, doporučujeme použít přímo samoopalovací krémy na obličej a na podporu opálení je nanášet na suchou pokožku jednou za týden.  

Stejná péče platí u samoopalovacích krémů určených na tělo. Přes léto nemusíte používat hutné make-upy, opálení podpořte lehčími tónovacími krémy na obličej a vybírejte je v aktuálním odstínu pleti. Nebojte se použít rozjasňující bronzery, které nanášejte štětcem pod lícní kosti, ale i lehce do dekoltu.  

Co se týče doplňků stravy, betakaroten je dobré užívat ještě měsíc po opalování. Obvyklé dávkování je jedna kapsle betakarotenu denně.  

4. Pijte!  

Schopnost pokožky zadržovat vodu ovlivňuje pravidelná péče a samozřejmě také dostatečné množství tekutin. Dobrým pomocníkem je kokosová voda z mladých kokosů, která vyvažuje hladinu pH pokožky. Obsahuje cytokiny a kyselinu laurovou, což jsou dva prvky, které tělo potřebuje při procesu buněčného růstu. Působí proti stárnutí a mají anti-aging efekt. 

Co se týče přípravků s výtažky z kokosu, v kosmetice se používají pro své hydratační, regenerační a zklidňující účinky. Takže klidně po opalování hledejte i tělovou péči na podobné bázi. 

5. Umělé slunce má stopku  

Pokud máte to štěstí a léto trávíte místo v kanceláři na pláži, po návratu domů (ale i obecně během roku) se soláriu vyhněte. Snědá pleť sice lépe absorbuje UV záření, které je v solárku intenzivnější než venku, zvyšuje se ale riziko vzniku rakoviny kůže a dochází k vysušování pokožky. A to zase vede k předčasnému stárnutí kůže. A my přece stárnout co? Nechceme!  


Takže závěrečná rada zní: peelingujte jednou týdně, hydratujte i několikrát denně, sprchu jen vlažnou a dokoupit jemné samoopalováky a cool bronzer! Tak už víte, jak si udržet opálení?