Přejít na hlavní obsah

Jak se starat o pleť po čtyřicítce?

25. 7. 2018

notino.cz

Čtení na 3 minuty

S přibývajícím věkem pokožka postupně ztrácí svou pružnost a schopnost regenerace, proto se na pleti objevují stále výraznější vrásky. Pokud si chcete co nejdéle zachovat mladistvý vzhled pleti, je nejdůležitější se o ní správně a pravidelně starat.

Pleť po čtyřicítce může vypadat různě, záleží na celé řadě faktorů: životosprávě, genetické výbavě, pravidelnosti péče a dalších. Obecně však můžeme pozorovat její suchost, která na pohled ještě zvýrazní viditelnost vrásek a jemných linek v okolí očí, koutků nebo na krku. Jedná se právě o oblasti, ve kterých dochází ke ztrátě tukových buněk, které udržují pleť hydratovanou a plnou objemu.

V tomto období byste své pleti měla kromě základní péče, v podobě čištění a pravidelné hydratace, věnovat ještě péči speciální. Zařaďte do své každodenní rutiny sérum, které obsahuje vyšší koncentraci účinných látek než klasický krém. Nanášejte ho na vyčištěnou pleť ráno a večer, jeho účinnost podpořte ještě vrstvou vašeho oblíbeného krému.

Kompletní péči pro pleť po čtyřicítce nabízí řada Revitalift od L’ORÉAL PARIS, inspirovaná lékařským zákrokem, který navrací pleti pevnost a pomáhá redukovat viditelnost vrásek. Základní řada Revitalift obsahuje denní, noční a oční krém a také speciální péči na obličej, kontury a krk. Účinně bojuje proti vráskám a zpevňuje pleť díky obsahu Pro-Retinolu a Fibrelastylu, látek bojujících proti stárnutí pleti.

Redukci vrásek, zhutnění pleti a remodelaci kontur má za cíl řada Revitalift Laser X3, která v sobě spojuje účinnou kombinaci aktivních látek, jako je Pro-Xylane, stimulující přirozené procesy pokožky, fragmentovanou kyselinu hyaluronovou, dodávající pokožce objem, a LHA, látku regulující odlupování pokožky a podporující funkci Pro-Xylanu. Řada Revitalift Laser X3 je doplněná o sérum a denní krém s OF 20 pro ochranu pleti před sluncem za každého počasí.

Vysokou koncentraci kyseliny hyaluronové, která jednak zvláčňuje kůži v hlubokých vrstvách, a zároveň stimuluje buňky k rychlejší tvorbě kolagenu, obsahuje řada Revitalift Filler, určená všem ženám, které chtějí navrátit pleti mladistvý vzhled a pružnost.

Novinkou je regenerační řada Revitalift Cica, obohacená o výtažky z rostliny Centella Asiatica, která je již po staletí využívána v tradiční čínské medicíně pro své léčivé a protizánětlivé schopnosti.

Objevte tu nejlepší péči pro svou pleť s expertní péčí od L’Oréal Paris!