Kdo za to může?
Za vzhledem očního okolí většinou stojí vnější faktory, ne vy! A to je dobrá zpráva, protože s tím můžete něco dělat. V kůži okolo očí totiž nejsou žádné mazové žlázy, a proto se tyto partie nadměrně vysušují. Pokožka kolem očí je navíc velmi tenká, takže se na ní únava, nemoc nebo probdělá noc projeví rychlostí světla. Vy pak v zrcadle místo sebe s jiskrou v oku spatříte podivnou osobu s pytli a váčky pod očima, kterou byste v parku nechtěla potkat ani ve dne.
Pozor na Tinder
Mezi nejčastější příčiny looku „…a pak přišla panda a fakt nebyla růžová“ patří nedostatek spánku a tekutin. Sedm až osm prospaných (ne prochatovaných) hodin si dopřejte nejen kvůli kruhům pod očima, ale i kvůli regeneraci pleti celkově – nejlepší by bylo jít spát před půlnocí, ale je nám jasné, že se to nedá. Modré světlo z mobilů a počítačů navíc způsobuje vznik pigmentových skvrn, tmavých kruhů a popraskaných žilek v očích. Zkuste si tedy dát za úkol, že do postele půjdete bez telefonu i počítače. Scrollovat storíčka na Insta a kluky na Tinderu budete holt předtím.
Na zdraví!
Během dne si hlídejte přísun tekutin. Vynechte sladké limonády, džusy i ochucené vody, omezte kofein a pijte hlavně neperlivou vodu nebo bylinkové čaje povzbuzující lymfatický systém, které na tmavé kruhy pod očima působí jako elixír mládí. A občas si odepřete tu už opravdu poslední čtvrtou sklenku vína, jinak vám nepomůže ani ta nejdražší kosmetika.
No stress
Pokud ze školy nebo z práce lezete domů málem po kolenou a opakujete si bludy jako „co tě nezabije, to tě posílí“, je na čase zpomalit. Stres v našem těle spouští hormon kortizol. Ten zvyšuje zadržování vody, čímž způsobuje vznik otoků a zvyšuje tlak v cévách, které pak pod tenkou kůží více prosvítají. Takže se na stres fakt vykašlete, protože zombie s nervama nadranc je všechno, jen ne sexy.
Šťastná sedmička: Jak na kruhy pod očima?
- Hlídejte si, co jíte! Je to sice na začátku těžké, ale efektivní. Co pomáhá na kruhy pod očima? Chce to dostatek železa. Najdete ho v červeném mase a mořských plodech. Pokud jedete na vlně vegetariánství, sáhněte po čočce, fazolích nebo slunečnicových či dýňových semínkách. Zdatným ochráncem očního okolí je také kyselina listová a vitamin E a K. Nakupte si domů listovou zeleninu, citrusové plody a ořechy. Naopak omezte sůl, která zvyšuje zadržování vody v těle a obličej pak vypadá jako houba.
- Doba pokročila a rozlišovat pouze levný a drahý krém je dávno pasé. Vybírejte si takové přípravky na péči o oční okolí, které obsahují ty nejúčinnější látky, nejen ty, o kterých mluví váš beauty guru ve svém super vlogu. Populární je kyselina hyaluronová, protože silně hydratuje, nebo vitamin A alias retinol, který zpevňuje a je účinným antioxidantem (nejen po náročné noci).
- Základem je správný oční krém na kruhy pod očima. Ten vybírejte podle typu pleti a věkové kategorie, i když například Clinique All About Eyes je oční krém, se kterým můžete začít v jakémkoli věku. Především je potřeba hydratovat, hydratovat a hydratovat!
- Proč se poslední dobou mluví o vitaminu C v kosmetice a jeho popularita stoupá stejně jako obliba podcastů? Kvůli jeho superschopnosti expresního projasnění! Voda s vymačkaným citrónem po ránu je pro amatéry, vy se soustřeďte na vitamin C aplikovaný přímo na pleť. Můžeme směle doporučit značku, které se beauty nadšenci nemohli na českém trhu dočkat. Jde o Perricone MD, velmi účinnou kosmetiku, za níž stojí uznávaný lékař Nicholas Perricone – mimochodem i v 71 letech je to pořád krasavec. Vyzkoušejte oční krém Cold Plasma Plus+ Eye, které pleť nádherně rozjasní a vyhladí.